agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak utrzymać w ryzach budżet domowy, aby stać cię było na sprzęt, który potrzebujesz?

Jak utrzymać w ryzach budżet domowy, aby stać cię było na sprzęt, który potrzebujesz?

GSM / Aktualizacje / 2018-10-03 12:00:19

Polacy zarabiają mało, a ceny w naszym kraju do najniższych nie należą. Szczególnie osoby mieszkające poza największymi aglomeracjami często mają trudności ze zbilansowaniem budżetu domowego. Podpowiadamy więc jakich zasad się trzymać, aby swoje finanse mieć pod kontrolą.

Polecane sklepy

OrangeRTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Warto wykorzystywać nadarzające się okazje

Współczesny świat daje nam wiele możliwości, które warto wykorzystywać. Warto więc korzystać się z nadążających okazji, szczególnie że dzięki Internetowi wiele z nich ma się na wyciągnięcie ręki. Wybór produktów RTV AGD jest również ogromny.

Dobrze jest więc korzystać z porównywarek cenowych online wszelakich produktów, dzięki czemu można dokonywać tańszych zakupów. Kiedy więc potrzebna jest np. pożyczka prywatna, to warto skorzystać z renomowanych rankingów, dzięki czemu można znaleźć nawet zupełnie darmowe oferty pożyczek.

Warto także zwrócić uwagę na wszelkiego typu promocje, a np. w letnim i zimowym sezonie wyprzedażowym kupować ubrania, które wtedy mogą być tańsze nawet o kilkadziesiąt procent.

Trzeba pamiętać, że liczy się jakość a nie cena

Dwa produkty o niemal identycznym składzie i technologii wykonania potrafią mieć bardzo różne ceny. Nie chcąc więc przepłacać, powinno się porównywać składy produktów i pamiętać o tym, że czasem droższe produkty wcale nie są lepsze.

Podobna sytuacja miewa również miejsce na rynku usług, a czasem fryzjer z małego salonu jest znacznie tańszy i równie dobry co fryzjer pracujący dla znanej sieci.

Wiele rzeczy można wypożyczać albo kupić ich używane odpowiedniki

Jeżeli jakieś przedmioty używa się bardzo rzadko, to dobrym pomysłem będzie ich wypożyczenie zamiast kupowanie. Przykładowo, jeżeli raz na kilka lat jeździsz na narty, to lepiej będzie je wypożyczyć w kurorcie narciarskim, zamiast je kupować. W te sposób można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i miejsce w domu, w którym trzeba by przechowywać np. narty.

Wiele rzeczy można także kupić używanych, ponieważ często są one równie dobre, co przedmioty nowe, a ich cena jest znacznie niższa. Dobrym przykładem są książki, które często już kilka tygodni po premierze są wystawiane na portalach z przedmiotami używanymi, a ich ceny są znacznie niższe od nowych egzemplarzy.

Nie warto marnować jedzenia i paliwa

W przypadku wielu rodzin podstawowe koszty utrzymania związane z jedzeniem, czy też wydatkami na transport stanowią lwią część budżetu. W przypadku tego typu wydatków nie trzeba wcale wprowadzać wielkich ograniczeń, które mogłyby obniżyć jakość życia. Wystarczy tylko przeciwdziałać marnotrawstwu.

Warto więc przemyśleć codzienne zakupy w marketach, a przede wszystkim nie marnować jedzenia, co zdarza się w wielu polskich rodzinach. Dobrze jest więc kupować dokładnie tyle artykułów spożywczych, ile jest potrzebnych.

Oszczędności może przynieść także ograniczenie kosztów transportu, a np. przy kupnie samochodu, dobrze jest pomyśleć, czy lepszym wyborem nie okaże się ekonomiczny pojazd o mniejszej pojemności silnika.

Energooszczędny sprzęt potrafi się zwrócić z nawiązką

Co jakiś czas trzeba dokonać większych zakupów, np. wymienić pralkę, czy też lodówkę. W tego typu przypadkach nie zawsze ekonomicznym rozwiązaniem okaże się wybór najtańszego sprzętu. Lodówka, która pobiera znacznie prądu, czy też pralka minimalizująca zużycie wody to inwestycje, które na dłuższą metę mogą okazać się bardzo opłacalne.

Czasem nawet małe inwestycje, czy drobne zmiany w domu lub mieszkaniu potrafią zaoszczędzić znacznie sumy pieniędzy. Przykładowo umieszczenie lodówki z dala od źródła ciepła, takiego jak piekarnik mogą zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe