agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Kreatywność bez ograniczeń: Canon wprowadza pierwszy hybrydowy obiektyw stałoogniskowy RF oraz nową lampę Speedlite

Kreatywność bez ograniczeń: Canon wprowadza pierwszy hybrydowy obiektyw stałoogniskowy RF oraz nową lampę Speedlite

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Obiektywy / 2024-06-05 21:05:37

Firma Canon wprowadza RF 35 mm F1.4L VCM, pierwszy w swoim rodzaju stałoogniskowy obiektyw hybrydowy przeznaczony zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania wideo, a także nową lampę Speedlite EL-10 do wykonywania wysokiej jakości ujęć portretowych dzięki lepszej kontroli nad oświetleniem.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Obiektyw RF 35mm F1.4L VCM

Ten hybrydowy obiektyw zapewnia twórcom elastyczność, która pozwala wejść na wyższy poziom artyzmu w obszarze technik mieszanych. Kolejny w rozwijającej się gamie pojedynczy obiektyw zastępuje dwa obiektywy, będąc jedynym stałoogniskowym obiektywem RF z dedykowanym pierścieniem kontroli przysłony dla wideo[1]. Posiada również 11-listkową przysłonę, która umożliwia płynne rozmycie w celu oddzielenia obiektu od tła lub pierwszego planu, a także minimalne oddychanie ostrości (ang. focus breathing), co pozwala uniknąć zakłóceń wizualnych podczas przenoszenia ostrości z jednego planu na drugi. Niezależnie od tego, czy operator dokumentuje ślub czy kręci reportażowe ujęcia ulicy, ten hybrydowy obiektyw zapewnia bezproblemową pracę zarówno w przypadku fotografowania obiektów ruchomych, jak i statycznych. 

Z nowym obiektywem RF 35mm F1.4L VCM twórca zrealizuje każdy cel kreatywny, niezależnie od kontekstu czy otoczenia. Gdy potrzebny jest szeroki kąt – do zdjęcia grupowego czy ulicznego ujęcia w stylu reportażowym – ogniskowa 35 mm zapewnia idealną perspektywę. Przysłona f/1,4 zapewnia kontrolę głębi ostrości, gwarantując znakomite możliwości kreatywne – nawet w sytuacjach słabego oświetlenia, takich jak złota godzina czy też nocna panorama miejska. Co więcej, konstrukcja obiektywu stałoogniskowego RF 35 mm F1.4L VCM umożliwia zakładanie filtrów zarówno przednich, jak i tylnych, pozwalając na jeszcze więcej twórczej ekspresji.

Ten stworzony z myślą o potrzebach fotoreporterów i twórców treści obiektyw nie pozwoli umknąć żadnej ulotnej chwili. Szybki Nano USM w połączeniu z jeszcze szybszą technologią Voice Coil Motor[2] (VCM) zapewniają sprawne i precyzyjne ustawianie ostrości, a tym samym natychmiastową reakcję na rozwój akcji, co przyda się przy fotografowaniu dynamicznych obiektów (takich jak dzieci lub zwierzęta) bądź przy płynnym rejestrowaniu akcji na wideo. Specjalny pierścień sterowania obiektywem oraz konfigurowalny przycisk funkcji obiektywu pozwalają fotografom i kamerzystom pozostawać całkowicie skupionym na akcji podczas zmiany ustawień. 

Fotograficy i operatorzy pracujący w wymagającym środowisku mogą zaufać obudowie obiektywów z serii L. Powłoka fluorowa zapobiega przywieraniu brudu i piasku do przedniej części obiektywu, a lekka konstrukcja (lżejsza niż poprzednik EF) zapewnia komfort fotografowania w terenie przez dłuższy czas. Ponadto dzięki elementom asferycznym i UD (ang. ultra-low dispersion) z powłokami Super Spectra i ASC użytkownicy obiektywu mogą cieszyć się krystalicznie czystym obrazem bez obaw o flary i ghosting – nawet przy największym nasłonecznieniu.

Lampa Canon Speedlite EL-10

Canon wprowadza do serii EL nową lampę Speedlite, której lekka, kompaktowa budowa i przystępna cena pozwoli fotografom na jeszcze większą kreatywność. Dzięki wiodącemu w swojej klasie, wynoszącemu 1,5 sekundy czasowi ładowania lampa Speedlite EL-10 zapewnia bezproblemową integrację z takimi funkcjami, jak łączone tryby niestandardowe i zdalne sterowanie.

Fotografowanie jest teraz płynniejsze i łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki wielofunkcyjnemu interfejsowi stopki, zapewniającemu lepszą komunikację. Łączone tryby niestandardowe obsługują dynamiczne scenariusze, takie jak przejście od światła słonecznego do cienia podczas sesji plenerowej lub zmieniające się tony kolorystyczne podczas fotografowania mody. Ustawienia można zmieniać zdalnie za pomocą aplikacji Camera Connect na smartfony jednocześnie dla aparatu i lampy błyskowej Speedlite.

Obsługa ogniskowych 24-105 mm i szeroki zakres mocy pomagają początkującym twórcom zapanować nad oświetleniem i nadać zdjęciom profesjonalny wygląd, na przykład podkreślając błysk w oku fotografowanego obiektu czy manipulując miękkim doświetleniem, aby uzyskać nastrojowy portret. Lampa Speedlite EL-10 waży 284 g. Jest zasilana czterema bateriami AA, dlatego idealnie nadaje się do codziennego użytku.

Dzięki wszechstronności, elastyczności i bezproblemowej obsłudze zarówno obiektywu RF 35 mm F1.4L VCM, jak i lampy Speedlite EL-10 Canon nieprzerwanie wspiera twórców pragnących przesuwać granice swojej kreatywności. Poszerzając ofertę profesjonalnych obiektywów RF, Canon potwierdza, że nieprzerwanie pracuje nad kolejnymi obiektywami zmiennoogniskowymi i stałoogniskowymi z serii L, wyposażonymi w pierścień przysłony, cechującymi się ujednoliconymi rozmiarami i wpisującymi się w tę samą koncepcję obiektywu hybrydowego do zdjęć i wideo jak model RF 35 mm F1.4L VCM.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe