agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Kiedy warto zdecydować się na AGD do zabudowy?
Fot. Zdjęcie poglądowe Adobe Stock

Kiedy warto zdecydować się na AGD do zabudowy?

DUŻE AGD / Piekarniki / 2024-01-20 16:09:58

Duża i przestronna kuchnia to marzenie wielu osób. W rzeczywistości jej metraż często bywa niewielki, a zorganizowanie przestrzeni kuchennej wiąże się z poszukiwaniem kompromisów. Każdy, nawet najmniejszy kąt trzeba maksymalnie wykorzystać i jak najlepiej zagospodarować. Ale jak to zrobić? Jak w małej kuchni połączyć funkcjonalność z minimalizmem i w dodatku, zrobić to ze smakiem? Jednym z rozwiązań są urządzenia AGD do zabudowy, dzięki którym wnętrze stanie się schludne, czyste i funkcjonalne.

1. Z czego składają się zestawy kuchenne do zabudowy?

Warto zacząć od tego, że nie wszystkie elementy AGD trzeba wybierać i kupować oddzielnie. Alternatywą są spójne wizualnie zestawy do zabudowy (zazwyczaj płyta indukcyjna lub gazowa, piekarnik i okap), wpływające na estetykę małej kuchni i niewprowadzające chaosu. Urządzenie małej kuchni może być prawdziwym wyzwaniem. Zastaw do zabudowy szybko rozwiązuje problem ze znalezieniem pasujących do siebie elementów.

2. Gdzie ustawić lodówkę, a gdzie piekarnik?

Gdy już zdecydujesz się na konkretny zestaw i kupisz płytę, okap i piekarnik, staniesz przed wyborem kolejnego urządzenia AGD, którego nie może zabraknąć w Twojej kuchni – lodówki. Ale gdzie ją umieścić? Choć kiedyś mówiło się, że w formie wolnostojącej lodówka nie powinna stać zbyt blisko źródła ciepła, to dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie ma już takiego problemu. Możesz zatem ustawić ją np. obok słupka z piekarnikiem. Taki układ z umieszczeniem piekarnika na wysokości rąk czy oczu jest doskonałym rozwiązaniem. Dzięki temu nie musisz schylać się za każdym razem, kiedy Twój piekarnik wchodzi w ulubioną przez domowników rolę „piekarnika do ciasta” i ułatwia Ci przygotowanie pysznej i pachnącej drożdżówki, szarlotki czy sernika.

3. Zalety urządzeń AGD do zabudowy

Dużą zaletą urządzeń AGD do zabudowy jest możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni w kuchni, a przy tym swoboda aranżacji. Umieszczenie zmywarki, piekarnika czy lodówki za frontami szafek jest też doskonałym pomysłem w kuchniach połączonych z salonem. W ten sposób sprawisz, że wszystkie elementy będą do siebie dopasowane, nie zaburzą projektu i nie wprowadzą „chaosu”.

Kolejną zaletą urządzeń do zabudowy jest, to że łatwiej utrzymać je w czystości. Z reguły fronty szafek są gładkie i aby usunąć zacieki czy kurz, wystarczy je przetrzeć wilgotną szmatką. Między urządzeniami nie ma też żadnych szczelin i różnego rodzaju zakamarków, gdzie często gromadzą się resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia, które trudno usunąć.

Na koniec warto dodać, że sprzęty AGD do zabudowy „nie wpadają w oko” najmłodszym. Zaciekawione np. wolnostojącym piekarnikiem dziecko może zacząć bawić się pokrętłem czy wciskać guziczki, a tym samym przypadkowo uruchomić urządzenie. Sprzęty AGD ukryte za frontami szafek, nie będą już dla nich, aż tak ciekawe.

* Artykuł powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe