agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jaki czajnik elektryczny wybrać?
fot. Czajnik Luna Solar Red 23210-70 Russell Hobbs

Jaki czajnik elektryczny wybrać?

MAŁE AGD / Czajniki elektryczne / 2018-09-18 14:43:21

Pytanie! Czajnik elektryczny musi spełniać swoją podstawową i jedyną funkcję, czyli sprawić, żeby nasza poranna kawa lub herbata była zalana szybko oraz druga funkcja, czyli "ma wyglądać dobrze w kuchni". Kupując czajnik elektryczny wymagacie czegoś więcej? Funkcjonalność i design. A cena? 100 zł za dobre urządzenie w zupełności wystarczy, ale oczywiście im więcej, tym...

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

No właśnie, tym co? Czajnik elektryczny powinien być niezawodny, czyli dobrze jeśli posłuży nam dłuzej niż 2 lata, cichy oraz szybko gotujący wodę. I szczerze, obok wyglądu, dla mnie, ta trzecia cecha jest najważniejsza. Poważnie! Ale czajnik elektryczny czajnikowi nierówny. Sprawdźcie naszą zakładkę AGD, Czajniki elektryczne. Mamy normalne, żeby nie napisać tradycyjne czajniki elektryczne, które po zagotowaniu się wody automatycznie się wyłączają. Są oczywiście przenośne, niektóre z nich mają trochę słabo wyprofilowane dziubki do nalewania... no, ale o tym zazwyczaj przekonacie się po zakupie, już w domu.

Są także czajniki elektryczne, w których możemy ustawić dowolną temperaturę zagotowania wody. Urządzenie przydatne dla bardziej świadomych użytkowników porannych napojów, bo np. kawę powinno zaparzać się temperaturą między 91, a 96 stopni Celcjusza, a nie stówką! Zielone herbaty w 70 stopniach, a czarne herbaty w 80 stopni Celcjusza. Tak więc taki czajnik elektryczny to bez wątpienia dobre rozwiązanie, bo nie będzie spalało nam, naszych porannych kaw i herbat. 

Gotowanie wody w czajniku powinno być nie tylko szybkie, ale także bezpieczne. Dobrze jeśli jest opcja automatycznego wyłączenia się urządzenia, czy też brak możliwości gotowania, gdy w czajniku jest zbyt mała ilość wody. A wygląd? To również bardzo ważne, z tym założeniem, że w tym przypadku wszystko zależy od naszych gustów, bo na rynku jest całe mnóstwo wszystkich możliwych wzorów, kolorów i odcieni czajników elektrycznych. Producenci tacy jak Russell Hobbs, Orava, Philips czy MPM zadbali o nasze wysublimowane gusta.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe