agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak zadbać o brodę w lecie? Poznaj 6 prostych rad dla brodaczy

Jak zadbać o brodę w lecie? Poznaj 6 prostych rad dla brodaczy

ZDROWIE I URODA / Trymery / 2017-08-17 08:17:25

Lato to wyjątkowo ciężki czas dla brodaczy i wielu mężczyznom trudno utrzymać brodę w dobrej kondycji. Słońce, wiatr, słona woda wcale nie ułatwiają sprawy.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Przestrzeganie tych paru zasad ułatwi przetrwanie lata każdemu brodaczowi:

 1. Pamiętaj o regularnym myciu brody. Gdy jest ciepło w brodzie znajduje się więcej potu, martwego naskórka i bakterii, co sprawia, że broda staje się mało estetyczna. Z tego powodu pamiętaj o jej regularnym myciu! Możesz to zrobić przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków, albo użyć swojego ulubionego żelu do twarzy. Pamiętaj, aby myć twarz i brodę rano
  i wieczorem.
 2. Podcinaj ją regularnie. Nawet w lecie nie możesz pozwolić sobie na urlop od przycinania i stylizacji brody. Lekkie skrócenie brody zapewni lepszą cyrkulację powietrza, sprawi, że łatwiej będzie Ci o nią zadbać i… doda pewności siebie na plaży!  Wypróbuj np. wielofunkcyjny zestaw do strzyżenia MGK3080 od Braun. To urządzenie 9 w 1 dedykowane precyzyjnej stylizacji brody, strzyżeniu włosów, pielęgnacji ciała i przycinaniu włosów w uszach i w nosie. Urządzenie jest  w 100% wodoodporne, nadaje się więc do stosowania na mokro i na sucho.
 3. Używaj kremu z filtrami i noś czapkę z daszkiem lub kapelusz. Broda może chłodzić naszą skórę, ponieważ utrzymuje wilgoć w skórze, a także chronić przed promieniowaniem słonecznym. Mimo tego, najlepszą ochronę zapewnisz swojej skórze gdy użyjesz kremu z filtrami i włożysz czapkę z daszkiem.
 4. Pij wodę. Zbyt proste? Lato to czas odwodnienia organizmu, co może mieć także wpływ na włosy i brodę. Gdy jesteś odwodniony broda jest bardziej narażona na uszkodzenia. Regularnie picie wody sprawi, że twoja broda będzie w lepszej kondycji!
 5. Zmień olejek do brody. Jesteś fanem olejku z drzewa sandałowego? To może być dobre rozwiązanie podczas zimy. Latem spróbuj lżejszego zapachu, który od rana pobudzi Cię do działania, może o zapachu cytrusów?
 6. Zamocz brodę przed wskoczeniem do morza. Gdy pływasz broda chłonie słoną, morską wodę, a to w połączeniu ze słońcem może ją uszkodzić. Możesz jednak zminimalizować straty! Przed wskoczeniem do wody koniecznie opłucz brodę w zwykłej wodzie. Pamiętaj aby to samo zrobić po zakończeniu kąpieli.   

źródło: braun/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe