agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Lśniąco czysta kuchnia w 4 krokach

Lśniąco czysta kuchnia w 4 krokach

DUŻE AGD / Piekarniki / 2023-06-29 11:32:35

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Sprzyja nie tylko kulinarnym eksperymentom, ale także rozmowom z najbliższymi. Aby spędzany w niej czas zawsze był przyjemnością, warto zadbać o porządek. Eksperci Gorenje przygotowali 4 zasady, dzięki którym Twoja kuchnia zawsze będzie się pięknie i czysto prezentować. Zaczynamy!

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Po pierwsze: zachowaj regularność

Regularność w zachowaniu porządku to klucz do zasady „robić, aby się nie narobić”. Dzięki utrzymaniu czystości w kuchni na co dzień, gruntowane porządki rzadziej będą koniecznością. Każdy dzień kończ uprzątnięciem kuchni, aby poranne śniadanie było czystą przyjemnością. Przygotowując posiłek, sprzątaj na bieżąco – liczba naczyń do umycia na koniec gotowania będzie mniejsza, dzięki czemu łatwiej będzie się za nią zabrać. Pamiętaj, aby zawsze przed włożeniem naczyń do zmywarki, oczyścić je z resztek jedzenia. Twoja zmywarka podziękuje Ci za to, odwdzięczając się dłuższą żywotnością i brakiem nieprzyjemnych zapachów. W utrzymaniu czystości zmywarki przydatny będzie również program samoczyszczący, w który coraz częściej są wyposażane. Użycie programu SelfCleaning, który posiadają zmywarki z linii Superior od Gorenje, raz w miesiącu zapobiega konieczności ręcznego mycia wnętrza zmywarki, koszy, ramion oraz rur. Nie zapomnij także o regularnym czyszczeniu lodówki. Zachowanie czystości urządzenia, w którym przechowywana jest żywność, to konieczność dla zachowania higieny i świeżości produktów spożywczych. Mówiąc o jedzeniu, nie można zapomnieć o piekarniku. Przypalone resztki żywności, które nie zostaną usunięte od razu po pieczeniu, są trudne do usunięcia. Jeśli często zapominasz o czyszczeniu piekarnika, wybierz ten posiadający funkcję samoczyszczącą. Piekarniki OptiBake od Gorenje wyposażony jest w program PyroClean, wykorzystujący proces pyrolizy. Polega on na nagrzaniu piekarnika do ekstremalnie wysokiej temperatury, dzięki czemu zabrudzenia i pozostałości jedzenia ulegają zwęgleniu. Po wystygnięciu komory urządzenia, popiół wystarczy wytrzeć wilgotną szmatką, co sprawia, że pyroliza to najskuteczniejsza metoda samoczyszczenia piekarnika.

Po drugie: pożegnaj przeterminowane produkty

Przejrzyj zawartość szafek i lodówki. Jeśli termin przydatności jakichś produktów się kończy, ustaw je na widoku jak najbliżej drzwiczek – nie przegapisz ich w gąszczu innych opakowań. Jeśli nie masz pomysłu, jak wykorzystać nagromadzone produkty, znajdź w internecie sposoby na ich zastosowanie w pyszny sposób. Szukając inspiracji kulinarnych, kieruj się listą tego, co już masz w domu. Podpowiedzi blogerów dotyczące niemarnowania resztek bywają zaskakująco smaczne. Możesz także skorzystać z aplikacji, takich jak ConnectLife od Gorenje, które podpowiedzą Ci, w jakich przepisach użyć produktów z Twojej kuchni. W ten sposób nie zmarnujesz produktów i przygotujesz pyszne dania – to sytuacja win-win!

Po trzecie: kupuj z głową

Planowanie listy zakupów to jeden z najskuteczniejszych sposobów oszczędzania pieniędzy, ale nie tylko. Jeśli często zdarza Ci się wyrzucać jedzenie, a szafki pękają w szwach, lista zakupów sprawdzi się jako metoda na niemarnowanie żywności i łatwiejsze utrzymanie porządku. Wybierając się do sklepu z przygotowaną wcześniej listą, zapobiegniesz kupowaniu pod impulsem chwili. Przed zakupami zaplanuj także posiłki na najbliższe dni i sprawdź, jakie produkty już masz, a jakich brakuje. W ten sposób oszczędzisz pieniądze oraz ograniczysz wyrzucaną żywność.

Po czwarte: dobierz odpowiednich kuchennych pomocników

Niezależnie wielkości kuchni jest kilka przedmiotów, które powinny się w niej znaleźć. Gąbka i płyn do zmywania (nawet jeśli masz zmywarkę), chłonne ściereczki oraz ręcznik papierowy, łagodny detergent odpowiedni do czyszczenia powierzchni mających kontakt z żywnością oraz mocny do zadań specjalnych, mop i odkurzacz. Te produkty zawsze miej pod ręką, dzięki czemu łatwiej będzie o regularność i skuteczność czyszczenia.

Uniwersalne i sprytne rozwiązania

Kuchnia to miejsce, w którym zawsze dużo się dzieje. Kulinarna kreatywność sprzyja powstawaniu bałaganu, dlatego warto sięgać po uniwersalne rozwiązania, sprawdzające się w każdej sytuacji. Urządzeniem ratującym z niejednej opresji jest odkurzacz – wybierz taki, który ułatwi codzienne obowiązki.

Odkurzacz SVC252FMWT od Gorenje to poręczny i uniwersalny sprzęt. To urządzenie 3w1, kryjące w sobie odkurzacz pionowy, odkurzacz ręczny oraz mop. Wyposażony jest w turboszczotkę, która skutecznie wyczyści każdy rodzaj podłogi i tkaniny. Odkurzacz ręczny idealnie sprawdzi się do czyszczenia szuflad i zakamarków. Korzystając z niego, z łatwością posprzątasz rozsypaną mąkę, bądź okruchy z trudno dostępnych miejsc. Rozlane mleko czy sok szybko zmyjesz za pomocą mopa bez zostawiania klejących się plam. Odkurzacz SVC252FMWT ma wbudowane diody LED, które oświetlają sprzątane miejsce. Często dopiero podświetlając zaciemnione i trudno dostępne obszary, można przekonać się, jak wiele kurzu się w nich gromadzi. Dzięki swojemu kompaktowemu rozmiarowi urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, więc zawsze możesz mieć je pod ręką. 

Zachowanie porządku w kuchni to nie tylko kwestia tak ważnej higieny. Dzięki kilku prostym nawykom z łatwością utrzymasz kuchnię w czystości, by czerpać radość z czasu w niej spędzanego.

Więcej informacji na: https://pl.gorenje.com/

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe