agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Linie wzornicze PureLine oraz ContourLine

Linie wzornicze PureLine oraz ContourLine

DUŻE AGD / Okapy kuchenne / 2013-03-21 13:43:00

Linie wzornicze PureLine oraz ContourLine nadają ton nowej generacji urządzeń do zabudowy firmy Miele, która debiutuje pod hasłem Design for Life. Nowatorski design oraz inspirujące kolory sprawiają, że urządzenia idealnie komponować się będą z każdym wnętrzem kuchennym, niezależnie od jego stylu. Wspólne dla obu linii są m.in. innowacyjne systemy sterowania, dzięki którym Generacja 6000 tworzy zupełnie nową jakość w klasie urządzeń Premium. 

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Forma i funkcja - jednym głosem

Dla projektantów firmy Miele design zawsze idzie w parze z ergonomią. Wygląd urządzeń, dopracowany do najdrobniejszych detali, musi pozostawiać w ścisłej relacji z maksymalną funkcjonalnością. Opracowując nową Generację 6000 styliści i inżynierowie firmy Miele postawili sobie za cel, aby interakcja między użytkownikiem a urządzeniem była łatwiejsza i doskonalsza niż kiedykolwiek. Stąd, niezależnie czy nowy użytkownik wybierze model obsługiwany za pomocą innowacyjnego, „smartfonowego” wyświetlacza M Touch, czy bardziej tradycyjny - z pokrętłami - sterowanie będzie równie intuicyjne. Doskonałym przykładem tej filozofii jest strefa szybkiego wyboru, zlokalizowana pod panelem sterowania wszystkich urządzeń Generacji 6000. To rozwiązanie daje użytkownikowi możliwość natychmiastowego skorzystania z najważniejszych funkcji właściwych dla danego urządzenia: wystarczy dotknąć odpowiednią ikonkę. Ma to szereg zalet nie tylko praktycznych, ale także estetycznych - sprawia, że doskonale pasować będą do siebie modele wyposażone w różne systemy sterowania - na przykład piekarnik z pokrętłami i ekspres do kawy z dotykowym wyświetlaczem: oba są wyposażone w ów przemyślany system.

PureLine i ContourLine - wnętrze w Twoim stylu

Jedną z kluczowych cech linii wzorniczej PureLine jest wykorzystanie dużej powierzchni szkła na froncie urządzeń, dzięki czemu zyskują one lekkość. Przyciski sterujące oraz wyświetlacze są zintegrowane w jednym, szklanym panelu. Kolejnym rzucającym się w oczy designerskim „smaczkiem” tej linii są dwa wąskie, dekoracyjne pasy ze stali - stanowiące wizualnie cokół i wieniec urządzeń. Wraz z charakterystycznym uchwytem, który wydaje się unosić w przestrzeni, tworzą idealną, horyzontalną kompozycję. Dlatego linia PureLine doskonale współgra z każdym modernistycznym czy nawet awangardowym projektem, przestrzenią życiową pełną czystych, linearnych form. To styl, w którym na pierwszy plan wybija się przejrzystość i otwartość, czemu sprzyja wykorzystywanie dużych, przeszklonych powierzchni. Nowoczesność to dziś dominująca poetyka w aranżowaniu wnętrz, a najlepiej wyrazić ją poprzez taki dobór materiałów i wyposażenia, aby przestrzeń zyskała walor idealnej harmonii. ContourLine zasadniczo różni się od linii Pure, choć i w tym wypadku „centrum dowodzenia” urządzeń znajduje się na szklanym panelu. Od razu jednak można zauważyć o wiele większą proporcję powierzchni stalowych, dających efekt „ramki”. Uchwyt, węższy i dłuższy niż w wersji PureLine, stanowi integralną część tego obramowania. Urządzenia ContourLine będą się dobrze komponować zarówno z nowoczesnymi, jak i tradycyjnymi projektami kuchni. Przez tradycyjny rozumieć można taki koncept, w którym istotną rolę odgrywa bogactwo detali, faktur, kolorów. To wnętrza zwane potocznie ciepłymi, w których panuje przytulna, domowa atmosfera. Dlatego tę linię szczególnie powinny upodobać sobie osoby wybierające wnętrza rustykalne, wykończone w mającym grono oddanych wielbicieli „country-style’u”.

Obie linie - PureLine i ContourLine - mają jeszcze jedną ważną cechę, która potęguje pozytywne doznania estetyczne. Są tak zaprojektowane, aby urządzenia o różnych wielkościach i funkcjach tworzyły idealnie zharmonizowaną całość. Szuflady do podgrzewania potraw i naczyń, piekarniki, urządzenia do gotowania na parze, kuchnie mikrofalowe czy ekspresy do kawy, a nawet płyty kuchenne - każdy element wyposażenia do siebie pasuje, w dowolnej konfiguracji. Mało tego - wrażenie, że po prostu wszystko jest na swoim miejscu, pozostanie niezależnie od sposobu zabudowy - czy będzie horyzontalna, czy pionowa.

Nowe kolory - dla kreatywnych

Obok dopasowania do konkretnego stylu, także kolor urządzeń do zabudowy ma niepośledni wypływ na to, jak ostatecznie prezentować się będzie nasza kuchnia. I w tej materii Generacja 6000 ma wiele do zaproponowania. Do znanych z poprzedniej generacji urządzeń w stali szlachetnej doszły teraz inspirujące warianty kolorystyczne - Obsidian Black, Brilliant White oraz zupełnie wyjątkowa seria Havana Brown. Wszystkie oferowane są w linii PureLine, ContourLine, z założenia bardziej tradycyjna, pozostaje wierna stalowej konwencji.
Obsidian Black charakteryzuje się elegancją, wyrażoną głębią koloru oraz połyskiem. Uchwyty tej wersji wykonano z aluminium. Dla osób preferujących wnętrza ciepłe to Havana Brown będzie idealnym wyborem - współczesna interpretacja klasycznego wzoru, świetnie współgrająca z modernistycznymi aranżacjami wykorzystującymi naturalne materiały - drewno i kamień. Z kolei seria Brilliant White, z chromowanymi uchwytami, doda blasku każdemu wnętrzu, niezależnie od jego stylu. Oczywiście wszystkie urządzenia dostępne są w najbardziej klasycznym dla Miele wydaniu - z frontami wykonanymi z polerowanej stali szlachetnej najwyższej jakości, zabezpieczonej powłoką CleenSteel. W przypadku PureLine powierzchnie stalowe stanowią raczej akcent, w przypadku ContourLine można mówić o wizualnej dominancie. Generacja 6000 to prawdziwy luksus wyboru.

źródło: miele/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe