agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak wybrać generator pary?

Jak wybrać generator pary?

MAŁE AGD / Żelazka i akcesoria do prasowania / 2022-10-21 10:39:02

Chcesz sprawniej i szybciej prasować? Wypróbuj generator pary. Ponieważ jest bardziej wydajny od tradycyjnego żelazka parowego, to mniej czasu poświęcamy na prasowanie, uporamy się nawet z wyjątkowo mocnymi zagnieceniami i możemy nim prasować w pionie. Podpowiadamy, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze generatora pary.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Generator pary składa się z żelazka i oddzielnego zbiornika na wodę, w którym wytwarzana jest para, która dopiero stamtąd transportowana jest do stopy żelazka. W odróżnieniu od tradycyjnego żelazka, w generatorach wyrzut pary jest wielokrotnie silniejszy, dlatego też te drugie cechują się o wiele większą skutecznością wygładzania. Kolejną różnicą jest waga samej części służącej do prasowania. Tradycyjne żelazko parowe waży o wiele więcej, gdyż ma wbudowany pojemnik na wodę. To, które stanowi część generatora, jest lekkie i poręczne, dzięki czemu łatwiej można nim manipulować. W zależności od modelu zbiornik na wodę może pomieścić na ogół ponad litr wody. Taka ilość wystarczy nawet na długie prasowanie, bez konieczności uzupełniania płynu w trakcie pracy. 

Para nie musi być wodna

Przy wyborze generatora warto zwrócić uwagę na rodzaj pary. Wbrew pozorom nie zawsze jest ona wodna. Urządzenia marki Laurastar wytwarzają wyjątkowy rodzaj suchej pary (Ultradelikatna Sucha Para Laurastar DMS), która dogłębnie oczyszcza tkaniny. Jest ona w 100 proc. gazem i nie zawiera cząsteczek w stanie ciekłym. Dzięki całkowitemu braku wilgotności wyprasowana tkanina jest w 100 proc. sucha, co zapobiega namnażaniu się mikroorganizmów. Wysoka temperatura, zdolność przenikania tkanin i duża moc sprawiają, że ta wyjątkowa para niszczy roztocza kurzu domowego, bakterie i grzyby, które nie zostają zniszczone podczas prania w wysokiej temperaturze.

Stopa wpływa na skuteczność

Na rynku dostępne są generatory z różnymi rodzajami stóp żelazka, m.in. ze stali nierdzewnej, aluminiowe czy tytanowe. Rodzaj stopy może wpływać zarówno na wagę urządzenia, jak i na efektywność prasowania. Stal doskonale "ślizga się" po wszystkich materiałach, nie zapycha się, łatwo się czyści i jest odporna na porysowanie. Jednocześnie materiał ten jest ciężki i wymaga więcej czasu na nagrzanie. Tytan stosowany jest w drogich urządzeniach, jest trwały i niezawodny, ale długo się nagrzewa i stygnie. Z kolei stopa wykonana z aluminium szybko się nagrzewa i schładza, jest przy tym lekka. Każda marka ma dodatkowo własne patenty na stopę. Laurastar stworzyła innowacyjną konstrukcję stopy żelazka 3D, która odpowiednio napina tkaninę podczas prasowania, a następnie wpuszcza w nią parę na całej powierzchni, dzięki czemu błyskawicznie eliminuje wszelkie zagniecenia. Jej zaokrąglony kształt zapobiega niechcianym zagnieceniom.

Liczy się moc

Na skuteczność generatora pary wpływ ma również jego moc. Jeśli jest duża, gwarantuje szybkie nagrzewanie i dużą ilość pary, dzięki czemu prasowanie jest efektywne. Warto wybierać urządzenia dysponujące mocą przynajmniej 2000 W. W przypadku generatorów Laurastar moc wynosi 2200 W.

Pamiętaj o odkamienianiu

Marki opracowują różne rozwiązania chroniące stacje parowe przed osadzaniem się kamienia. W niektórych jest to lampka ostrzegawcza, informująca o konieczności odkamieniania. Najlepszym rozwiązaniem, aby wydłużyć żywotność generatora pary, jest systemem antywapienny.  W urządzeniach Laurastar istnieje system odkamieniający w postaci wymiennych wkładów filtrujących.

Sukces tkwi w szczegółach

Najwyższe modele Laurastar wyposażone są w funkcję pary pulsacyjnej. Dzięki tej profesjonalnej technologii para generowana jest w krótkich przerywanych seriach, co gwarantuje optymalną dystrybucję oraz znakomite i trwałe efekty prasowania wszystkich gatunków materiałów. 

Praktycznym rozwiązaniem są wyjmowane zbiorniki na wodę, które są łatwe w użyciu i napełnianiu. Na częstotliwość napełniania wpływa ma również przepływ pary. Jeśli jest wysoki, częściej będziesz potrzebować wody.

Warto też zwrócić uwagę na możliwość łatwego przenoszenia generatora pary. W przypadku urządzeń Laurastar ergonomiczna rączka pozwala zabrać je wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe