agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Ładowarki indukcyjne - jaki standard wybrać?

Ładowarki indukcyjne - jaki standard wybrać?

GSM / Akcesoria GSM / 2020-05-05 16:41:22

Korzystać z nich możesz już z większością nowoczesnych smartfonów. Dowiedz się, dlaczego warto i jaki standard wybrać.

Używasz bezprzewodowej klawiatury, myszki i słuchawek, ale swojego smartfona ładujesz „przez kabel”? Zauważasz kolosalną różnicę między zwykłymi słuchawkami a bezprzewodowymi? Zauważysz ją również w przypadku ładowania. Ładowanie bezprzewodowe, czyli indukcyjne, jak sama nazwa wskazuje, korzysta z indukcji magnetycznej do ładowania telefonu.

Nie potrzebujesz więc do niego żadnych kabli. Kładziesz tylko telefon lub inne urządzenie na ładowarce i czekasz, aż wyświetlacz pokaże sto procent. Jedno urządzenie zastąpi Ci kilka różnych wtyczek do ładowania. Przy pomocy ładowarki indukcyjnej naładujesz praktycznie każdy nowoczesny model smartfona. To naprawdę duża wygoda. Sprawdź, jakie ma zalety i jaką ładowarkę wybrać.

Jaki standard wybrać?

Wybierając ładowarkę indukcyjną na pewno natkniesz się na tajemniczy termin standard Qi? Co on dokładnie oznacza? To najpopularniejszy, uniwersalny standard ładowania, stworzony przez Wireless Power Consortium, który posiada obecnie większość ładowarek indukcyjnych na rynku i z którym jest kompatybilnych większość obecnych na rynku smartfonów.

W przeszłości dostępne były też inne standardy, ale teraz praktycznie wszystkie ładowarki i telefony wspierają przede wszystkim standard Qi. Jest on zintegrowany też z akcesoriami do samochodu czy ładowarkami na lotniskach.

Są z nim kompatybilne między innymi iPhony. Obecnie wszystkie nowe modele iPhone’ów można ładować w tym standardzie, w tym także najnowszy iPhone SE. Możesz to robić nawet bez zdejmowania z nich etui. Łatwo i szybko. Także większość innych popularnych marek smartfonów wspiera ten standard.

Jaką ładowarkę indukcyjną wybrać?

Żeby ładowarka jak najlepiej spełniała swoją rolę, wybierając ją musisz zwrócić uwagę na kilka parametrów. Bardzo ważnym jest natężenie ładowarki. Im wyższe, tym ładowarka będzie lepiej działała i po prostu sprawniej ładowała. Warto też zwrócić uwagę na opcję szybkiego ładowania. Ładowarki indukcyjne ładują trochę wolniej od klasycznych przewodowych, dlatego ta opcja może być dla Ciebie super ważna, jeśli wiecznie masz rozładowany telefon i często musisz go ekspresowo podładować.

Równie ważną rzeczą jest powierzchnia ładowania. Jeśli zależy Ci na ładowaniu kilku sprzętów równocześnie, zwróć uwagę na rozmiar powierzchni ładowania. Im będzie większa, tym oczywiście lepiej, bo więcej urządzeń się na niej jednocześnie zmieści. Dobrze, żeby ładowarka indukcyjna miała też wyświetlacz wskazujący czas ładowania.

Zalety ładowania indukcyjnego

  • Wygoda - dzięki ładowarce indukcyjnej możesz zapomnieć o problemie ciągłego szukania kabli po mieszkaniu, ich rozplątywania albo odpinania lub przepinania, gdy wszystkie gniazdka są zajęte, a Ty musisz naładować telefon.
  • Uniwersalne zastosowanie - na ładowarce indukcyjnej możesz ładować kilka urządzeń jednocześnie i mieć je wszystkie w zasięgu ręki. Problem, gdzie został podpięty telefon, a gdzie zegarek, całkowicie znika.
  • Oszczędność kosztów - ile razy zdarzyło Ci się zgubić kabel albo pękł on w najważniejszym miejscu, przez co cała ładowarka była już do wyrzucenia? W ładowarkę indukcyjną inwestujesz raz i nie musisz martwić się o żadne dodatkowe koszty.
  • Wygoda w samochodzie - dzięki ładowaniu indukcyjnemu możesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo w samochodzie. Gdy musisz naładować telefon w trakcie jazdy, nie musisz manewrować kablem, tylko po prostu kładziesz telefon na ładowarce. Łatwo i bez ryzyka.
  • Przedłużona trwałość smartfona - w przypadku ciągłego wtykania kabla w gniazdo ładowania w smartfonie, łatwo o jego porysowanie w tej okolicy. Dodatkowo robiąc to na szybko możesz też uszkodzić styk kabla.
    A jego koszt jest w przypadku wielu smartfonów dość wysoki.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe