agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Klimatyzatory Fersk – udane połączenie wydajności i estetyki

Klimatyzatory Fersk – udane połączenie wydajności i estetyki

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2019-08-02 10:23:56

Przenośny klimatyzator powietrza to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony przed upałami, którą można zastosować niemal wszędzie. Niestety, dostępne na rynku klimatyzatory rzadką łączą wysoką wydajność z ładnym wyglądem, a jeśli już tak się dzieje, trzeba za nie sporo zapłacić. Rozwiązaniem tego problemu może być wprowadzony niedawno do sprzedaży klimatyzator Fersk Vind i Fersk Twinne.

Efektywne chłodzenie dużych pomieszczeń

Pierwszy klimatyzator przenośny marki Fersk wyróżnia się m.in. wysoką mocą chłodniczą, którą bez wątpienia można uznać za najważniejszy parametr każdego klimatyzatora powietrza. To właśnie ona informuje o tym, w jak dużym pomieszczeniu urządzenie będzie w stanie prawidłowo wypełniać swoje zadanie. Do schłodzenia jednego metra sześciennego powietrza potrzeba przynajmniej 0,03 kW (a posługując się brytyjską jednostką ciepła 100 BTU) mocy chłodniczej. Przy wysokich zyskach ciepła zapotrzebowanie to wzrasta, a w ekstremalnych sytuacjach jest nawet dwukrotnie wyższe. Łatwo zatem obliczyć, iż w przypadku pokojów o standardowej wysokości (czyli 2,7 m) stosunek mocy chłodniczej do powierzchni powinien wynosić minimum 0,081 kW na 1 m². To niewiele, ale gdy konieczne staje się wyszukanie urządzenia skutecznego w dużym pomieszczeniu, optymalna wydajność okazuje się naprawdę spora.

Klimatyzatory przenośne Fersk

Fersk Vind oferuje moc chłodniczą 3,52 kW, a więc 12000 BTU. Jest to zatem jeden z najwydajniejszych domowych klimatyzatorów powietrza dostępnych na polskim rynku, zdolny do pracy w pomieszczeniach o powierzchni 40 m². Oczywiście, doskonale pasuje także do mniejszych pokojów, szczególnie jeśli charakteryzują się one wysokimi zyskami ciepła, a co za tym idzie dużym zapotrzebowaniem na moc chłodzącą. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż znakomita wydajność Fersk Vind idzie w parze z wysokim przepływem powietrza, sięgającym 400 m³/h. W niektórych modelach jest on znacznie niższy, a to właśnie ten parametr decyduje o tempie chłodzenia powietrza.

Fersk Twinne to klimatyzator przenośny, którego moc chłodząca również wynosi 12000 BTU, jednak ten model może efektywnie chłodzić powietrze w pokojach o powierzchni nawet 50 m². Wynika to z faktu, że jest jednym z niewielu na rynku klimatyzatorów dwukanałowych. Urządzenie jednokanałowe pobiera powietrze z pomieszczenia i odprowadza gorące powietrze na zewnątrz. Oznacza to brak równowagi między ilością powietrza wprowadzanego i usuwanego oraz wytworzenie podciśnienia. Dochodzi wówczas do wymuszenia napływu gorącego powietrza z otoczenia (z innych pomieszczeń albo spoza budynku), przez co proces chłodzenia trochę się wydłuża.

Dwururowe klimatyzatory dodatkowy wąż wykorzystują do pobierania powietrza z zewnątrz, dzięki czemu problem podciśnienia nie występuje. Brak niepożądanego napływu powietrza z otoczenia pozwala szybciej obniżyć temperaturę w dużym pomieszczeniu przy niższym zużyciu energii. Wydajność dwukanałowych klimatyzatorów jest średnio o 25% wyższa niż tych wyposażonych tylko w jedną rurę. Warto jednak zauważyć, iż w razie potrzeby Fersk Twinne może pracować tak samo jak klimatyzator jednorurowy, ponieważ podłączenie drugiego węża nie jest konieczne do uruchomienia urządzenia.

Klimatyzator przenośny Fersk Twinne

Komfort na miarę XXI w.

Wysoka wydajność to nie jedyne, czego mamy prawo oczekiwać od dobrego klimatyzatora powietrza. W nowoczesnych urządzeniach możemy bowiem znaleźć kilka przydatnych funkcji, znacząco podnoszących komfort użytkowania klimatyzacji. Jak pod tym względem sprawdzają się Fersk Vind i Fersk Twinne? Podobnie jak wiele klimatyzatorów powietrza zostały one wyposażony w tryb wentylacji i osuszania powietrza. Ten pierwszy pozwala odświeżyć powietrze bez zmiany jego temperatury, natomiast drugi zapobiega zbyt wysokiej wilgotności, a w konsekwencji rozwojowi chorobotwórczych grzybów i pleśni. Ponadto Fersk Vind umożliwia ogrzewanie powietrza, dzięki czemu może okazać się przydatny także w sezonie jesienno-zimowym, zwłaszcza w przypadku awarii sieci grzewczej.

Na uwagę zasługuje również znajdująca się w klimatyzatorach Fersk Twinne i Fersk Vind funkcja swing, która daje uczucie powiewu wiatru i pozwala ustawić optymalny kąt nadmuchu zimnego powietrza. Jej obecność powoduje, że łatwiej uniknąć sytuacji, w której strumień schłodzonego powietrza zostaje skierowany bezpośrednio na domowników, czego należy unikać ze względu na ryzyko przeziębienia. Jeśli dodamy do tego możliwość sterowania klimatyzatorem Fersk za pośrednictwem pilota wyposażonego w wyświetlacz LED, możemy przyjąć, iż nie zabrakło tu żadnego rozwiązania ważnego dla użytkownika.

Zachwycający design

Jedną z głównych wad wydajnych klimatyzatorów powietrza jest mało estetyczny wygląd. Klimatyzator nie jest wprawdzie elementem dekoracyjnym, ale z drugiej strony nie powinien psuć wyglądu naszego mieszkania. Ciężka konstrukcja i obudowa z taniego, pokrytego brzydką farbą plastiku to błędy popełniane przez wiele firm, szczególnie przez te stawiające głównie na niskie koszty produkcji. Przyglądając się zdjęciom klimatyzatorów Fersk nie sposób nie zauważyć, że ich producent doskonale zna oczekiwania współczesnych konsumentów. Obudowa urządzenia ma stylowe, opływowe kształty i jest pokryta perłowym (Fersk Vind) lub srebrnym (Fersk Twinne) lakierem, dzięki czemu całość prezentuje się elegancko i bez wątpienia nie zaburzy estetyki wnętrza.

Wiele zalet, niska cena

Wysoka wydajność, funkcje dodatkowe i ładny wygląd to cechy, za które zazwyczaj trzeba sporo zapłacić. W przypadku klimatyzatorów Fersk stosunek między ceną a oferowanymi możliwościami jest jednak naprawdę korzystny. Za 1699 zł otrzymujemy bowiem nie tylko wydajny i stylowy, a przy tym wielofunkcyjny klimatyzator Fersk Vind, lecz także zestaw montażowy złożony z uszczelki i rękawa uszczelniającego, za które zwykle trzeba zapłacić oddzielnie. Jest on dodawany bezpłatnie również do klimatyzatora Fersk Twinne, którego cena to 2199 zł, co też stanowi atrakcyjną stawkę, biorąc pod uwagę wszystkie zalety urządzenia.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe