agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak skompletować zestaw gamingowy?

Jak skompletować zestaw gamingowy?

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Akcesoria / 2021-12-07 14:54:54

Gry komputerowe są świetną rozrywką, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Problem w tym, że wymagają odpowiedniego sprzętu – nie tylko komputera lub laptopa, ale również urządzeń peryferyjnych.  Jeśli chcemy, aby wszystkie akcesoria do siebie pasowały pod względem wizualnym, możemy wybrać zestaw gamingowy. Jego zakup jest zazwyczaj bardziej opłacalny niż zakup oddzielnych urządzeń. Co wchodzi w skład takiego zestawu?

Jak skompletować komputer do gier?

Jeśli chcemy samodzielnie stworzyć zestaw gamingowy, najpierw musimy kupić dobry komputer lub laptop gamingowy. To podstawa, abyśmy mogli grać w zaawansowane gry. Wybierając komputer, musimy zwrócić uwagę na jego podzespoły: płytę główną, procesor, pamięć RAM, dysk twardy i kartę graficzną. Jeśli wybierzemy dobrej jakości podzespoły oferujące wysoką wydajność, z powodzeniem będziemy mogli grać nawet w najbardziej wymagające tytuły.

Oprócz komputera lub laptopa gamingowego będziemy musieli dokupić jeszcze urządzenia peryferyjne, czyli myszkę, klawiaturę i słuchawki. Każdy miłośnik gier doskonale wie, że nawet najlepiej wyposażony komputer gamingowy nie wystarczy, jeżeli zakupimy akcesoria o słabszych parametrach. Warto zatem kupić dobry zestaw gamingowy, który będzie wyróżniał się nie tylko wytrzymałością, lecz także ergonomią. W gry będziemy grać przeważnie po kilka godzin dziennie, dlatego akcesoria powinny zapewniać nam wygodę w tym czasie. Pamiętajmy, że akcesoria mogą zaważyć o naszym zwycięstwie w wirtualnej rozgrywce.

Co powinien zawierać zestaw gamingowy?

Producenci urządzeń peryferyjnych często oferują praktyczne zestawy gamingowe. Będą one dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z wirtualnymi rozgrywkami. Co wchodzi w skład takiego zestawu gamingowego?

  • Podstawowy zestaw to tzw. zestaw 2w1, ponieważ składa się z klawiatury i myszki. Jest to najtańszy zestaw dla gracza, ponieważ możemy go nabyć już nawet za 100 zł. Niektórzy producenci to takiego zestawu dokładają jeszcze podkładkę pod myszkę.
  • W bardziej rozbudowanych zestawach oprócz myszki i klawiatury gamingowej znajdziemy również słuchawki z dużymi nausznikami i mikrofonem. Zapewnią one wygodę podczas gry i pozwolą na łatwe komunikowanie się z innymi graczami.
  •  Są również wersje zestawów, które zamiast słuchawek mają w składzie głośniki.
  •  Producenci oferują również zestawy do gier 5w1, które zawierają, np. klawiaturę, myszkę, podkładkę pod myszkę, słuchawki oraz stojak na słuchawki.

Niestety nie znajdziemy na rynku zestawu gamingowego z monitorem. Jeśli chcemy mieć monitor w zestawie, to będziemy musieli kupić cały komplet gamingowy łącznie z komputerem stacjonarnym.

Ile kosztuje zestaw gamingowy?

Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na cenę zestawu składa się wiele czynników, m.in.: marka, liczba urządzeń czy ich jakość wykonania. Z pewnością tańszy będzie zestaw gracza bez słuchawek. Duet klawiatura + myszka możemy już kupić nawet za mniej niż 100 zł. Natomiast za najtańszy zestaw ze słuchawkami będziemy musieli zapłacić przynajmniej 200 zł. Wiele zależy też od renomy producenta oraz wydajności zastosowanych podzespołów.

Jaki zestaw gamingowy wybrać?

Zestaw gamingowy do 100 zł – Tracer Gamezone Mamooth 4w1

Jest to zestaw dla gracza 4w1, który składa się z myszki, klawiatury, podkładki pod myszkę i słuchawek. Klawiatura ma membranowe przełączniki i kolorowe podświetlenie, a mysz gamingowa oferuje sensor optyczny i teflonowe ślizgacze, które zapewniają bardzo dobrą przyczepność myszy.  Słuchawki wyposażone są w mikrofon o paśmie przenoszenia 20 Hz-20 kHz, natomiast podkładka ma obszyte krawędzie i gumowy spód, dzięki któremu nie ślizga się po powierzchni biurka.

Zestaw gamingowy do 200 zł – White Shark Comanche-2

To podświetlany zestaw, który składa się z bezprzewodowej klawiatury i myszki, podkładki pod myszkę i słuchawek z mikrofonem. Myszka ma ergonomiczną konstrukcję z 6 przyciskami, 4-kolorowe podświetlenie LED oraz gumową powłokę, która zwiększa przyczepność i zapobiega przesuwaniu się palców. Kompatybilna z nią podkładka została wykonana z mikrofibry i pokryta powłoką antypoślizgową. Klawiatura została wyposażona w funkcję Anti-ghosting, przełączniki membranowe i podświetlenie LED. Natomiast słuchawki mają chowany pałąk z nausznikami, które pokryte są syntetyczną skórą.

Zestaw gamingowy do 300 zł – Genesis Cobalt 330 4w1

To kolejny zestaw typu 4w1. Klawiatura ma funkcję anti-ghosting i umożliwia wprowadzenie kombinacji złożonej z 19 klawiszy wciśniętych jednocześnie. Poza tym ma specjalną podpórkę pod nadgarstki i kolorowe podświetlenie RGB. Znajdująca się w zestawie myszka została wyposażona w precyzyjny sensor optyczny, a jej przełączniki mają żywotność do 10 milionów kliknięć. Słuchawki mają duże przetworniki 50 mm, które zapewnią świetne brzmienie oraz czuły mikrofon umieszczony na elastycznym wysięgniku. Zwieńczeniem zestawu jest podkładka pod myszkę z antypoślizgowym spodem i unikalnym wzornictwem.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe