agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak zadbać o brodę gdy jest zimno?

Jak zadbać o brodę gdy jest zimno?

ZDROWIE I URODA / Golarki męskie / 2017-11-20 10:19:13

Jeśli do tej pory chodziłeś gładko ogolony musisz wiedzieć, że jesień i zima to idealne pory roku, aby zmienić stylizację zarostu i.. zapuścić brodę. Pamiętaj jednak, że mroźna pogoda czy deszcz nie zawsze są naszymi sprzymierzeńcami w walce o zarost. Oto parę rad, które marka Braun przygotowała razem z Dawidem Rastiani z The Hermit Barber Shop.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Pamiętaj o szaliku - wiąż go wysoko, najlepiej aby był zrobiony z naturalnej wełny. Dzięki temu skóra będzie oddychać, a włosy nie będą się elektryzować.

Olejek do brody - ochronę brody zapewni odpowiednio dobrany olejek, używany codziennie przed wyjściem
z domu. W okresie zimowym w składzie oleju możemy uwzględnić silikon, tworzący niewidoczną powłokę ochronną przed nadmierną utratą wilgoci.

Miej brodę pod kontrolą - zimno i fakt, że chciałbyś zapuścić brodę nie zwalniają cię z regularnej pielęgnacji w domu. Pamiętaj o tym, że lekkie skrócenie brody sprawi, że łatwiej o nią zadbasz i szybko odświeżysz swój wygląd. Do trymowania brody możesz użyć nowego, precyzyjnego trymera BT 3040 od Braun, który pozwoli na otrzymanie efektu trzydniowego, krótkiego lub średniego zarostu.

Unikaj częstych zmian temperatury - przechodzenie z zimnego do ciepłego pomieszczenia powoduje mocne wysuszanie brody.

Czy słyszałeś o SPA dla brody? Raz w tygodniu, po dokładnym umyciu brody gorącą wodą, nałóż maskę lub odżywkę bogatą w aminokwasy, ceramidy i keratynę na około 20 minut. Następnie spłucz ją letnią wodą w celu zamknięcia łuski włosa.

Nie śpij z mokrą brodą - pamiętaj aby nigdy nie kłaść się spać z wilgotną brodą ani włosami. Mokre są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, a także stają się idealnym miejscem dla rozwoju bakterii.

Pij wodę. Włos w 1/4 złożony jest z wody. Niska temperatura skutkuje odwodnieniem włosa oraz uszkodzeniem jego cebulki, przez co staje się matowy, szorstki i łamliwy. Picie wody sprawi, że zachowasz zarost w lepszej kondycji. Możesz też pomyśleć o kupnie nawilżacza powietrza.

Nie wychodź na zewnątrz z mokrą brodą - największym grzechem jest wychodzenie na zewnątrz z niedoschniętą brodą. Pod wpływem zimnej temperatury zamarzająca woda powoduje uszkodzenie struktury włosa. Gdy wejdziemy do ciepłego pomieszczenia woda szybko odparuje, a zarost będzie skrajnie przesuszony.

źródło: braun/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe