agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
JBL SA550 Classic i JBL CD350 Classic

JBL SA550 Classic i JBL CD350 Classic

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2023-09-15 11:52:11

Na polskim rynku pojawiła się właśnie nowa elektronika marki JBL w postaci zintegrowanego wzmacniacza stereo JBL SA550 Classic oraz odtwarzacz płyt kompaktowych JBL CD350 Classic. To zupełnie wyjątkowe urządzenia w świetnych cenach. 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Zarówno zintegrowany wzmacniacz stereo JBL SA550 Classic, jak i odtwarzacz płyt kompaktowych JBL CD350 Classic są inspirowane klasycznym wzmacniaczem JBL SA600 z lat 60-tych, ze stylizacją retro i panelami bocznymi z forniru orzechowego, które pasują do głośników JBL Classic i Studio Monitor.

Wewnątrz JBL SA550 Classic to system muzyczny na miarę dzisiejszych czasów z zaawansowaną topologią wzmacniacza o wysokiej mocy wyjściowej, innowacyjnej wydajności i precyzyjnej kontroli szumów. Zapewnia urzekającą muzykalność i bezwysiłkową moc. Po wyjęciu z pudełka od razu można sparować swój smartfon lub tablet z SA550 Classic za pomocą Bluetooth, aby uzyskać natychmiastową, wysokiej jakości muzykę ze wszystkich usług muzycznych i bibliotek, których słucha się na co dzień. JBL SA550 Classic zawiera najnowszą technologię Bluetooth AptX®Adaptive zapewniającą dźwięk wysokiej rozdzielczości i niskie opóźnienia przez Bluetooth, aby zapewnić synchronizację dźwięku z obrazem. Zaawansowana topologia wzmacniacza w JBL SA550 Classic nosi nazwę klasy G. Klasa G wykorzystuje wiele zasilaczy, podczas gdy wszystkie inne wzmacniacze używają tylko jednego. Pierwszy zasilacz dostarcza wystarczającą moc dla wzmacniacza, aby dostarczyć 10 W na kanał, ale ten mały wzmacniacz zawiera duży radiator, który utrzymuje wzmacniacz stabilnym do 90 W na kanał. Umożliwia to dostarczenie pierwszych 10 W w topologii znanej jako klasa A, która zwykle nie jest zbyt wydajna. Zaletą jest to, że nie wymaga przełączania żadnych elementów stopnia wyjściowego do i z sygnału muzycznego - co zwykle ma miejsce w każdym wzmacniaczu klasy AB lub klasy D. Rezultatem jest znikomo niski poziom szumów i najczystszy dźwięk z zachowaną całą mikro dynamiką i szczegółami. Oczywiście, 10 W to naprawdę niewiele, więc SA550 może dostarczyć znacznie więcej. Dzięki zastosowaniu drugiego zasilacza o znacznie wyższym napięciu, wzmacniacz SA550 może dostarczyć maksymalną moc wyjściową 150 W na kanał. Gdyby ten drugi zasilacz był po prostu włączany do obwodu w razie potrzeby, wywołałoby to nieprzyjemne zniekształcenia, które byłyby również harmoniczne - dość nieprzyjemne. Tak więc SA550 zawiera zestaw szybkich „podnośników”, które stopniowo zwiększają moc dostarczaną do wzmacniacza, śledząc sygnał muzyczny i utrzymując 5 woltowy zapas. Pozwala to na wykorzystanie zalet wzmocnienia klasy G, jednocześnie eliminując jego wady i zasilając dowolny system głośnikowy bez wysiłku. Całe to inteligentne wzmocnienie można wykorzystać z trzech wejść cyfrowych i czterech analogowych, w tym wejścia gramofonowego MM dla gramofonu. Wejścia cyfrowe obejmują przetwornik cyfrowo-analogowy o wysokiej rozdzielczości i ultra wysokiej wierności, którego sercem jest układ ESS DAC o najwyższej wydajności. JBL SA550 to z zewnątrz powrót do późnych lat 60-tych. Jednak dzięki technologii Bluetooth Hi-res, wydajnemu wzmocnieniu i wyjątkowej wydajności muzycznej, SA550 jest nowoczesnym klasykiem zakorzenionym w najlepszych współczesnych technologiach.

JBL CD350 Classic jest idealnym partnerem dla klasycznych i retro systemów Hi-Fi. Z zewnątrz idealnie pasuje do głośników JBL Classic i Studio Monitor wykończonych fornirem orzechowym. Wewnątrz JBL CD350 to nowoczesny odtwarzacz CD z zaawansowaną technologią cyfrową o wysokiej rozdzielczości, zapewniającą doskonały dźwięk z kolekcji muzycznej i solidnym mechanizmem ładowania tacki. Odtwarza płyty CD, CD-R, CD-RW, obsługuje pliki muzyczne FLAC, WAV i MP3 z dysku i USB, a także obsługuje rozdzielczość 24 bity / 96 kHz z dysku i USB. Wyposażono go w wyjścia analogowe i cyfrowe.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe