agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lenovo przedstawia na MWC inteligentne technologie

Lenovo przedstawia na MWC inteligentne technologie

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery All-In-One / 2019-02-25 13:12:18

Dziś na targach MWC 2019 firma Lenovo zaprezentowała nowe produkty ze wszystkich segmentów swojej oferty — od komputerów PC i urządzeń inteligentnych po najnowocześniejsze technologie i rozwiązania do centrów danych. Nowości te świadczą o realizacji firmowej wizji inteligentnej transformacji oraz inteligentniejszych technologii dla szerszego grona użytkowników. 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Najnowsza kolekcja obejmuje urządzenia inteligentne, takie jak nowe komputery ThinkPad, IdeaPad i IdeaCentre, a także najnowsze smartfony Motoroli, w tym niedawno zapowiedzianą rodzinę moto g7 i moto z3 z dodatkiem 5G Moto Mod — pierwszy na świecie smartfon z możliwością przystosowania do sieci 5G. Dział Data Center Group Lenovo zaprezentował nowy serwer brzegowy ThinkSystem SE350 — element rodziny produktów, która będzie rozwijana w przyszłości — a także nowe rozwiązania IoT i do brzegu sieci.

Wśród inteligentnych urządzeń zaprezentowanych przez Lenovo na MWC znalazły się:

Inteligentne rozwiązania mobilne dla biznesu

Firma Lenovo zapowiedziała dziś najnowsze pozycje z rodziny ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 i X390 Yoga. Na całym świecie sprzedano dotychczas ponad 140 milionów ThinkPadów, których wzornictwo i konstrukcja zawsze budzi zaufanie użytkowników dzięki najwyższej klasy zabezpieczeniom, trwałości i znakomitym funkcjom do pracy mobilnej. W 2019 roku na podstawie analizy wszystkich aspektów użytkowania komputerów szczególny nacisk położono na inteligentną łączność oraz praktyczne innowacje:

 •          ThinkShield — zestaw funkcji zabezpieczeń, takich jak ThinkPad PrivacyGuard i PrivacyAlert oraz fizyczna osłona kamery internetowej ThinkShutter, jest dostępny w większości modeli.
 •          Nowoczesny BIOS ThinkPad z nowymi funkcjami, między innymi autonaprawy.
 •          Błyskawiczna łączność bezprzewodowa WWAN o szybkościach gigabitowych przy użyciu modułu Fibocom L860-GL CAT16 LTE w modelu T490.
 •          T490s, X390 i X390 Yoga zawierają najnowsze moduły Intel® Wi-Fi 6 Gig+.
 •          Podwójne mikrofony o zasięgu czterometrowym działające rzeczywiście w zakresie 360°.
 •          Wyświetlacze HDR z obsługą Dolby Vision™ dostępne we wszystkich modelach z serii T.
 •          Nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów dostępny w modelach T490s i T490.
 •          Najnowsze procesory Intel Core™ 8. generacji.

Firma Lenovo przedstawiła też laptopy Lenovo 14w z Windows 10 i Lenovo 14e Chromebook zwiększające produktywność pracowników kontaktujących się z klientami. Działający na pierwszej linii pracownicy wnoszą zasadniczy wkład w sukcesy firm z branży handlu detalicznego, hotelarskiej, turystycznej czy przemysłowej, ale są często pomijani podczas przydziału firmowych komputerów. Dzięki takim komputerom jak Lenovo 14w i 14e Chromebook osoby te mogą wykazać swój pełny potencjał, ściślej współpracować z innymi pracownikami i pomagać firmie w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników.

Firma Lenovo zapowiedziała też monitor mobilny ThinkVision M14 i słuchawki X1 ANC ułatwiające zdalną pracę w zespole. M14 oferuje pracownikom mobilnym większą powierzchnię ekranu oraz ułatwia dzielenie się materiałami w drodze. Słuchawki X1 ANC zostały profesjonalnie dostrojone przez Dolby® pod kątem komunikacji i wydawania poleceń głosowych.

 • Ultramobilny Lenovo Tab V7 — tablet i smartfon w jednym urządzeniu

Dzięki Lenovo Tab V7 mobilni użytkownicy mogą teraz korzystać z zalet zarówno smartfonu, jak i tabletu. Urządzenie to łączy w sobie najlepsze cechy tabletu z systemem Android, takie jak bateria o całodziennej żywotności, świetny dźwięk czy ogromny wyświetlacz IPS Full HD o przekątnej 6,9 cala, z charakterystyczną dla smartfonów możliwością rozmawiania, przesyłania wiadomości i transmisji danych niezależnie od miejsca — a wszystko to po przystępnej cenie. Przednią i tylną kamerą urządzenia można wygodnie robić nie tylko selfie, ale i imponujące zdjęcia. O siedmiu najważniejszych powodach, dla których warto wypróbować Lenovo Tab V7, można przeczytać na blogu.

 • Najnowsze komputery z rodziny IdeaPad i IdeaCentre oferują większy wybór wzornictwa i funkcji

Zbliża się wiosna, a Lenovo prezentuje przeznaczone dla użytkowników indywidualnych świeże modele komputerów średniej klasy z Windows 10 z rodziny IdeaPad i IdeaCentre. Studenci, młodzi profesjonaliści i całe rodziny mogą łatwiej dobrać odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb związanych z codzienną pracą oraz łącznością po przystępnej cenie.

Ultrasmukły laptop IdeaPad S540 w całkowicie aluminiowej obudowie jest dostępny w wersji 14- i 15‑calowej. Łączy on w sobie wyższą wydajność z większą mobilnością i dłuższym działaniem baterii3, dzięki czemu użytkownicy mogą robić więcej w drodze. IdeaPad S540 działa z najnowszymi procesorami do poziomu Intel Core i7 8. generacji i grafiką do poziomu NVIDIA® GeForce® MX250 lub z procesorem do poziomu AMD® Ryzen™ 7 3700U i zintegrowaną grafiką AMD Radeon™ RX Vega 10. Dzięki temu z powodzeniem sprawdza się podczas oglądania filmów, pracy z dokumentami i zakupów w Internecie. Komputer ten działa na baterii do 12 godzin4, a technologia RapidCharge umożliwia nawet dwugodzinne użytkowanie po około 15 minutach ładowania.

Smukły IdeaPad S540 jest dostępny w trzech różnych opcjach kolorystycznych: niebieskiej, miedzianej i szarej, a jego wyjątkowo wąskie ramki otaczają efektowny, opcjonalny wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD. Wyposażony w Dolby Audio™ Speaker System IdeaPad S540 emituje donośny i wyraźny dźwięk przez głośniki zaprojektowane specjalnie przez Dolby. Poczucie prywatności zwiększa zasuwana osłona kamery internetowej TrueBlock.

„Młodszym” krewnym IdeaPada S540 jest nowy IdeaPad S340. Model ten wyróżnia się jeszcze smuklejszą oraz lżejszą niż dotychczas konstrukcją i jest dostępny w czterech przyciągających wzrok kolorach, a także dwóch opcjach wielkości: 14- i 15-calowej. Ten ultrasmukły laptop oferuje jeszcze większą wydajność niż jego poprzednicy, a to dzięki najnowszemu procesorowi do poziomu Intel Core i7‑8565U 8. generacji i grafice do NVIDIA GeForce MX250 lub procesorowi do poziomu AMD Ryzen 7 3700U i zintegrowanej grafice AMD Radeon RX Vega.

IdeaPad S340 jest też sprytniejszy dzięki opartym na sztucznej inteligencji usługom Amazon® Alexa® i Microsoft® Cortana . Cortana umożliwia planowanie spotkań, wysyła przypomnienia i pomaga w zarządzaniu listami zadań. Alexę można natomiast poprosić o zrobienie zakupów, zamówienie jedzenia na wynos czy włączenie muzyki albo światła.

Nowy IdeaPad C340 to smukły i mobilny laptop konwertowalny „2 w 1”, blisko spokrewniony z ultrasmukłymi laptopami IdeaPad S540 i S340. Działa na baterii do 8 godzin3, a jej ładowanie przyspiesza technologia RapidCharge5. W wybranych modelach można wygodnie szkicować i pisać piórem Active Pen, a opcjonalny czytnik linii papilarnych ułatwia i przyspiesza logowanie się użytkownika. IdeaPad C340 jest również dostępny w formatach 14- i 15-calowym i trzech zachwycających opcjach kolorystycznych6. Komputer ten doskonale sprawdza się jako laptop do pisania dłuższych e-maili i pracy w arkuszach kalkulacyjnych, a także jako tablet do oglądania filmów podczas codziennych dojazdów.

Nową rodzinę komputerów dla użytkowników indywidualnych dopełnia stacjonarny komputer all-in-one IdeaCentre AIO A340. Pasujący bezproblemowo do niemal każdego współczesnego domu lub biura nowy IdeaCentre jest dostępny w eleganckiej biznesowej czerni lub mglistej bieli6, z większym niż dotychczas, 22- lub 24-calowym ekranem Full HD i jeszcze węższymi ramkami. Niezawodny i oszczędzający miejsce IdeaCentre AIO A340 jest przeznaczony dla rodzin oraz do pracy przy niewielkim biurku lub w biurze domowym. Działa z procesorem do poziomu Intel Core i5-8400T oraz kartą graficzną AMD Radeon 530 lub wbudowanym układem graficznym albo z procesorem do poziomu AMD A9-9425. Dzięki temu świetnie się sprawdza w codziennej pracy i zastosowaniach domowych, takich jak przeglądanie Internetu, przesyłanie e-maili, układanie budżetu, edycja zdjęć itp. Na tle niezgrabnych, tradycyjnych komputerów stacjonarnych wyróżnia się minimalistycznym, zakrzywionym monitorem ze stali, który elegancko dopasowuje się do wystroju biura i mieszkania.

Z nowymi komputerami IdeaPad i IdeaCentre działają słuchawki Yoga ANC zapewniające wciągającą rozrywkę i ułatwiające koncentrację na pracy. Słuchawki te są wyposażone w hybrydowe mikrofony z aktywną eliminacją szumów (ANC) oraz eliminacją hałasu z otoczenia (ENC), funkcję asystenta głosowego, a także dostrajane przez Dolby przetworniki dźwięku, które inteligentnie odfiltrowują hałasy z tła podczas rozmów. Dzięki temu słuchawki Yoga ANC nie tylko świetnie wyglądają, ale i brzmią.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe