agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Microsoft wprowadza Windows Intune

Microsoft wprowadza Windows Intune

INNE / Internet / 2011-03-05 17:35:00

Podczas tegorocznych targów CeBIT Microsoft zapowiedział wprowadzenie Windows Intune, nowej usługi dla przedsiębiorstw, która umożliwia łatwe zarządzanie oraz zwiększoną ochronę komputerów z poziomu chmury. Produkt będzie dostępny w ponad 35 krajach, w tym w Polsce, już od 23 marca. Światowa premiera Windows Intune odbędzie się 23 marca podczas Microsoft Management Summit w Las Vegas. Produkt zostanie udostępniony dla przedsiębiorstw w ponad 35 krajach, w tym w Polsce. Aby umożliwić partnerom zapoznanie się z nowym narzędziem, Microsoft dodatkowo udostępni w sieci 30 dniową wersję próbną.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Centralne zarządzanie komputerami z poziomu chmury to duża zmiana, ponieważ dotychczas zarządzanie stacjami klienckimi Windows było możliwe tylko po zbudowaniu odpowiedniej infrastruktury serwerowej. Dzięki nowemu rozwiązaniu klienci zyskują takie możliwości jak: zarządzanie poprawkami, proaktywne monitorowanie maszyn, zdalną pomoc dla użytkownika niezależnie od jego lokalizacji, czy śledzenie zmian w sprzęcie, oprogramowaniu i licencjach. Ponadto, dzięki funkcji monitorowania i ochrony przed zagrożeniami związanymi z wirusami, zwiększone zostaje bezpieczeństwo całego systemu oraz zapisanych w nim danych. Wdożenie Windows Intune daje możliwość aktualizacji systemu operacyjnego do wersji Windows 7 Enterprise na zarządzanych z poziomu chmury komputerach, co umożliwi klientom Microsoft standaryzację wszystkich posiadanych urządzeń. Nowa usługa jest odpowiednim rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw.

„Cieszymy się bardzo, że możemy przedstawić finalną wersję Windows Intune,” - powiedział Marcin Klimowski z polskiego oddziału firmy Microsoft, odpowiedzialny za rozwój platformy Windows w Polsce. - „Windows Intune odpowiada na wiele potrzeb naszych klientów zainteresowanych zwiększeniem produktywności swoich biznesów i ograniczeniem kosztów prowadzenia działalności. Są to kluczowe elementy wpływające na konkurencyjność firm na rynku.”

Z Windows Intune można korzystać za pośrednictwem wszystkich przeglądarek internetowych z zainstalowanym dodatkiem Silverlight. Użytkownicy wersji beta będą mogli z niej korzystać do 18 kwietnia. Po tym terminie konieczne będzie przejście na wersję finalną produktu.

„Windows Intune czyni zarządzanie infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa prostszą, bezpieczniejszą i mniej czasochłonną,” - powiedział Marek Pyka z firmy ABCData IT Consulting. „Niemal natychmiastową korzyścią, jaką dostrzegą użytkownicy tej usługi jest możliwość swobodnej kontroli wszystkich stanowisk komputerowych w firmie z jednego miejsca, co pozwoli im szybciej reagować na niepokojące sytuacje.”

Więcej informacji na temat Windows Intune jest dostępnych pod adresem www.microsoft.com/windows/windowsintune/pc-management.aspx

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe