agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lamax X9.1 - nagraj to co chcesz!
Lamax X9.1

Lamax X9.1 - nagraj to co chcesz!

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2020-06-12 17:35:45

Na rynku znajdziemy wiele kamerek sportowych, przez co trudno zdecydować się na tą jedną. Lamax X9.1 to urządzenie ze średniej półki charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i dużą ilością dodatków. Jak model X9.1 prezentuje się pod względem jakości nagrań?

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wykonanie i wygląd kamerki Lamax X9.1

To co pierwsze rzuca się w oczy w przypadku kamerki Lamax X9.1 to jej wykonanie. Stoi ono na bardzo wysokim poziomie - wszystkie elementy są ze sobą świetnie spasowane, nic nie odstaje czy wydaje nieokreślone dźwięki. Cały korpus został pokryty gumową powłoką, która nie tylko sprawia, że kamerka ciekawie się prezentuje, ale również skutecznie zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. 

W kamerce Lamax X9.1 wykorzystano 2-calowy wyświetlacz LCD o bardzo dobrej jakości. Jest on przejrzysty i dzięki niemu łatwo poruszać się po funkcjach kamery. Przyciski funkcyjne umieszczone na krawędziach urządzenia - na górnej znajdziemy przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie nagrywania oraz wejście do menu. Oba z nich mają również dodatkowe funkcje - pierwszym z nich akceptujemy polecenia, drugim włączamy/wyłączamy urządzenie. Przyciski nawigacyjne znalazły się na prawej krawędzi, wejścia miniHDMI, microUSB czy slot na kartę pamięci na lewej, zaś miejsce na baterię znajduje się na dolnej krawędzi urządzenia. 

Jakość nagrań

Lamax X9.1 to urządzenie ze średniej półki, które świetnie radzi sobie w praktyce. Natywnie nagrywanie ustawiane jest tutaj w rozdzielczości 4K 30 FPS (3840 x 2160), więc mamy to co w dzisiejszych czasach powinny oferować kamerki. Dostępne jest też nagrywanie w innych rozdzielczościach - 2,7K (2704x1520) przy 30 fps, 1440p (1920x1440) przy 60 fps, 1080p (1920x1080) przy 60 fps, 720p (1280x720) przy 120 fps. Niestety, jak widać w przypadku nagrań w 4K nie mam wyboru 60 klatek na sekundę. 60 FPS dostępne jest dopiero w przypadku nagrań 1440p. Wszystkie materiały zapisywane są za pomocą kodeków H.264 lub H.265 w formacie MP4. 

Sama jakość nagrań jest bardzo dobra, zważając na to, że jest to urządzenie ze średniej półki. Obraz jest szczegółowy i możemy wychwycić wiele detali podczas oglądania materiałów. Kolory również prezentują się naturalnie, a naświetlenie obrazu jest bardzo dobre. To do czego muszę się przyczepić to stabilizacja obrazu. Producent postawił tutaj na optyczną stabilizację, która nie radzi sobie zbyt dobrze na nierównej drodze. W przypadku nagrań nocnych kamerka Lamax X9.1 spisuje się poprawnie. Materiały są czytelne, obraz jest dobrze podświetlony, jednak pojawiają się mocniejsze szumy oraz ziarnistość obrazu. Czy przeszkadza to w oglądaniu? Zupełnie nie, jednak takiej zjawisko występuje, co nie powinno nikogo dziwić - mówimy przecież o urządzeniu ze średniej półki. 

Kamerą Lamax X9.1 możemy również wykonywać zdjęcia. W ustawieniach mamy do wyboru kilka rozdzielczości z jakimi mogą one być wykonywane: 12 Mpx / 8 Mpx / 5 Mpx, 3 Mpx. Zdjęcia w najwyższej rozdzielczości są ostre i szczegółowe. 

Bateria i oprogramowanie 

Kamera Lamax X9.1 została wyposażona w baterię o pojemności 1050 mAh. W zestawie znajdziemy dwie takie baterie. Urządzenie na pojedynczym ładowaniu może pracować przez około 60 minut jeśli nagrywamy materiały w rozdzielczości 4K. W przypadku materiałów nagrywanych w rozdzielczości Full HD czas pracy na jednej baterii wzrasta do około 90 minut. 

Lamax X9.1 została wyposażona w moduł Wi-Fi, co pozwala połączyć się bezpośrednio ze smartfonem i aplikacją Lamax Hi Cam. Za jej pomocą będziemy mogli przeglądać nagrane materiały czy zmieniać wszelkie ustawienia kamerki. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne z systemami Google Android i Apple iOS. Do zestawu dołączono pilot zdalnego sterowania w formie zegarka. 

Zawartość zestawu

Lamax dba o swoich klientów i do kamerki dołącza dość pokaźny zestaw akcesoriów, które na pewno przydadzą się podczas nagrywania w różnych warunkach. Oto co znajdziemy w pudełku: 

 • Obudowa wodoszczelna
 • Pilot zdalnego sterowania
 • Mocowanie na rurkę
 • Ramka do wykorzystania bez obudowy wodoszczelnej
 • J mount
 • Fast plug-in
 • Samoprzylepne mocowanie proste
 • Samoprzylepne mocowanie zagięte
 • 3-axis connector (3 części)
 • Adapter na statyw
 • Redukcja statywowa
 • Podkładki zapasowe 3M (2 szt.)
 • Kabel USB
 • Li-ion bateria
 • Odciążona pokrywa w celu lepszego zapisu dźwięku w obudowie
 • Ściereczka z mikrowłókna
 • Instrukcja obsługi
 • Ochronne opakowanie z tkaniny

Podsumowanie

Lamax X9.1 to idealne urządzenie dla osób, które poszukują niedrogiej kamerki sportowej nagrywającej szczegółowy obraz. Model X9.1 charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością nagrań, ale także wykonania. Dodatkowo znajdziemy tutaj wielki zasób dodatków, które na pewno w jakiś sposób wykorzystamy. Oczywiście kamerka nie ustrzegła się wad, bo nie doświadczymy tutaj nagrywania 4K 60fps, nagrania nocne pozostawiają niesmak, a stabilizacja obrazu nie radzi sobie najlepiej, jednak w cenie 499 złotych kamerka Lamax X9.1 jest godna polecenia. 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe