agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jak zadbać o ochronę swojego domu z zestawem smart home?

Jak zadbać o ochronę swojego domu z zestawem smart home?

SPRZĘT RTV / Smart home / 2024-04-02 12:49:13

Poczucie bezpieczeństwa swojego i bliskich to jedna z najważniejszych wartości. Z zestawem smart home możesz zadbać o ochronę domu, nawet gdy jesteś daleko. Czego potrzebujesz do stworzenia bezpiecznego azylu dla siebie i swojej rodziny?

Podstawa ochrony – czujniki

W inteligentnym domu zestaw urządzeń, dzięki któremu wzmocnisz bezpieczeństwo, powinien opierać się na czujnikach, które uchronią Cię przed pożarem, zalaniem i włamaniem.

Takie detektory pozwolą Ci w porę zareagować na zagrożenie. Gdy zidentyfikują problem, wyślą powiadomienie do aplikacji mobilnej służącej do zarządzania całym systemem smart home. Dzięki temu, nawet będąc poza domem, dowiesz się np. o wycieku w łazience. Czujkę dymu możesz dodatkowo tak zaprogramować, aby uruchamiała sygnał alarmowy, który podczas pożaru wybudzi domowników ze snu.

Czujniki otwarcia i ruchu można wykorzystać nie tylko do stworzenia komfort home, w którym np. światło zapali się, gdy otworzysz drzwi albo pojawisz się w pomieszczeniu. Te urządzenia mają też nieocenione walory związane z bezpieczeństwem. Powiadomią Cię, jeśli niepowołana osoba wtargnie do domu.

Zestaw smart home w trosce o dzieci

Czujniki otwarcia pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo w domu, w którym przebywają małe dzieci, informując o niebezpieczeństwie związanym z niekontrolowanym otwarciem okna czy drzwi.

Młodzi rodzice docenią też smart home zestaw wyposażony w inteligentne gniazdka. Jednym ruchem w aplikacji wyłączysz w nich prąd i uchronisz ciekawskiego malucha przed niebezpieczeństwem związanym z dotykaniem wtyczek.

Inteligentne gniazdka są też świetnym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych osób, które np. zapominają wyłączyć żelazko przed wyjściem z domu. Wystarczy zaprogramować odpowiedni scenariusz działania wtyczek.

Kamera – niezbędna w zestawie inteligentnego domu

W trosce o zapewnienie jeszcze większego bezpieczeństwa, w smart home zestawach znajdziesz inteligentne kamery. Dzięki połączeniu ich z aplikacją, możesz w czasie rzeczywistym śledzić to, co dzieje się w domu.

Kamerę możesz sparować z czujnikiem ruchu, dzięki czemu od razu dowiesz się, że ktoś wszedł do monitorowanego pomieszczenia.

Rozbudowane scenariusze i gotowe zestawy smart home

Wygodną opcją są gotowe smart home zestawy, oparte o te urządzenia, które są niezbędne dla lepszej ochrony domu. Znajdziesz je np. w Keemple sklep: https://keemplesklep.pl/kategoria-produktu/smart-zestawy/.

W każdej chwili możesz uzupełnić taki zestaw o kolejne elementy, które pozwolą Ci tworzyć rozbudowane scenariusze i w pełni wykorzystać możliwości, jakie smart home daje w zakresie bezpieczeństwa – np. imitowanie obecności domowników (zapalenie światła, odsłonięcie rolet, itp.).

Artykuł sponsorowany

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe