agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Komendy głosowe i obsługa Siri/Google Now w głośnikach bezprzwodowych Harmana

Komendy głosowe i obsługa Siri/Google Now w głośnikach bezprzwodowych Harmana

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2016-06-22 14:12:00

Obsługa Siri/Google Now przez głośniki przenośne marek koncernu Harman to jedna z ciekawszych funkcjonalności. Komendy głosowe przydają się coraz częściej w codziennym życiu, a inżynierowie koncernu Harman przewidzieli ten kierunek rozwoju.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Głośniki przenośne marek koncernu Harman, w tym wszystkie głośniki przenośne JBL (Go, Clip, Flip, Charge 2, Pulse, Xtreme) oraz Harman Kardon (HK Onyx Studio, HK Go+Play) posiadają funkcjonalność komend głosowych. To standardowe wyposażenie tych głośników, dostępne już w pierwszej ich generacji. W celu uruchomienia komend głosowych wystarczy jedynie połączyć z głośnikiem swój telefon za pośrednictwem Bluetooth i dłużej przytrzymać przycisk telefonu. W ten sposób uruchomione zostaje Siri (iOS) czy Google Now (Android), z którego możemy korzystać bez ograniczeń. 

Warto zwrócić uwagę, że przycisk telefonu na wszystkich głośnikach przenośnych marek koncernu Harman jest przyciskiem multifunkcyjnym. Można za jego pomocą odbierać i kończyć rozmowy telefoniczne, pauzować i wznawiać odtwarzanie muzyki oraz uruchamiać funkcjonalność komend głosowych. Ponieważ priorytetową funkcjonalnością w głośnikach są rozmowy telefoniczne i odtwarzanie muzyki, dlatego tym działaniom przypisane zostało krótkie naciśnięcie przycisku telefonu, długie przytrzymanie tego samego przycisku jest natomiast przypisane komendom głosowym. To ciekawe rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają młodzi ludzie. Koncern Harman planuje w przyszłości jeszcze większe zintegrowanie komend głosowych z głośnikami przenośnymi, a nawet ich obsługę za pomocą komend 

źródło: harman/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe