agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Jesienna odsłona nowości w Somfy

Jesienna odsłona nowości w Somfy

SPRZĘT RTV / Smart home / 2019-10-22 12:00:06

Tegoroczna jesień w świecie automatyki domowej upływa pod znakiem nowości. Marka Somfy rozbudowuje swoją ofertę produktów z kategorii smart home. Wśród nowości znajdują się termostat, głowica termostatyczna, kamera zewnętrzna, a także zamek DoorLock. Wprowadzając te dodatkowe elementy ułatwiające zarządzanie i sterowanie domem z poziomu smartfonu, serwujemy sobie bezpieczeństwo i komfort na coraz wyższym poziomie.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Środowisko stworzone przez Somfy to nowa wersja komfortu w oparciu o dom inteligentny. Producent pokazuje, że zdalny dostęp do urządzeń, ich integracja i zarządzanie są dostępne dla wszystkich. Somfy w domu to wyższy standard życia, wygoda, więcej oszczędności, a przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo. Nowe produkty w ofercie dołączają do grona kilkuset urządzeń domowych  współpracujących z centralą sterującą TaHoma® Premium, stanowiącą serce systemu domu inteligentnego.

Zabezpiecz swój dom i posesję  – kamera zewnętrzna

Kamera zewnętrzna jest jednym z najczęściej wybieranych urządzeń jako opcja, która realnie wpływa na zwiększenie poziomu naszego bezpieczeństwa. Jakie wartościowe funkcje posiada nowy produkt Somfy? Kamera należy do gamy produktów Somfy Protect, czyli proaktywnego systemu zabezpieczenia domu i mieszkań. To zintegrowane urządzenie all-in-one, które łączy w jednym: kamerę full HD 1080p, syrenę alarmową emitującą dźwięk o natężeniu 110 dB oraz inne dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym o każdej porze dnia i nocy możemy monitorować sytuację wokół wybranej nieruchomości. Np. wbudowany czujnik ruchu wykryje, czy ktoś znajduje się w polu monitoringu kamery. Wówczas bezpośrednio na nasz smartfon zostanie przesłane powiadomienie, a kamera nie tylko nagra 30 sekundowy film ze zdarzenia, ale prześle je również bezpiecznie do chmury, w celu ponownego odtworzenia. Na podstawie nagrania możemy zdecydować, czy należy włączyć syrenę alarmową wbudowaną w urządzenie, aby odstraszyć potencjalnego intruza. Z kolei jeśli pod naszymi drzwiami będzie stał kurier lub sąsiad, porozmawiamy z nim za pośrednictwem kamery dzięki dwukierunkowej komunikacji audio. To szczególnie użyteczne, gdy nie możemy w danym momencie otworzyć drzwi. Warto zwrócić uwagę również na funkcję smart aktywacji. Gdy wyjdziemy z domu, nie uruchamiając kamery, bezpośrednio na smartfon otrzymamy przypomnienie. Możemy to zrobić zdalnie, np. w drodze do pracy czy z biura. Użytkownicy docenią również design produktu. Kamera wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, dyskrecją i wyglądem przypomina oświetlenie zewnętrzne - dzięki temu pozostanie niewidoczna dla rabusiów. Sami również możemy zdecydować o sposobie instalacji – możemy to zrobić we własnym zakresie, zgodnie z instrukcjami krok po kroku w aplikacji lub też powierzyć to zadanie Somfy Ekspertowi.  

Ciepło i oszczędnie – termostat i głowica termostatyczna

Najnowsze urządzenia do systemów grzewczych Somfy, czyli termostat radiowy lub przewodowy oraz głowica termostatyczna to idealne rozwiązanie dla osób oszczędnych. W zależności od naszych potrzeb możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji, by zapewnić komfort cieplny i kontrolę zużycia energii, czyli oszczędności na ogrzewaniu.

Termostat Somfy jest urządzeniem sterowanym zdalnie przez internet, za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niej zarówno programowanie (krok po kroku), jak również użytkowanie termostatu jest niezwykle intuicyjne. Urządzenie działa zgodnie z zaplanowanym przez nas scenariuszem, który możemy modyfikować w zależności od naszych potrzeb. Np.: kilka godzin przed powrotem do domu aktywujemy ze smartfonu ustawienie „komfortowe”, żeby po naszym powrocie w domu panowała już idealna temperatura.

Termostat przez cały czas reguluje temperaturę w domu, analizuje i przetwarza dane, np. poziom wilgotności w pomieszczeniach używanych na co dzień, a także nawyki mieszkańców. Dzięki temu może zasugerować w aplikacji zmiany w sterowaniu temperaturą, które doprowadzą do zmniejszenia zużycia energii. Termostat jest kompatybilny z większością systemów grzewczych dostępnych na rynku: pompami ciepła, piecami na paliwo stałe (np. pellet, brykiet), płynne (np. olej opałowy) czy gazowe.

Aby dobrać idealne rozwiązanie dla siebie można skorzystać z konfiguratora dostępnego na stronie Somfy: https://znalezcmojerozwiazaniewzakresieogrzewania.somfy.pl/. Konfigurator na podstawie prostej analizy naszego systemu grzewczego (typ lokalu mieszkalnego, rodzaj instalacji grzewczej, model urządzenia grzewczego) sprawdzi, czy nasza instalacja jest kompatybilna z termostatem i zaproponuje najlepsze dla nas rozwiązanie.

Proste sterowanie wybranym grzejnikiem? Tylko z głowicą termostatyczną w technologii io-homecontrol®. To niewielkie urządzenie analizuje wydajność energetyczną domu i działa jako część zbiorczego lub indywidualnego systemu grzewczego. Pozwala ogrzewać tylko te pomieszczenia w domu czy mieszkaniu, w których obecnie przebywamy, a dodatkowo temperatura może być kontrolowana bezpośrednio za pomocą przycisków na głowicy, a także po połączeniu z centralą TaHoma® Premium za pośrednictwem aplikacji dostępnej w wersji na smartfon, tablet lub komputer.

Co ciekawe, gdy głowica wykryje spadek temperatury o 2 stopnie w czasie krótszym niż 10 minut, np.  kiedy otwieramy okno w celu wietrzenia pomieszczenia, natychmiast automatycznie obniży temperaturę grzejnika.

Jeden zamek i jego smart możliwości – DoorLock

Nowa generacja zamków DoorLock pozwala zarządzać dostępem do domu bez używania kluczy: zdalnie blokować i odblokowywać drzwi, udzielać stałego lub czasowego dostępu opiekunce, dalekim krewnym czy znajomym. Koniec z kluczami pod wycieraczką! Każdy może wybrać sposób sterowania najbardziej wygodny dla siebie , czy to za pomocą aplikacji Somfy Keys, kodu na klawiaturze, karty dostępu lub breloka. Właściciel w każdej chwili może sprawdzić, kto i kiedy wchodził lub wychodził z domu.

Wszystkie produkty można sprawdzić i przetestować w Happy Home Somfy, salonie pokazowym w Warszawie na ul. Marywilskiej 34. Showroom jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 17:00, a w październiku dodatkowo będzie otwarty w sobotę 26 października w godzinach 10.00- 16.00.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe