agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Monitoring obiektu – nie tylko dla detektywów

Monitoring obiektu – nie tylko dla detektywów

GPS / 2024-07-02 18:32:54

To pytanie, którego nikomu nie należy życzyć. Jak uchronić się przed kradzieżą lub użytkowaniem pojazdu przez osobę niepowołaną? Odnalezienie może okazać się sprawą banalnie prostą, pod warunkiem, że w pojeździe znajdował się ukryty lokalizator GPS.

To urządzenie to więcej niż prosty odbiornik zwany również modułem GPS montowany standardowo w telefonach, laptopach, smartwatchach czy nawigacji samochodowej. Lokalizator GPS za pośrednictwem karty SIM przesyła precyzyjnie określone położenie obiektu na inne urządzenie. Dzięki temu skradziony pojazd można namierzyć natychmiast nie czekając na poszukiwania przez policję. To tylko jedno z zastosowań lokalizatora GPS. Wbrew pozorom nie jest to urządzenie ani drogie ani skomplikowane. Koszt zaledwie kilkuset złotych stanowi cenne uzupełnienie zabezpieczeń przed kradzieżą.

Ile kosztuje lokalizator GPS?

Cena urządzenia zależ od jego przeznaczenia i dodatkowych funkcji. Do tego mogą dojść akcesoria ułatwiające montaż lokalizatora, a także jego kamuflaż w razie potrzeby. Sklep-seko.pl to firma oferująca różnego rodzaju sprzęt detektywistyczny. Zaopatrują się tutaj zarówno detektywi i służby zajmujące się ochroną osób i mienia jak i klienci indywidualnie. W ofercie sklep-seko.pl znajdują się zarówno lokalizatory samochodowe jak i lokalizatory osobiste . Wszystkie urządzenia objęte są gwarancją producenta, a także serwisem pogwarancyjnym. Doradcy pomogą wybrać optymalny model lokalizatora dostosowany do potrzeb i specyfiki sytuacji w jakich ma być używany. Doradzą równiez sposób montażu – na przykład w samochodzie. Ceny tego typu urządzeń zaczynają się w granicach 200-300 złotych. Niektóre lokalizatory GPS mogą łączyć w sobie podwójne działanie – na przykład służyć dodatkowo jako urządzenie podsłuchowe lub kamera.

Gdzie jeszcze można używać lokalizatora GPS?

Oprócz sprzętu do monitorowania pojazdów coraz większym powodzeniem cieszą się lokalizatory osobiste. Chętnie używają je rodzice, aby w sposób dyskretny skontrolować gdzie przebywa ich dziecko po zajęciach szkolnych. Tego typu lokalizator GPS można zainstalować na przykład w maskotce do plecaka czy breloczku do kluczy i telefonu. Podobne urządzenie przyda się do opieki nad osoba w podeszłym wieku lub chorą, która może zapomnieć drogi do domu i zaginąć. Inny rodzaj lokalizatorów osobistych to urządzenia przeznaczone dla zwierząt. Instaluje się je w obroży dzięki czemu można łatwo odnaleźć psa lub kota na posesji lub w razie ucieczki na spacerze.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe