agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Łatwiejsze życie z małym AGD — co warto mieć w kuchni?

Łatwiejsze życie z małym AGD — co warto mieć w kuchni?

MAŁE AGD / Roboty kuchenne / 2024-05-29 16:03:11

Remont kuchni to świetny czas na to, by wprowadzić kilka ciekawych innowacji dla usprawnienia codziennego gotowania i skrócenia czasu spędzanego w kuchni. Co warto mieć pod ręką, by odzyskać codziennie parę chwil do tej pory przeznaczonych na krojenie, siekanie i gotowanie?

Czym właściwie jest małe AGD?

AGD, czyli sprzęt gospodarstwa domowego to urządzenia skonstruowane do upraszczania codziennych czynności. Wśród nich wyodrębniono grupę urządzeń, które ze względu na gabaryty zalicza się właśnie do małego AGD.

Główne podgrupy małego AGD to:

 • ekspresy do kawy (wraz z akcesoriami),
 • drobne urządzenia kuchenne (roboty elektryczne, czajniki, maszynki do mięsa, blendery),
 • urządzenia do prasowania, suszenia i szycia ubrań (parownice, żelazka, maszyny do szycia),
 • akcesoria do sprzątania (odkurzacze, elektryczne mopy parowe, mopy wiaderkowe, myjki ciśnieniowe),
 • urządzenia do higieny (suszarki do włosów, lokówki, elektryczne szczoteczki do zębów, trymery, termometry),
 • akcesoria dziecięce (bujaczki, elektryczne nianie, sterylizatory butelek).

Wszystkie powyższe kategorie i wiele innych znajdziesz na naszej stronie https://velomarket.pl/elektronika/rtv-agd/male-agd.html.

Małe AGD w kuchni — co warto wybrać?

Pomoc w kuchni doceni każdy – bez względu na to, jak bardzo lubi gotować. Początkujący kucharze z pewnością docenią uniwersalność blendera, który choć niewielki, jest w stanie zastąpić wiele innych sprzętów i mocno skrócić czas przygotowania posiłków.

Czajnik elektryczny to również akcesorium, bez którego trudno wyobrazić sobie kuchnię, nawet taką, w której już pyszni się nowoczesny ekspres do kawy. Wszak wrzątek potrzebny jest do wielu innych, smacznych naparów!

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z pewnością docenią takie urządzenia jak toster czy gofrownica – to łatwy sposób na przygotowanie szybkiego posiłku dla dzieci, a i starsi pewnie chętnie czasem przegryzą gofra z dżemem czy pysznego tosta.

W ostatnich latach rośnie popularność bardziej skomplikowanych narzędzi kuchennych, takich jak wielofunkcyjne roboty planetarne, frytkownice beztłuszczowe czy maszyny łączące funkcje robota i garnka do gotowania na parze.

Nowoczesne wzornictwo sprawia, że sprzęty te świetnie się prezentują, a mnogość funkcji sprawia, że nawet początkujący odkrywa w sobie szefa kuchni.

Jak wybrać małe AGD?

Zanim przejdziesz do wyboru małego AGD, poznaj kilka wskazówek, którymi warto się kierować. Trendy być może tworzą rynek, ale warto jednak wziąć pod uwagę użyteczność danego przedmiotu niż skończyć z drogim sprzętem, który tylko będzie zbierać kurz w kuchni. Dlatego zawsze zacznij od określenia swoich potrzeb i możliwości.

Przy wyborze małego sprzętu AGD, zwróć uwagę na:

 • klasę energetyczną – im jest ona niższa, tym mniej prądu konsumuje urządzenie. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku tych, które będą używane nawet po kilka razy dziennie,
 • jakość wykonania – czasem warto wydać odrobinę więcej, by otrzymać trwały produkt, wykonany z solidnych materiałów,
 • design – zwłaszcza w przypadku urządzeń, które będą cały czas na widoku (czajnik elektryczny, ekspres do kawy),
 • uniwersalność – niektóre większe urządzenia łączą w sobie funkcje kilku małych przyrządów, dlatego warto przemyśleć, czy lepiej kupować je pojedynczo, czy może jednorazowo zainwestować w kombinat.

Małe AGD można znacznie ułatwić Ci życie i pomóc zaoszczędzić czas w kuchni. Koniecznie sprawdź naszą ofertę i wybierz sprzęt dla siebie!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe