agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
LUMIX GF7 - elegancki jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy

LUMIX GF7 - elegancki jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2015-02-23 15:47:00

Panasonic wprowadził do swojej oferty jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy DMCGF7 z kompaktowej linii GF stanowiącej część serii LUMIX G. DMCGF7 wpisuje się w jeden z najsilniejszych światowych trendów, jakim staje się fotografia autoportretowa. Monitor odchylany pod kątem 180 stopni oraz liczne kreatywne funkcje bardzo pomagają przy robieniu autoportretów (tzw. selfie).

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Aparat DMCGF7 zapewnia wysoką jakość rejestracji obrazu z realistyczną szczegółowością. 16-megapikselowa matryca Digital Live MOS i procesor obrazu Venus Engine gwarantują ostrość nawet przy słabym oświetleniu. Możliwe jest też ustawienie wysokiej czułości maksymalnie do ISO 25 600. Kontrastowy autofokus wyróżnia się zarówno szybkością, jak i precyzją, umożliwiając wymianę sygnału cyfrowego między aparatem a obiektywem z maksymalną szybkością 240 klatek na sekundę. Szeroki zestaw funkcji autofokusu ― w tym wykrywanie twarzy/oka, autofokus przy słabym oświetleniu, autofokus punktowy oraz tryb pomiaru pojedynczego (One Shot) do fotografowania obiektów statycznych ― podnosi funkcjonalność aparatu w różnych sytuacjach.

[[[zdjecie,17046,duze]]] Tylny monitor to 3-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1040 tys. punktów z technologią incell. Jest on bardzo wyraźny, a przy tym umożliwia intuicyjne, dotykowe sterowanie aparatem. Monitor odchyla się do góry o około 180 stopni. Po ustawieniu monitora w tym położeniu aparat automatycznie przechodzi w tryb zdjęć autoportretowych. W tym trybie dostępnych jest szereg funkcji przydanych przy robieniu selfie, takich jak zdalne uruchamianie migawki (Face Shutter i Buddy Shutter) i funkcje retuszujące. Wszystkie te rozwiązania są nowością w DMCGF7. Umożliwiają one zrobienie selfie w zupełnie nowym stylu ― na przykład bez użycia rąk.

Dzięki Wi-Fi® możliwe jest połączenie aparatu ze smartfonem i tabletem, co daje większą swobodę przy fotografowaniu. Sparowanie aparatu z urządzeniem mobilnym jest bardzo łatwe ― nie trzeba nawet wprowadzać hasła. Smartfon/tablet można również wykorzystać w charakterze wielofunkcyjnego zdalnego spustu migawki z ekranem. Dzięki funkcji natychmiastowego transferu zdjęcia tuż po wykonaniu są automatycznie wysyłane na smartfon/tablet. Zarówno zdjęcia, jak i filmy mogą zostać automatycznie zarchiwizowane na zarejestrowanym sprzęcie cyfrowym, takim jak komputer osobisty, za pośrednictwem bezprzewodowego punktu dostępu (routera) w domu. Nowością w DMCGF7 jest tryb Jump Snap służący do fotografowania samego siebie w czasie podskoku. Umożliwia to funkcja zdalnego sterowania aparatem przez WiFi. Aparat DMC-GF7 nagrywa również filmy wideo w jakości Full HD 1920 x 1080 60p (60 Hz) / 50p (50 Hz) w formacie AVCHD Progressive oraz MP4 z dźwiękiem stereo. W trybie nagrywania filmów wideo dostępny jest także ciągły autofokus i śledzenie przez autofokus. Efekt kinowy umożliwiający nagrywanie w tempie 24 kl./s z prędkością maksymalną 24 Mb/s gwarantuje ekspresyjny obraz o wysokiej jakości z efektem kontrastu następczego. Aparat DMC-GF7 ma również nową funkcję nagrywania wideo: tzw. tryb Snap Movie. Umożliwia ona nagranie krótkiego filmu (2/4/6/8 sekund) wyświetlanego później jako pokaz „ruchomych zdjęć”.

Kolejnymi i rozwiązaniami są tryb iA (Intelligent Auto) oraz funkcja Scene Guide, która ułatwia korzystanie z DMCGF7 nawet początkującym użytkownikom cyfrowych aparatów fotograficznych z wymiennymi obiektywami. Za pomocą pokrętła można szybko wybrać jedno z najczęściej używanych ustawień: portret, dziecko, sceneria. Większość parametrów jest regulowana automatycznie, więc wystarczy ustawić pokrętło w odpowiednim położeniu. Aparat DMC-GF7 ze smukłą i elegancką obudową charakteryzuje się tradycyjnym wzornictwem i jest dostępny w kolorach srebrnym, brązowym, różowym i białym. Jest on też urządzeniem bardzo mobilnym ― można go wszędzie ze sobą zabrać i kreatywnie korzystać z nieograniczonego potencjału aparatu z wymiennym obiektywem gwarantującego wysoką jakość zdjęć.

źródło: panasonic/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe