agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Konkurs filmowy Nokia na YouTube

INNE / Internet / 2010-11-25 09:42:00

Nokia zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Włącz wyobraźnię!”, który właśnie rozpoczął się na portalu YouTube. Internauci wspólnie tworzyć będą sekwencje skojarzeń połączonych w 8-odcinkowe filmy. Film stworzony przez zwycięzców, wybranych wspólnie przez internautów oraz uznanych reżyserów Bartka Konopkę i Jacka Borcucha, pojedzie na festiwal The One Minutes.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Na specjalnym kanale portalu YouTube - http://youtube.com/dograj8sekund - została umieszczona pierwsza scena, od której będzie się zaczynał każdy film. Przedstawia ona znalezienie telefonu Nokia N8 i włączenie odtwarzania filmu. Teraz wystarczy uruchomić wyobraźnię i dołączyć nakręcony przez siebie 8-sekundowy odcinek. Zainspirowani nim internauci dołączą do niego kolejne. Tak powstaną jednominutowe filmy. Osiem najciekawszych filmów zostanie wyłonionych w głosowaniu internautów, odbywającym się na YouTube. Najlepszy film wybierze Jury, któremu przewodniczyć będzie znany reżyser: Bartek Konopka (autor nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku”). Autorzy zwycięskiego filmu zostaną nagrodzeni multimedialnym telefonem Nokia N8 oraz udziałem w warsztatach filmowych prowadzonych przez Bartka Konopkę. Film stworzony podczas warsztatów weźmie udział w prestiżowym festiwalu The One Minutes.

„Ja, robiąc ośmiosekundową scenę, chciałbym zostawić hak, do którego mogą dołączyć się kolejne osoby. Najfajniejsze jednak jest to, że nie wiadomo kto i czym nas zaskoczy i czy podczepi się dokładnie tak, jak to sobie wyobrażaliśmy, czy kompletnie inaczej. To zadanie ma być frajdą, przyjemnością, ale też inspiracją dla innych osób do stworzenia kolejnych ośmiu sekund” - mówi Jacek Borcuch.

„By dołączyć swój fragment do filmu wystarczy obserwować świat, wziąć kamerę i uchwycić coś fajnego. Ważne, by pokazać nawet banalną sytuację, ale inaczej. Złapać tylko jedno znaczące słowo albo gest, jedno wyjątkowe spojrzenie czy jeden uśmiech i przytrzymać przez osiem sekund. To już jest coś” - dodaje Bartek Konopka.

Akcja skierowana jest do młodych reżyserów, operatorów, scenarzystów, studentów szkół filmowych i do wszystkich osób interesujących się filmem. Konkurs potrwa od 24 listopada do 30 grudnia br. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin można znaleźć na http://youtube.com/dograj8sekund

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe