agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak ubezpieczyć wyposażenie z polisy mieszkaniowej?

Jak ubezpieczyć wyposażenie z polisy mieszkaniowej?

2022-03-21 10:29:42

W domu ważne są nie tylko mury, ale także wyposażenie, które w nim się znajduje. Od niego zależy np. Twój komfort życia. Dla wielu osób te przedmioty mają także znaczenie sentymentalne. Co więcej, często mają dużą wartość finansową i wpływają np. na wartość posiadanego majątku. Jednak wystarczy pożar, włamanie lub powódź, aby wszystko stracić. Na takie sytuacje warto wykupić dobrą polisę. Sprawdź!

Jak ubezpieczyć wyposażenie mieszkania lub domu?

Zakup mebli czy sprzętów domowych to spory wydatek, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu wyposażenia domu lub mieszkania, zanim nastąpi jakieś nieszczęście. Choć polisa nie zabezpieczy przed utratą ulubionych przedmiotów, może zrekompensować ich stratę i pomóc w urządzaniu nieruchomości na nowo.

Jednak na rynku nie istnieje oferta, która zabezpieczyłaby samo wyposażenie. Jedyne rozwiązanie to zakup polisy na nieruchomość, a następnie rozszerzenie jej zakresu o tzw. ruchomości domowe. Niestety to wiąże się z koniecznością zawarcia dodatkowej umowy oraz uiszczenia stosownej opłaty. Mimo to warto to zrobić, ponieważ ubezpieczenie może objąć:

●        kosztowności i biżuterię,

●        sprzęt AGD, RTV i elektroniczny,

●        obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki,

●        sprzęt turystyczny i sportowy,

●        zastawę stołową,

●        meble,

●        instrumenty muzyczne,

●        artykuły dla dzieci,

●        książki i płyty,

●        walizki, plecaki i torby,

●        koty i psy.

Jednocześnie należy pamiętać, że każda firma ubezpieczeniowa zapewnia polisę o innym zakresie ochrony. Dlatego przed podpisaniem umowy należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, czyli OWU.

Więcej szczegółów dotyczących tego zagadnienia znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-wyposazenia-ochrona-mebli-i-sprzetu-w-praktyce.

Od jakich zdarzeń można ubezpieczyć wyposażenie?

Ochrona mienia ruchomego jest niezwykle przydatna, ponieważ do uszkodzenia lub utraty wyposażenia może dojść w najmniej spodziewanej chwili. Dzięki polisie otrzymasz pomoc na wypadek:

●        pożaru,

●        zalania,

●        upadku drzewa,

●        uderzenia pojazdu,

●        kradzieży zwykłej i z włamaniem,

●        stłuczenia,

●        przepięcia,

●        rozboju.

Istnieje możliwość rozszerzenia ubezpieczenia także o takie usługi jak OC w życiu prywatnym, które zabezpiecza, gdyby do szkody doszło przez działanie dziecka lub pupila oraz domowy assistance zapewniający naprawę w przypadku uszkodzenia sprzętu domowego. Dzięki temu niezależnie od tego, co się wydarzy w Twoich czterech ścianach, otrzymasz pomoc finansową oraz wsparcie techniczne.

Jak obliczyć koszt ubezpieczenia wyposażenia?

Niewątpliwie bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o wyborze polisy, jest jej koszt. Aby go obliczyć, warto skorzystać z internetowego kalkulatora. Po tym, jak podasz wszystkie niezbędne informacje na temat mieszkania lub domu i wartości wyposażenia, system wygeneruje ranking ubezpieczeń nieruchomości wraz z ich cenami oraz OWU.

Dzięki temu będziesz mógł bez pośpiechu zapoznać się z zakresem ochrony, listą ryzyk objętych polisą i wyłączeń od odpowiedzialności. Następnie na podstawie zebranych danych będziesz mógł porównać oferty i dokonać wyboru najkorzystniejszej umowy w najlepszej cenie.

Zdecyduj się na ubezpieczenie wyposażenia w ramach polisy na dom i śpij spokojnie bez martwienia się o swoje mienie! Sprawdź ofertę i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe