agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Kreuj wspaniałe chwile, dzięki płytom głównym z serii MSI AMD TRX40

Kreuj wspaniałe chwile, dzięki płytom głównym z serii MSI AMD TRX40

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2019-12-04 13:30:19

Firma MSI, będąca jednym z największych producentów płyt głównych na świecie, ogłosiła że, wraz z pojawieniem się na rynku najnowszej, trzeciej generacji procesorów AMD Ryzen Threadripper oraz przeznaczonych dla nich chipsetów TRX40, wprowadza od ręki na sklepowe półki high-endowe płyty główne dla tej platformy, korzystające ze wspomnianych chipsetów TRX40.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Nowe procesory AMD Ryzen Threadripper trzeciej generacji wykorzystują 7-nanometrową architekturę, która pozwala na obsługę najnowszej technologii PCIe 4.0 i oferuje wyjątkową wydajność związaną m.in. z częstotliwością pracy pamięci i ich pojemnością. Należy zwrócić uwagę na fakt, że poprzednia generacja płyt głównych bazująca na chipsetach z serii X399 nie jest kompatybilna z procesorami trzeciej generacji Ryzen Threadripper. Dlatego MSI przygotowała trzy płyty główne przeznaczone do różnych zastosowań i bazujące na nowej platformie TRX40. Są to odpowiednio modele Creator TRX40, TRX40 PRO 10G oraz TRX40 PRO WIFI, które spełnią oczekiwania różnych grup użytkowników.

Creator TRX40

Aby sprostać najbardziej zaawansowanym wymaganiom związanym z procesami tworzenia treści, płyty główne z serii Creator TRX40 pod każdym względem zaprojektowano niezwykle starannie. Jeśli chodzi o wzornictwo, to stylistyka płyty nawiązuje do koncepcji siły i piękna kryształów. Krystaliczny  design odbija w magiczny sposób światło przy udziale milionów kolorowych efektów. Creator TRX40 charakteryzuje się również najlepszą sprzętową konstrukcją, która zapewnia maksymalną wydajność i długotrwałe działanie.

Kompleksowy system chłodzenia

Aby mieć pewność, że Creator TRX40 może „wycisnąć” maksymalną  wydajność z najbardziej zaawansowanych procesorów AMD, musi dysponować potężnym i niezawodnym systemem chłodzenia. Creator TRX40 bazuje na dobrze dopracowanej aluminiowej konstrukcji, zwiększającej rozmiary radiatora, który to oferuje większą powierzchnię do chłodzenia procesora. Zastosowano też wydłużone ciepłowody i blok radiatora z ciasno ułożonymi żeberkami po to, aby zmaksymalizować efekt rozpraszania ciepła przy stałym natężeniu przepływu chłodzącego płytę powietrza i zwiększyć obszar gdzie ciepło jest oddawane. W przypadku systemu chłodzenia chipsetu, radiator Frozr Heatsink wyposażono w specjalny wentylator z dwurzędowymi łożyskami kulkowym, który korzysta z opatentowanej technologii kształtu łopatek, Propeller Blade. Dzięki temu można wygenerować większy przepływ powietrza i zagwarantować wyższą trwałość urządzenia. Ponadto, we wszystkich trzech gniazdach  M.2 wykorzystano dwustronny system chłodzenia napędów M.2, M.2 Shield Frozr, który pozwala uniknąć pojawiania się efektu termicznego dławienia wydajności urządzeń M.2.

Rozwiązanie Lightning Gen 4

Płyta główna korzysta z najnowszej technologii PCIe 4.0, a także z rozwiązania Lightning Gen 4, oferującego najszybszy transfer danych dla magistrali PCI-E, które to pozwala uzyskać przepustowość na poziomie 64 GB/s. PCIe 4.0 zapewnia również wsteczną, jak i przyszłą kompatybilność ze starszymi oraz  najnowszymi, dostępnymi na rynku urządzeniami. Aby można było transportować komputer wyposażony w najnowsze, najbardziej wydajne, a jednocześnie masywne karty graficzne, zastosowano wzmocnione gniazda PCI-E zgodne z technologią PCI-E Steel Armor, w której to wykorzystano dodatkowe punkty lutownicze i system ekranowania zabezpieczający złącze i jego połączenia przed zakłóceniami elektromagnetycznym. Creator TRX40 wyposażony jest w trzy gniazda Lightning Gen 4 M.2, które są najszybszy, zintegrowanym z płytą rozwiązaniem pamięci masowej oferującym szybkość transferu danych do 64 GB/s.

System bezpośredniego, cyfrowego zasilania z technologią Core Boost

Do budowy płyt głównych z serii Creator TRX40 wykorzystano działającą agresywnie konstrukcję regulatora VRM. W przypadku pracy procesora przy dużym obciążeniu, 16 cyfrowych faz dostarcza 70-amperowe zasilanie, gwarantuje precyzyjne i niezakłócone dostarczanie energii wprost do procesora oraz wysoką stabilność dostarczania mocy. Dwa 8-pinowe złącza zasilania oferują stabilne dostarczanie energii, co pozwala uniknąć wyłączeń systemu i innych poważnych problemów. Technologia Core Boost, która stała się dobrze rozpoznawalną technologią MSI, pozwala stabilnie i pewnie przesyłać energię do procesora. Zoptymalizowana konstrukcja obwodów płytki drukowanej oraz wysoka jakość komponentów użytych do budowy na płycie głównej modułu zasilania, pozwalają  dostarczać w wyjątkowo precyzyjny sposób prąd.

Najnowsze rozwiązania sieciowe

Wymagający twórcy i prosumenci zwracają zwykle dużą uwagę na wydajne rozwiązania sieciowe. Płyty główne Creator TRX40 wyposażone są w dwie karty sieciowe LAN, w tym jedną zgodną z najnowszym standardem 10G Super LAN. Karta sieciowa 10G Super LAN oferuje, w przypadku współpracy z innymi urządzeniami 10G, przepustowość transmisji danych dochodzącą do 10 Gbit/s i znacznie mniejsze opóźnienia, co pozwala uzyskać niesamowitą szybkość transferu danych podczas przesyłania filmów 4K, zdjęć o dużych rozmiarach czy innych dużych plików. W wypadku, zarówno połączenia internetowego, jak i intranetowego, dwie karty LAN są najlepszym rozwiązaniem pozwalającym zredukować marnujące czas działania, takie jak redundancja, teaming lub równoważenie obciążenia. Ponadto, najnowsze, bezprzewodowe rozwiązanie sieciowe, Wi-Fi 6 AX, oferuje do trzech razy większą przepustowość pasma i cztery razy większą pojemność sieci, dzięki zastosowaniu dwukierunkowej technologii MU-MIMO pozwalającej uzyskać lepszą wydajność transmisji danych.

Maksymalizacja portów USB

Zaprojektowany specjalnie dla twórców, Creator TRX40 wyposażony jest w 19 portow USB, co oznacza, że projektanci nie muszą przez cały czas odłączać i podłączać urządzeń peryferyjnych z powodu braku wolnych portów USB. Ponadto Creator TRX40 oferuje również najnowsze rozwiązanie USB 3.2 Gen 2x2. Prędkość transferu danych jest tu czterokrotnie wyższa niż w przypadku najpopularniejszego standardu USB 3.2 Gen1. To duże udogodnienie dla projektantów, którzy muszą poświęcać dużo czasu na przesyłanie dużych ilości danych i ogromnych plików. Jeśli chodzi o najnowsze rozwiązanie USB 3.2 Gen 2x2, to na rynku dostępnych jest już szereg produktów obsługujących USB 3.2 Gen 2x2. Na przykład, firma WD oferuje zewnętrzny napęd „WD_BLACK P50 Game Drive SSD”, który wyposażony jest w interfejs USB 3.2 Gen 2x2, pozwalający uzyskać prędkość odczytu danych dochodząca do 2000 MB/s.

TRX40 PRO 10G i TRX40 PRO WIFI

Płyty główne TRX40 PRO 10G i TRX40 PRO WIFI przeznaczone są pracy biurowej i użytku profesjonalnego. Zastosowano w nich ulepszoną konstrukcję systemu zasilania obejmującą 12+3 cyfrowe fazy zasilania oraz dwa 8-pinowe złącza zasilania EPS-12V. Dzięki wykorzystaniu przez MSI radiatora, obejmującego swoim zasięgiem elementy regulatora PWM oraz ciepłowodu, który łączy go z radiatorem Frozr, uzyskano wyjątkowy system chłodzenia. Zapewnia on najlepsze efekty rozpraszania ciepła w chwili, gdy płyta główna działa z pełną wydajnością podczas współpracy z wysokiej klasy, high-endowym procesorem. Ponadto, dwa gniazda Lightning Gen 4 M.2 wyposażono w radiatory M.2 Shield Frozr, które zapewniają lepszą ochroną półprzewodnikowych napędów i zapobiegają pojawieniu się zjawiska termicznego dławienia wydajności.

Karta sieciowa 10G Super LAN

Lightning USB 20G, najnowsze rozwiązanie dotyczące standardu USB, jest obecne zarówno na płycie TRX40 PRO 10G, jak i TRX40 PRO WIFI. Pozwala ono uzyskać transfer danych dochodzący do 20 Gbit/s. Dwie wbudowane karty sieciowe LAN, w tym 2.5G i Gigabit LAN, zapewniają zaś znacznie bardziej wydajną transmisję danych i większą stabilność połączenia sieciowego. Co więcej, model TRX40 PRO 10G oferuje użytkownikom kartę sieciową w standardzie 10G Super LAN, która charakteryzuje się większą przepustowością, większą gęstością transmisji danych i mniejszych opóźnieniami przy przesyłaniu dużych plików. Płyta główna TRX40 PRO WIFI wyposażona jest z kolei w bezprzewodowy moduł sieciowy zgodny ze standardem Wi-Fi 6 AX, oferujący, odpowiednio, trzy i cztery razy większą przepustowość pasma oraz większą pojemność sieci, dzięki zastosowaniu dwukierunkowej technologii MU-MIMO pozwalającej uzyskać znacznie lepszą wydajność transmisji danych w wypadku połączeń bezprzewodowych.

W zestawach z płytami głównymi TRX40 PRO 10G i TRX40 PRO WIFI znalazła się karta rozszerzeń M.2 XPANDER-Z GEN 4, która oferuje dwa dodatkowe gniazda M.2, pozwalające zwiększyć dostępną pojemność pamięci masowej. Złącza te wyposażono system chłodzenia składający się z radiatora wraz z wentylatorem.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe