agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
LAMAX X10.1 - kamera sportowa, która zapisze Twoje wspomnienia
Lamax X10.1 to kamera sportowa nagrywająca obraz w rozdzielczości 4K

LAMAX X10.1 - kamera sportowa, która zapisze Twoje wspomnienia

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2020-03-12 10:45:12

Kamerki sportowe to bardzo popularne urządzenia. Głównym powodem sukcesu tego typu urządzeń jest fakt, że nagrywają one wysokiej jakości materiały i są bardzo poręczne. Kamerka sportowa jest zdecydowanie lżejsza i mniejsza niż aparat, a przede wszystkim jest bardziej wytrzymała. Jeśli więc szukacie kamerki sportowej, która nagrywa materiały wysokiej jakości warto zwrócić uwagę na LAMAX X10.1.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Kamerki sportowe to bardzo popularne urządzenia. Głównym powodem sukcesu tego typu urządzeń jest fakt, że nagrywają one wysokiej jakości materiały i są bardzo poręczne. Kamerka sportowa jest zdecydowanie lżejsza i mniejsza niż aparat, a przede wszystkim jest bardziej wytrzymała. Jeśli więc szukacie kamerki sportowej, która nagrywa materiały wysokiej jakości warto zwrócić uwagę na LAMAX X10.1.

Jakość wykonania

Kamerka sportowa LAMAX X10.1 to urządzenie wykonane bardzo solidnie. W jej produkcji wykorzystano wysokiej jakości materiały, które skutecznie chronią podzespoły kamerki. Każdy element jest tutaj świetnie spasowany, nic nie odstaje ani skrzypi. Korpus X10.1, który prezentuje się bardzo ładnie został pokryty gumową powłoką. Przez zastosowanie takiego materiału kamerka nie jest podatna na zarysowania, i przede wszystkim zdecydowanie lepiej leży w dłoni. Właściwości materiału sprawiają, że kamerka po prostu pewniej się trzyma. 

Porty i przyciski 

Oczywiście na obudowie umieszczone zostały przyciski funkcyjne, którymi jesteśmy w stanie operować kamerką LAMAX X10.1. Wszelkie przyciski umieszczono na krawędziach urządzenia, dlatego dostęp do nich jest bardzo dobry. Znajdują się one w optymalnych miejscach. Przycisk spustu migawki umieszczony został na górnej krawędzi, a obok niego znajdziemy przycisk odpowiadający za wejście do menu. Lewa krawędź została przyozdobiona mikrofonem, głośnikiem oraz przyciskami nawigacyjnymi. Po prawej stronie znalazło się miejsce na slot kart pamięci microSD, port microUSB oraz wyjście HDMI. Bateria w LAMAX X10.1 jest wymienna, a znajduje się ona na dole kamerki. 

Klarowny wyświetlacz LAMAX X10.1

Jeśli chodzi o front i tył LAMAX X10.1 to oczywiście znajdziemy tutaj obiektyw oraz wyświetlacz. Z przodu oprócz wcześniej wspomnianego obiektywu znajdziemy logo producenta oraz nazwę modelu. Z kolei wyświetlacz zajmuje cały tylny panel, a jego przekątna to 2-cale. Daje nam on świetny wgląd na to co jest nagrywane w danej chwili oraz pozwala na łatwe poruszanie się po menu. 

Oprogramowanie

LAMAX X10.1 oferuje kilka funkcji i trybów nagrywania, które mogą przydać się podczas kręcenia filmów. Użytkownik z poziomu menu może zmienić rozdzielczości nagrywanych materiałów czy wybrać rejestrowanie obrazu w trybie slow-motion lub time-lapse. Z łatwością można zmienić również ustawienia obrazu takie jak balans bieli czy kontrast. 

Menu dostępne jest w kilku językach, w tym także w polskim. Oprogramowanie jest bardzo przyjazne, a interfejs jest prosty w obsłudze. Wszystko jest wyraźnie opisane, dlatego też podczas wyboru ustawień nie pojawią się nieścisłości. Po menu poruszamy się przy pomocy przycisków funkcyjnych na lewej krawędzi kamerki LAMAX X10.1. Aby dostać się do menu wystarczy wcisnąć przycisk z literką “M”, a za akceptację poleceń odpowiada spust migawki. 

Możliwości wideo kamerki LAMAX X10.1

Kamera sportowa LAMAX X10.1 oferuje nagrywanie obrazu w rozdzielczości 4k 30 FPS. Jest to natywna rozdzielczość, na której pracuje model. Jeśli jednak chcecie rejestrować materiały przy 60 klatkach na sekundę musicie wybrać rozdzielczość 1440p. Dodatkowo, oprócz wyżej wymienionych rozdzielczości LAMAX X10.1 oferuje nagrywanie materiałów wideo w 2,7K (2704×1520) przy 30 fps, 1440p (1920×1440) przy 60 fps, 1080p (1920×1080) przy 120 fps, 720p (1280×720) przy 240 fps. 

Przejdźmy jednak do najważniejszego elementu jeśli chodzi o urządzenia jakimi są kamerki - jakość nagrywania. Obraz rejestrowany przez LAMAX X10.1 jest wysokiej jakości, tak jak przystało na kamerkę w tym przedziale cenowym. Materiały są wyraźne, jest na nich dużo szczegółów. Kolory są dobrze odwzorowane i świetnie stonowane. Nagrania w nocy również wypadają dobrze, choć trzeba przyznać, że nie jest to mocna strona tego urządzenia. Największym jednak minusem LAMAX X10.1 jest optyczna stabilizacja obrazu. Nie działa ona tak jakbyśmy od niego tego oczekiwali. Obraz skacze przy bardziej gwałtownie jszych ruchach, a jeśli chcemy kupić kamerkę sportową to właśnie to jest jeden z głównych aspektów na jaki musimy patrzeć. 

Kamerka jest w stanie robić zdjęcia, i tak jak w przypadku wideo, tak tutaj również mamy kilka rozdzielczości do wyboru. Do dyspozycji użytkownika dostępne jest robienie zdjęć w rozdziałce 12 Mpx, 8 Mpx, 5 Mpx i 3 Mpx. 

LAMAX X10.1 nagrywać materiały wideo w formacie MP4. Użytkownik może zapisać je przy użyciu dwóch kodeków - H.264 i H.265. Kamerka obsługuje dwa formaty kart microSD - microSDHC do 32 GB, a także microSDXC do 64 GB. 

Łączność oraz pojemność baterii

LAMAX X10.1 została wyposażona w moduł Wi-Fi dzięki czemu możemy połączyć ją z urządzeniem mobilnym. Aplikacja Lamax Hi Cam dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Google Android oraz Apple iOs. Aplikacja daje nam nie tylko wgląd do materiałów, ale również pozwala na zmianę ustawień nagrywania kamerki. 

W zestawie znajdziemy dwie baterie o pojemności 1050 mAh każda. Nagrywanie materiałów w 4K może trwać około 60 minut. Jeśli materiały rejestrowane są w niższych rozdzielczościach czas pracy zwiększa się. Jeśli mówimy o rozdzielczości FullHD 1080p to można osiągnąć czas pracy w okolicach 90 minut. Naładowanie do pełna baterii wynosi około 2 godziny. 

Podsumowanie

LAMAX X10.1 to kamerka sportowa, która wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest świetnie wykonanym urządzeniem, który z pewnością sprawdzi się podczas nagrywania materiałów w plenerze. Jest bardzo poręczna, a materiały rejestrowane przy pomocy X10.1 są naprawdę wysokiej jakości. Szkoda, że optyczna stabilizacja obraz nie działa tak jakbyśmy tego oczekiwali. Cieszy ilość dodatków jakie znajdziemy w zestawie z kamerką LAMAX X10.1 bo jest tego naprawdę dużo. Kamerka została wyceniona przez producenta na 699 złotych. 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe