agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Mniejszy, wszechstronny i jeszcze bardziej odporny - terminalu  CASIO DT-X8

Mniejszy, wszechstronny i jeszcze bardziej odporny - terminalu CASIO DT-X8

SPRZĘT RTV / Inne / 2011-01-17 13:06:00

Waży zaledwie 280 g, jest odporny na upadek z wysokości 3 metrów i posiada pełną ochronę przed wodą i kurzem. Te imponujące statystyki odnoszą się do nowych, mobilnych urządzeń DT-X8, które będą prezentowane przez CASIO na wystawach w 2011 roku.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowy terminal CASIO DT-X8 jest znacznie bardziej kompaktowy i spójny niż wypróbowany i sprawdzony DT-X30, dedykowany magazynom. Jest też znacznie bardziej wytrzymały niż jego elegancki poprzednik DT-X7. Dzięki nowemu urządzeniu, CASIO po raz kolejny wyznacza wzorzec dla mobilnych urządzeń.

„Japoński programista pracujący nad DT-X8 wziął pod uwagę kompetencje produkcji w zakresie idealnego połączenia doskonałej ergonomii, wykorzystywanej w trudnych warunkach, w połączeniu z optymalną funkcjonalnością” - wyjaśnia Thomas Uppenkamp, Dyrektor Sprzedaży Przemysłowej Mobile Solutions Division z CASIO Europe. Cel ten udało się oczywiście osiągnąć. DT-X8 posiada stopień ochrony o wartości IP67 oraz niezwykłą odporność na spadek z 3 metrów. Ten ręczny terminal jest najbardziej wytrzymały na rynku w kategorii swojej masy. Jego ergonomiczny kształt i wartości wewnętrzne sprawiają, że stanowi on najlepszy wybór dla wielu zadań w dziedzinie logistyki magazynowej, usług, handlu i przemysłu. Jedną z unikalnych cech projektu DT-X8 jest uodpornienie go na niezwykle silne upadki, co stało się możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego elastomeru, pochłaniającego wstrząsy.

Nowy Casio DT-X8 wyposażony jest w laserowy skaner kodów kreskowych lub Imager CMOS do wszystkich kodów 2D. Został on specjalnie zaprojektowany w celu wsparcia bieżącej działalności magazynowej i przez to posiada zakrzywioną, na kształt litery S obudowę, w doskonałej proporcji do dłoni człowieka, odzwierciedlając tym samym zasadę projektowania urządzeń, która skupia się na komforcie pracy człowieka. Co więcej, trzy antypoślizgowe przyciski skanowania dają możliwość zarówno prawo jaki leworęcznym użytkownikom do przyjęcia różnych stanowisk pracy, ograniczając tym samym ruch palca do minimum. Skanowanie przebiega ku dołowi, a to gwarantuje, że proces ten przebiega bardzo szybko i intuicyjnie. Urządzenie daje też możliwość odczytu na wyświetlaczu gdy skanowanie jest w toku. Wibracyjne potwierdzenie procesu skanowania usprawnia terminal i czyni go jeszcze bardziej efektownym.

CASIO DT-X8 wykorzystuje procesor PAX320 z 624-MHz i 128MB RAM, 256MB ROM oraz system operacyjny Windows CE 6.0. Kolorowy wyświetlacz o wysokim kontraście umożliwia łatwe wprowadzanie danych poprzez ekran dotykowy. Ekran może być używany również jako jeden z funkcjonalnych klawiszy, na przykład do składania podpisów bezpośrednio na wyświetlaczu. Ekran BlanView LCD ma lepiej radzić sobie z pracą w ostrym świetle zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku i tym samym zapewniać oszczędność zużywanej energii. Terminal DT-X8 jest gotowy do użycia wraz z akumulatorem 2730 mAh, kablem USB, paskiem na nadgarstek dłoni, zasilaczem oraz wysokiej jakości baterią litowo-jonową, która zasila to lekkie 280-gramowe urządzenie do 18 godzin pracy. Dzięki wysokiej klasie ochrony i szerokiemu zakresowi temperatur pomiędzy -20 º C do +50 º C, urządzenie może być stosowane w pomieszczeniach i na zewnątrz przez cały rok, zarówno gdy jest zimno, upalnie jak i gdy pada deszcz. DT-X8 wyposażony jest także w Bluetooth, WLAN oraz USB. Terminal posiada ponadto wbudowany mikrofon i głośnik.

Oprócz standardowego wyposażenia nowego DT-X8, warto też wspomnieć o poręcznym, lekkim designie, który sprawia, że terminal jest niezwykle ergonomiczny i nadaje się do częstego i szybkiego skanowania w trudnych warunkach. Wśród głównych nabywców tego urządzenia wymienić należy: transport i logistykę w szczególności przedsiębiorstwa przemysłowe i handlowe.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe