agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak zacząć realizację projektu wymarzonego domku na działkę?

Jak zacząć realizację projektu wymarzonego domku na działkę?

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2021-09-16 08:49:28

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na budowę domku na działce jest myśl o chwili wypoczynku na świeżym powietrzu. Jednak, to nie wszystko. Domki na działkę mają również inne zalety. Jedną z nich jest chronienie nas przed dokuczliwymi warunkami pogodowymi – śnieg, deszcz, wiatr – domek działkowy to idealne miejscem na ucieczkę przed takimi zjawiskami.

Co więcej, domek na wsi daje możliwość stworzenia swojej ogrodowej oazy – koc na trawie, czy ławka na tarasie już nie wystarczą, aby móc w pełni cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury.

Wybór odpowiedniego miejsca na domek działkowy

Jeśli Twoja działka jest niewielkich rozmiarów, to znalezienie dodatkowego miejsca na domek nie będzie łatwe. Domki na działkę to wyjątkowe budynki, stworzone do odpoczynku i relaksu, dlatego do jego wybudowania potrzebne będzie bardziej ustronne miejsce – najlepiej takie z przepięknymi widokami. To niezwykle ważne, ponieważ większość osób woli czerpać radość z otaczającej zieleni oraz otwartej przestrzeni niż z samego domku, bez względu na to jak piękny może być.

Ponadto, wybierając miejsce na domek działkowy bardzo ważne jest, aby przemyśleć, kiedy będziemy z niego korzystać – pijąc poranną kawę, zagłębiając się w obowiązki zawodowe, jedząc obiad czy plotkując z przyjaciółmi. Powiedzmy, że najlepiej czujesz się rano, gdy możesz czerpać radość z promieni słońca, a latem pragniesz mieć najwięcej cienia w południe. Zachodzące słońce jest nie tylko przyjemne, ale także może być dość problematyczne. Nikt z nas nie chce być oślepiony przez słońce, gdy rozkoszuje się posiłkiem – dlatego decyzja dotycząca miejsca musi być dobrze przemyślana.

Warto wiedzieć, że na wschodzie od strony wschodniej lub południowo-zachodniej lato będzie słoneczne i ciepłe, a na zachodzie będzie można dłużej cieszyć się słońcem jesienią i wiosną.

Wybór właściwego rodzaju domku działkowego

Jeśli uprawiasz różnorodne rośliny i kwiaty, a Twoim ulubionym zajęciem jest ogrodnictwo i kontakt z przyrodą, dlaczego nie stworzysz domku działkowego, w którym będziesz bliżej natury? Taki mały zakątek raju sprawi, że poczujesz się jakbyś był zupełnie sam nawet, jeśli przez okna widzisz ciekawskich sąsiadów. Nie bój się zasłonić ścian domku pięknymi krzewami, które ochronią Twoją prywatność – przecież takie rozwiązanie da ci mnóstwo swobody.

Prawda jest taka, że domki na działkę to ekskluzywne miejsce wypoczynku, gdzie można zorganizować ważne uroczystości lub kameralne kolacje, podczas których zbierze się cała rodzina. Choć sama budowa domku działkowego nie jest skomplikowana, to ten proces można urozmaicić stawiając donice z kwiatami i dobierając wygodne, dopasowane do siebie meble ogrodowe.

Jeśli nie masz dużego ogrodu i chcesz dobrze wykorzystać przestrzeń, możesz zbudować domek działkowy połączony z częścią domu. Natomiast, decydując się na domek bez zadaszenia, zyskasz parę korzyści. Po pierwsze, taki budynek jest łatwiejszy w budowie, a wygodny układ pozwoli na wyjęcie mebli ogrodowych w każdej chwili, tym samym chroniąc je przed śniegiem lub deszczem.

Co więcej, możesz dodać odrobiny luksusu i ekskluzywności do domku na działkę, na przykład, używając okrągłych kolumn zamiast kwadratowych. Taka konstrukcja wymaga większego nakładu pracy, ale z pewnością przyniesie korzyści podczas organizowania przyjęć na podwórku.

Prawda jest taka, że domki na działkę to prawdziwy skarb. Nawet, jeśli są połączone z garażem lub budynkiem gospodarczym, to pamiętaj, że wszystko tkwi w szczegółach. Pamiętaj, że domek działkowy może mieć różny styl. Może być biały, trochę prowansalski, odrobinę klasyczny i nawet nie zauważysz, jak stanie się Twoim ulubionym zakątkiem świata. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że domek działkowy nie musi być prostym drewnianym budynkiem – można go zamienić w miejsce, które ozdobi Twoje podwórko i zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Jeśli masz domek letniskowy nad wodą, wykorzystaj swoją działkę na stworzenie miejsca z Twojego dzieciństwa. W domku działkowym z huśtawkami można spędzać długie wieczory wypatrując drugiego końca brzegu i licząc gwiazdy – czy jest coś bardziej romantycznego…?

Natomiast, jeśli marzy Ci się taras zewnętrzny, możesz ulepszyć ten pomysł instalując oświetlenie LED oraz wieszając prześcieradła. Tak stworzysz idealną przestrzeń na przyjęcia, a żarówki rozświetlą Twój domek wieczorami, tworząc niezwykłą atmosferę.

Domek na działkę – ważne kwestie

 

Domki na działkę, zwłaszcza te składające się z litego drewna, nie mogą być budowane na każdej działce, a zwłaszcza nie bezpośrednio na glebie. W takim przypadku, niezbędne są właściwe fundamenty – następnie fundament trzeba odpowiednio przygotować. Natomiast, jeśli Twoje ambicje są większe i chcesz, żeby Twój domek działkowy miał kominek, to będzie potrzebny dostęp do wody i prądu. Jeżeli budynek jest lżejszy, nadal nie należy go budować bezpośrednio na ziemi – domek na pewno będzie się zapadał. Dlatego, fundamenty muszą być mocne, suche i trwałe. Jeśli podłożem jest glina, to budynek należy postawić na filarach fundamentowych – im więcej, tym mocniejsza konstrukcja. Często robi się to umieszczając betonowe bloki we właściwych miejscach.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe