agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Meble specjalistyczne – szerokie zastosowanie w wielu branżach

Meble specjalistyczne – szerokie zastosowanie w wielu branżach

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Akcesoria / 2024-07-03 11:07:39

Są takie miejsca, gdzie musimy zapewnić sobie odpowiedni poziom sterylności i zabezpieczenia przed wieloma czynnikami zewnętrznymi w czasie pracy.

Pył, kurz, a także biologiczne zabrudzenia mogą stanowić bowiem poważny czynnik ryzyka, który może obniżyć znacząco jakość naszej pracy lub zmniejszać wartość wykonywanych produktów. W tak delikatnych warunkach pracy nie ma mowy o użytkowaniu wielu przedmiotów znanych nam z innych miejsc pracy i bardzo często trzeba sięgać po rozwiązania znacznie bardziej wyspecjalizowane. Przykładem mogą być meble antystatyczne.

Meble specjalistyczne – do zadań specjalnych

Są takie meble, które zaprojektowano z myślą o specjalnych miejscach i zastosowaniach. Tego rodzaju meble są wykorzystywane na wiele różnych sposobów dla jeszcze wygodniejszej, bezpieczniejszej czy też bezpieczniejszej pracy w wielu trudnych środowiskach pracy. Mogą być to chociażby meble ESD, osłony metalowe do mebli, nowoczesne kanały kablowe do mebli, produkty LOFTowe, podwieszenia i wózki dla PC, wózki biblioteczne i transportowe do specjalistycznych lub unikatowych przestrzeni magazynowych, nogi podporowe, rastry meblowe i wiele innych produktów, które pozwalają na znacznie wygodniejsze pracowanie, przewożenie rzeczy czy też ich produkowanie w trudnych warunkach i oryginalnych środowiskach pracy.

Meble antystatyczne – również na zamówienie

W wielu firmach z takich właśnie branż wykorzystanie specjalistycznych mebli będzie kluczowe dla zapewnienia odpowiedniej jakości produkcji, przetwarzania materiałów, a także ich transportu. Bardzo często meble antyastyczne pozwalają na wykorzystanie w laboratoriach, branży medycznej czy też protetycznej. Dodatkowo są świetne w przypadku branży elektronicznej, gdzie istnieje ryzyko uszkodzeń wywołanych przez niewielkie wyładowania elektryczne. Casmet-System  produkuje owoczesne meble antystatyczne z bezpiecznych i solidnych materiałów, również na specjalne zamówienia dla Twojej firmy – dostosowane mogą zostać materiały, rozmiary i cechy takich mebli.

Gdzie wykorzystam meble antystatyczne?

Oczywiście lista branż, w których możemy wykorzystać tego typu rozwiązania jest bardzo szeroka i w wielu wypadkach również konieczne będzie ich wykonanie na specjalne zamówienia. Niektóre zastosowania mebli antystatycznych:

  • Laboratoria elektroniczne – ochrona komponentów i elektroniki;
  • Linie produkcyjne – produkcja elektroniki i materiałów wrażliwych na zabrudzenie;
  • Pomieszczenia badawcze – bezpieczne i kontrolowane środowisko pracy;
  • Branża protetyczna

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe