agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Małe urządzenia kuchenne o dużych możliwościach

Małe urządzenia kuchenne o dużych możliwościach

MAŁE AGD / Czajniki elektryczne / 2015-11-18 07:45:00

Dawno już minęły czasy, w których radzono sobie w kuchni bez urządzeń AGD, sprawdzając swoją cierpliwość przy siekaniu, czy testując siłę mięśni przy ubijaniu lub mieleniu. Dziś większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez elektrycznego czajnika, blendera, czy opiekacza. Dzięki tym małym pomocnikom oszczędzamy czas i możemy wyczarować smaczne oraz zdrowe posiłki.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Popularne przysłowie mówi: „jesteś tym, co jesz”. Spożywane posiłki wpływają na nasze samopoczucie oraz aktywność w ciągu całego dnia. Warto więc zainwestować w urządzenia kuchenne, które - dzięki wielu przemyślanym funkcjom - pomogą nam w codziennych, kulinarnych czynnościach.

Niezwykle popularnym urządzeniem w naszych kuchniach jest blender. Trudno wyobrazić sobie przyrządzenie zupy-kremu, koktajlu czy sosu do makaronu bez  tego urządzenia. Konsumenci mają w czym wybierać - na rynku dostępnych jest wiele modeli, zarówno blenderów ręcznych, jak i blenderów kielichowych. Obydwa typy urządzeń mają liczne zalety. Blendery ręczne na pewno zajmują mniej miejsca, z kolei kielichowe mają większą moc i radzą sobie również z twardszymi składnikami.

Urządzeniem do zadań specjalnych jest z pewnością nowość w porfolio marki Amica - blender kielichowy BTK 5011 z linii Amica IN. Przyciąga wzrok swoim nowoczesnym i stylowym designem w kolorze klasycznej czerni oraz posiada wiele użytecznych funkcji. Urządzenie ma moc 800 W, pojemnik mieszczący 1500 ml płynów oraz wygodny uchwyt ułatwiający przenoszenie kielicha. Szklany dzban gwarantuje najwyższą trwałość i niezawodność nawet przy rozdrabnianiu twardych i gorących produktów. Płynna regulacja prędkości oraz funkcja Pulse pozwalają dopasować tryb pracy blendera do miksowanych produktów. Dodatkowym atutem urządzenia jest zabezpieczenie przed przegrzaniem - specjalna konstrukcja silnika chroni urządzenie przed jego uszkodzeniem.

Dla osób ceniących sobie wolną przestrzeń na kuchennym blacie Amica przygotowała blender ręczny Mundo BL3011. Płynna regulacja prędkości oraz jej duża rozpiętość pozwala na swobodne przełączanie się między obrotami blendera w zależności od obrabianych produktów. Dodatkowo do blendera dołączony jest wielofunkcyjny pojemnik, w którym można przygotować, a następnie przechować naszą potrawę.  

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez dobrej, aromatycznej kawy, czy herbaty. W przyrządzenia pysznego napoju pomoże nam nowy czajnik elektryczny FK 5011 z linii Amica IN. Posiada on wiele funkcji ułatwiających pracę w kuchni - dzięki podstawie 360 mogą z niego korzystać osoby prawo i leworęczne, dłuższy przewód pomaga w lepszym zarządzaniu przestrzenią jaką dysponujemy, a w razie potrzeby na zbędny odcinek przewodu można użyć schowka. Rozwiązaniem, które przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie oszczędne użytkowanie energii, jest wysoka moc grzałki (1850-2200 W), dzięki której znacznie skraca się czas zagotowania wody. Zaletą czajnika Amica IN. jest również zabezpieczenie przed przegrzaniem - potrójny system termostatu dba o bezpieczeństwo użytkownika i zapewnia automatyczne wyłączenie urządzenia po zagotowaniu wody oraz uniemożliwia uruchomienie czajnika pustego lub z otwartą pokrywą. Dodatkowo zamontowany filtr zatrzymujący osady chroni przed wydostaniem się z czajnika kamienia, wytrącającego się podczas gotowania wody.

W przygotowywaniu pożywnych śniadań pomogą nam opiekacze, dzięki którym szybko można przyrządzić różnorodne, pyszne i zdrowe kanapki. Urządzenie z wymiennymi wkładkami posłuży do robienia zarówno tostów jak i gofrów. Przykładem wielofunkcyjnego opiekacza jest model MUNDO SMK 4011, który posiada 3 rodzaje wkładek - sandwich, grill oraz gofry. Pozwalają one przygotowywać słodkie gofry, śniadaniowe tosty, a nawet grillowane potrawy. Dodatkowo powłoka teflonowa sprawia, że nasze opiekane dania nie przywierają do wkładek i zachowują swój kształt. Bezpieczeństwo użytkowania podnoszą kontrolki świetlne, które sygnalizują czy urządzenie jest podłączone do prądu oraz czy osiągnęło już maksymalną temperaturę.

Zaletą małego AGD kuchennego są również tworzone przez producentów linie, dzięki którym urządzenia utrzymane są w spójnej kolorystyce oraz posiadają takie same elementy wykończenia. Linię Este wyróżnia biel z szarymi elementami wykończenia. Z kolei dla osób preferujących klasyczną czerń przełamaną stalowymi elementami Amica przygotowała małe AGD kuchenne z linii Amica IN.

Ostateczny wybór małego sprzętu AGD zależy od preferencji użytkownika - mocy blendera czy wyglądu czajnika. Warto przyjrzeć się nowym urządzeniom marki Amica, w których nowoczesny design łączy się z użytecznymi funkcjami - wszystko po to, aby przygotowanie posiłków stało się łatwe i przyjemne.

źródło: amica/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe