agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Monitor Acer S273HL z podświetleniem WLED

Monitor Acer S273HL z podświetleniem WLED

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Monitory / 2010-09-20 21:24:00

Korzystając z sukcesu bardzo cienkich i zdobywających nagrody monitorów Full HD z podświetleniem LED firma Acer wzbogaca serię S3 wprowadzając nowy model S273HL. Jest on uosobieniem wyszukanego wzornictwa, zwraca na siebie uwagę bardzo krótkim czasem reakcji, wyjątkowo dużym współczynnikiem kontrastu (12 000 000:1), dwoma portami HDMI oraz panelem o przekątnej 27’’.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Dzięki niezwykle małej grubości, tylko 21 mm, monitor Acer S273HL ma minimalistyczny, profesjonalny wygląd. Panel jest otoczony klasyczną, czarną ramą i zamocowany na asymetrycznej podstawie. Elegancki, prosty wygląd jest uwydatniony przez cylindryczny zawias z tyłu obudowy oraz podstawę w kształcie litery „L”, która przy włączonym zasilaniu jest delikatnie podświetlona niebieską diodą LED. Podstawa o wyjątkowym kształcie nadaje monitorowi charakterystyczny wygląd oraz jest bardzo praktyczna, ponieważ można na niej łatwo położyć klawiaturę i zaoszczędzić cenne miejsce na biurku. Oprócz tego, w podstawie znajdują się głośniki, które dodatkowo zwiększają funkcjonalność monitora.

Dynamiczny współczynnik kontrastu o niespotykanej dotąd wartości 12 000 000:1, jest optymalizowany przez funkcję Acer Adaptive Contrast Management, która analizuje każdą scenę w celu dostosowania parametrów obrazu dla każdej klatki. Dzięki temu, monitor S2743HL zapewnia wspaniałe odwzorowanie stopniowania kolorów i szczegółów, zwłaszcza w bardzo ciemnych lub bardzo jasnych scenach. Ponadto, bardzo krótki czas reakcji 2 ms pozwala cieszyć się ruchomym obrazem pozbawionym smużenia, zarówno podczas dynamicznych gier 3D, jak i oglądania filmów. Pod elegancką obudową kryją się natomiast rozwiązania, dzięki którym S273HL jest idealnym urządzeniem dla użytkowników troszczących się o środowisko naturalne. Ze względu na energooszczędność, wyjątkowo cienką konstrukcję oraz materiały niezawierające rtęci, S273HL zalicza się do grupy monitorów Acer EcoDisplay. Ponadto, monitor S273HL jest objęty gwarancją braku uszkodzonych jasnych pikseli.

W monitorze S273HL zastosowano podświetlenie z białymi diodami LED, które są pozbawione niebezpiecznych substancji, takich jak rtęć, czy halogeny. W porównaniu z monitorami wyposażonymi w tradycyjne podświetlenie CFFL, S273HL może zużywać nawet o 63% energii mniej. Przekłada się to na znaczne obniżenie kosztów, a także przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych. Ponadto, podświetlenie LED cechuje się wyjątkową niezawodnością oraz zapewnia wyższą jakość obrazu. Monitor S273HL został zaprojektowany z myślą o profesjonalistach oraz entuzjastach multimediów. Dlatego jest wyposażony w panel o przekątnej 27 cali o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, który zapewnia wyjątkowy obraz podczas odtwarzania najnowszych nagrań o dużej rozdzielczości, pełną satysfakcję z gier Full HD i multimediów, a także gwarantuje dużą produktywność. Format 16:9 pozwala na wykorzystanie każdego piksela ekranu podczas odtwarzania filmów kinowych, bez wyświetlania czarnych pasów na ekranie i zniekształcania proporcji obrazu. Dwa interfejsy HDMI umożliwiają przesyłanie nieskompresowanych danych wideo, a tym samym odtwarzanie nagrań z zachowaniem najwyższej możliwej jakości obrazu oferowanej przez nowoczesne urządzenia cyfrowe.

W monitorze S273HL zastosowano najnowsze technologie, które gwarantują najwyższą jakość obrazu: Acer eColor Management, która dostosowuje parametry panela do środowiska pracy, warunków oświetleniowych oraz upodobań użytkownika. Dzięki niej można precyzyjnie wyregulować ustawienia monitora, tak aby uzyskać odwzorowanie kolorów optymalne dla wyświetlanego obrazu: danych, multimediów, filmów lub zdjęć. Adaptacyjna regulacja kontrastu ACM (Adaptive Contrast Management) dynamicznie dostosowuje współczynnik kontrastu, tak aby na ekranie zawsze był wyświetlany bardzo ostry obraz. Funkcja ACM analizuje każdą scenę i dostosowuje parametry obrazu dla każdej klatki, poprawiając jakość kolorów i pozwalając lepsze odwzorowanie szczegółów oraz stopniowania barw, zwłaszcza w przypadku ciemniejszych oraz jaśniejszych scen. Ponadto, funkcja ACM pozwala na zmniejszenie poboru mocy, dzięki czemu monitor LCD zużywa mniej energii. Wydajny program narzędziowy Acer umożliwiający precyzyjne kalibrowanie kolorów oraz zarządzenie monitorem. Indywidualnie skonfigurowane ustawienia można zapisać, a następnie szybko przywoływać, co pozwala na łatwe dostosowywanie monitora do różnorodnych zastosowań lub warunków oświetleniowych.


Cena monitora S273HL wynosi 1 699 zł brutto.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe