agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lenovo dynamicznie osiąga rentowność, wykazując dwucyfrowe kwartalne wyniki wzrostu wszystkich działów
Wyniki finansowe Lenovo po II kwartale 2018

Lenovo dynamicznie osiąga rentowność, wykazując dwucyfrowe kwartalne wyniki wzrostu wszystkich działów

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2018-08-17 16:34:02

Polityka firmy „Inteligentnej transformacji” umacnia Lenovo na pozycji globalnego, wszechstronnego lidera technologicznego, a solidne wyniki działów dowodzą skuteczności strategii trójfalowej.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET
  • Kolejne wyniki kwartalne potwierdzają słuszność strategii Lenovo: przychody za I kwartał wzrosły o 19% rdr do poziomu 11,91 mld USD, co oznacza dwucyfrowy wzrost w drugim już kwartale z rzędu oraz zwiększenie rentowności wszystkich działów
  • Zysk przed opodatkowaniem za I kwartał również wzrósł do 113 mln USD, co oznacza poprawę o 182 mln USD w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku i o 76 mln USD względem poprzedniego kwartału
  • Zysk przypadający na akcjonariuszy za I kwartał zwiększył się do 77 mln USD, co oznacza wzrost o 149 mln USD w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku

Grupa Lenovo (HKSE: 992) (ADR: LNVGY) poinformowała dzisiaj o swoich wynikach za pierwszy kwartał roku finansowego zakończony 30 czerwca 2018 r. Już drugi kwartał z rzędu Lenovo osiąga solidny, dwucyfrowy wzrost obrotów w ujęciu rok do roku. Przychody Grupy sięgnęły poziomu 11,91 mld USD i wzrosły w ujęciu rok do roku o 19%. Firma może się też pochwalić imponującym dochodem przed opodatkowaniem za omawiany kwartał w wysokości 113 mln USD, co oznacza wzrost o 182 mln USD w ujęciu rok do roku, a rentowność poprawiła się we wszystkich działach.

W pierwszym kwartale roku finansowego zysk przypadający na akcjonariuszy Lenovo wzrósł do 77 mln USD, o 149 mln USD w ujęciu rok do roku. Podstawowy zysk na akcję w pierwszym kwartale roku finansowego wyniósł 0,65 centa USA czyli 5,10 centa hongkońskiego.

„Dzięki konsekwentnej realizacji naszej trójfalowej strategii wszystkie działy znacząco poprawiły zarówno przychody, jak i rentowność. Minęliśmy w Lenovo punkt zwrotny i rozpoczęliśmy fazę przyspieszenia — przyspieszamy realizację strategii transformacji oraz wzrost wyników naszych działów” — powiedział Yang Yuanqing, prezes i dyrektor naczelny Lenovo. „W przyszłości będziemy utrzymywać najwyższą w branży rentowność oraz większy niż w całej branży wzrost w segmencie PC, przywrócimy dobrą kondycję działowi smartfonów, zmienimy dział centrów danych w motor trwałego wzrostu i zysków, a także będziemy kontynuować inwestycje w inicjatywy „Smart IoT + Cloud” oraz „Infrastructure + Cloud”, które zapewnią nam stabilne zyski w dłuższej perspektywie”.

Omówienie wyników grup

Zyski Lenovo za I kwartał roku finansowego 2018/2019 oznaczają, że firma pokonała zakręt na drodze do transformacji i weszła w nową fazę rozwoju. Osiągnięcia te zawdzięcza postępom w realizacji strategii oraz koncentracji na „Inteligentnej transformacji”. Zdecydowana konsolidacja kluczowych działów w usprawnione i zintegrowane przedsiębiorstwo oraz koncentracja na dynamicznych generatorach obrotów zaczęła szybko przynosić znaczące wyniki.

W zeszłym kwartale firma Lenovo zapowiedziała powołanie nowego działu Intelligent Devices Group (IDG), który połączył dotychczasowe działy Personal Computer and Smart Devices Group i Mobile Business Group. Nowe spojrzenie na interakcję tych działów oraz produkowanych przez nie urządzeń i ich wpływu na klientów zaowocowało dwucyfrowym wzrostem przychodów IDG w ujęciu rok do roku, a także zwiększeniem udziału w rynku PC we wszystkich regionach. Jednocześnie Lenovo nie tylko stymuluje globalne trendy wzrostu w segmentach oprogramowania i usług, ale też czerpie z nich zyski.

W omawianym kwartale kluczowe działy Lenovo wykazały znaczący wzrost oraz mocną pozycję na rynku:

Intelligent Devices Group wykorzystuje synergię wspólnych platform i zasobów, dzięki czemu osiągnęła solidny wzrost przychodów o 14% w ujęciu rok do roku, na poziomie 9,95 mld USD.

  • W omawianym kwartale dział PC and Smart Devices (PCSD) w strukturze IDG osiągnął znaczący, dwucyfrowy wzrost przychodów już drugi kwartał z rzędu — 19% w ujęciu rok do roku, a ponadto utrzymał rentowność na poziomie 5%. Firma Lenovo jest najszybciej rozwijającym się dostawcą pod względem sprzedaży jednostkowej spośród pierwszej piątki światowych producentów PC i powróciła na pierwsze miejsce na świecie według danych firmy Gartner. Oprócz segmentu PC Lenovo nieustannie rozwija ofertę urządzeń inteligentnych, w tym do inteligentnego domu i biura oraz rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.
  • Dział Mobile Business Group (MBG) w strukturach IDG znacząco poprawił wyniki kwartalne dzięki trzem najważniejszym posunięciom. Po pierwsze, grupa zmniejszyła wydatki operacyjne o ponad 100 mln USD. Po drugie, wprowadziła ulepszoną ofertę produktów. Po trzecie, skoncentrowała się na wybranych rynkach, na których może konkurować w sposób opłacalny. Po udoskonaleniu oferty produktów firma skoncentrowała się na segmentach klasy średniej i z powodzeniem wprowadziła na rynek w omawianym kwartale modele Moto G i Moto E. Przychody i wolumen sprzedaży rosły nadal szczególnie w Ameryce Łacińskiej, przewyższając odpowiednie wskaźniki dla całego rynku już siódmy kwartał z rzędu. W Ameryce Północnej sprzedaż urządzeń mobilnych Lenovo niemal się podwoiła w ujęciu rok do roku za sprawą odpowiedniej strategii skalowania, która zaowocowała wzrostem obrotów u wszystkich czterech największych operatorów.

Kontynuując osiągnięcia z IV kwartału, dział Data Center Group (DCG) Lenovo jeszcze zwiększył dynamikę wzrostu i uzyskał rekordowy przychód kwartalny na poziomie 1,6 mld USD. Był to już trzeci z rzędu kwartał dwucyfrowego wzrostu przychodów, które w porównaniu z tym samym kwartałem poprzedniego roku zwiększyły się o 67,8%. Na rekordowo wysokie przychody wpłynął wzrost działów infrastruktury definiowanej programowo, wysokowydajnych systemów obliczeniowych i sztucznej inteligencji oraz rozwiązań hiperskalowych. Produkty definiowane programowo pod nową marką Lenovo ThinkAgile po raz kolejny osiągnęły ponad trzycyfrowy wzrost w ujęciu rok do roku, a dział zapowiedział nową komponowalną platformę infrastruktury chmurowej ThinkAgile CP. Dział rozwiązań hiperskalowych także osiągnął trzycyfrowy wzrost w ujęciu rok do roku, a ponadto poprawił zysk brutto i zdywersyfikował grono klientów. Pozytywny trend firma odnotowała także w dziedzinie tradycyjnej infrastruktury, a sprzedaż rozwiązań pamięci masowej flash wykazała dynamiczny wzrost o 42% w ujęciu rok do roku. W omawianym kwartale firma Lenovo prześcignęła HPE i po raz pierwszy zajęła 1. miejsce wśród dostawców superkomputerów na liście TOP500 ze 117 systemami.

Koncentrując się na przyszłości Lenovo’s Capital and Incubator Group (LCIG) nieustannie inwestuje w kompetencje grupy w dziedzinie technologii informatycznych nowej generacji, w tym AI, IoT, Big Data i VR/AR, we wszystkich sektorach, takich jak produkcja przemysłowa, służba zdrowia i transport.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe