agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Kamery monitoringu: przewodowe czy bezprzewodowe — która opcja jest dla Ciebie?

Kamery monitoringu: przewodowe czy bezprzewodowe — która opcja jest dla Ciebie?

SPRZĘT RTV / Digital signage / 2023-07-19 11:52:29

Monitoring domu i posesji to obecnie bardzo ważny element, który pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa i na kontrolę własnego mienia. Instalacja kamer potrafi zapobiegać przejawom wandalizmu, a także skutecznie odstrasza potencjalnych włamywaczy. Choć sam montaż kamer nie jest trudny, to kłopot pojawia się przy wyborze zasilania. Jaki rodzaj monitoringu powinieneś wybrać? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Kamera zewnętrzna przewodowa – wady i zalety

Do najpopularniejszych rozwiązań monitoringowych należą kamery zewnętrzne przewodowe, które pozwalają na uzyskanie idealnej jakości obrazu. Ogromną zaletą tych kamer jest nieprzerwana możliwość monitorowania posesji. Choć to zdecydowanie najwygodniejszy sposób, który pozwala zapomnieć o monitoringu i cieszyć się jego skutecznością, to kamera zewnętrzna przewodowa ma również wady, a jest nią właśnie przewód. Przeprowadzenie przewodu zasilającego może okazać się trudne, ponieważ będzie związane z koniecznością przeorganizowania przestrzeni i przeprowadzenia przewodów z wnętrza budynku na zewnątrz. Choć ta praca nie jest łatwa, to rozrachunku końcowym zapewnia spory komfort, bo nie trzeba pamiętać o systematycznym ładowaniu kamery.

Kamera zewnętrzna bezprzewodowa – wady i zalety

Najszybszą możliwość montażu i działania oferuje kamera bezprzewodowa zewnętrzna. Przede wszystkim jedynym problemem, jaki może być związany z jej uruchomieniem to wybór odpowiedniego miejsca do montażu, a także połączenie z siecią WiFi umożliwiająca przesyłanie danych. Montaż tego typu kamer sprawdzi się u osób, które nie mają dużego terenu do monitorowania i odznaczają się dobrą pamięcią. Kamera bezprzewodowa, choć jest bardzo łatwa w montażu, wymaga systematycznego ładowania, dlatego nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Do zalet można zaliczyć brak konieczności rozkuwania ścian, ale jeśli budynek, w którym miałyby zostać zainstalowane tego typu kamery, jest duży, to ich idea będzie zupełnie niepraktyczna.

Jaka kamera do monitoringu będzie najlepsza?

Kamera do monitoringu powinna być przed wszystkie wygodna i spełniać założone jej cele. W zależności od wielkości strefy monitorowania warto zastanowić się nad rodzajem kamer. W przypadku konieczności monitorowania jednego wejścia zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kamera bezprzewodowa zewnętrzna, ponieważ oszczędzi czas i energię na przeprowadzenie przewodów. Jednak jeśli w grę wchodzą większe obszary, to jedynym słusznym rozwiązaniem będzie kamera zewnętrzna przewodowa, ponieważ niezależnie od ilości sprzętu w systemie monitorowanie zasilanie będzie stałe. Najważniejszą funkcją, która powinna spełniać kamera do monitoringu to przesyłanie czytelnego zapisu obrazu z monitorowanej przestrzeni. Obydwa rodzaje kamer spełniają swoją powinność, jednak każde z nich sprawdzą się w zupełnie innych okolicznościach i warto o tym pamiętać, decydując się na zakup kamer do monitoringu. Sprawdź pełną ofertę systemów do monitoringu na: https://csb.net.pl/monitoring/

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe