agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak sfinansować zakup AGD do mieszkania?

Jak sfinansować zakup AGD do mieszkania?

DUŻE AGD / Płyty grzejne / 2022-11-15 14:21:05

Artykuły gospodarstwa domowego, czyli AGD, to urządzenia wykorzystywane na co dzień w każdym mieszkaniu. Na ich zakup trzeba przeznaczyć od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od klasy i rozmiarów sprzętu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki na nabycie lodówki, zmywarki czy kuchenki, zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedz się, jak sfinansować AGD do Twojego mieszkania.

Kredyt ratalny na AGD – czy to możliwe?

Cel zaciągnięcia kredytu ratalnego stanowi uiszczenie należności za konkretny produkt, czyli np. pralkę czy mikrofalówkę. Takie rozwiązanie zostało stworzone z myślą o klientach indywidualnych i jest proponowane przez większość sklepów mających w swojej ofercie sprzęt AGD. Pożyczka pozwala na zakup urządzeń na raty, a przyznane przez bank pieniądze najczęściej nie trafiają na konto kupującego, a bezpośrednio do sklepu. Niesie to ze sobą pewne ograniczenie, bo decydując się na kredyt ratalny w sklepie, klient z reguły nie ma możliwości wyboru oferty. Sprzedawcy najczęściej współpracują z jednym bankiem, który z góry narzuca swoje warunki.

Wyraźną różnicą pomiędzy spłatą ratalną a kredytem gotówkowym jest kwestia okresu, na jaki może zostać podpisana umowa zobowiązania. W przypadku rat zazwyczaj obowiązuje maksymalnie 36-miesięczny okres spłaty, podczas gdy tradycyjne zobowiązanie w banku można zaciągnąć na więcej lat.

Jakie zalety mają zakupy na raty?

Do niepodważalnych korzyści wynikających z kredytu ratalnego zaciągniętego bezpośrednio w sklepie trzeba zaliczyć to, że:

●       umowę podpisujesz bezpośrednio w sklepie;

●       procedura weryfikacji zdolności kredytowej ma bardzo uproszczony charakter;

●       możesz załatwić wszystkie niezbędne formalności w jeden dzień.

Zakupy na raty nie są niestety pozbawione wad. Jedną z ważniejszych jest to, że w przypadku nieprzewidzianych okoliczności bardzo trudno zrezygnować z takiej pożyczki. Z kolei gdy poszukasz klasycznego zobowiązania gotówkowego, warunki odstąpienia od umowy są korzystniejsze i można je w łatwy sposób zweryfikować np. w porównywarce kredytów.

A może kredyt gotówkowy na AGD?

Na niekorzyść kredytu gotówkowego przemawia to, że wiąże się on z nieco większą ilością formalności niż jego ratalny odpowiednik. Na szczęście obecnie coraz częściej pożyczkę można załatwić za pośrednictwem Internetu.

Jeśli decydujesz się na kredyt gotówkowy nie musisz jasno określać celu finansowania. To gwarantuje dużą swobodę w dysponowaniu środkami finansowymi. Pożyczone pieniądze możesz przeznaczyć na zakup sprzętu AGD, a niewykorzystane fundusze wydać np. na weekendowy wyjazd. Biorąc sprzęt na raty, nie masz takiej możliwości, bo zobowiązanie ma precyzyjnie ustalone przeznaczenie.

Jakie są zalety kredytu gotówkowego?

Wśród najważniejszych zalet kredytu gotówkowego na zakup AGD należy wymienić to, że:

●       masz większy wybór ofert finansowania;

●       w razie potrzeby istnieje większa szansa na odstąpienie od umowy;

●       pieniądze z pożyczki przeznaczysz na dowolny cel.

Jeśli interesują Cię najlepsze kredyty gotówkowe, porównaj oferty kilku banków. To pozwoli znaleźć optymalną propozycję – odpowiadającą Twoim wymaganiom pod względem czasu trwania zobowiązania, wysokości oprocentowania czy samych rat.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe