agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Multimedialne urządzenia All-In-One z Androidem od PHILIPSA

Multimedialne urządzenia All-In-One z Androidem od PHILIPSA

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery All-In-One / 2014-02-25 15:03:00

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, wprowadza na polski rynek ekrany typu Smart All-In-One w wersjach 21,5 oraz 23 cale obsługiwane za pomocą dotyku i gestów. PHILIPS S221C4AFD oraz S231C4AFD to niezależne urządzenia oparte na systemie Android, które mogą również służyć jako dodatkowe ekrany podpinane do komputera lub urządzeń mobilnych.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowe modele wyposażono w ekrany dotykowe oparte na matrycach IPS (23-cale) oraz ADS (21,5 cala), wyświetlające obraz w rozdzielczości Full HD w formacie 16:9. Urządzenia wykorzystują wydajny, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra T33 1.6 GHz i działają z Androidem w wersji 4.2. Ekrany reagują na rozmaite gesty, między innymi naciśnięcie, powiększanie, obracanie, przesuwanie itd. Osoby, które do tej pory obsługiwały w ten sposób urządzenia mobilne, mogą docenić dużo większą powierzchnię roboczą niż w przypadku tabletów czy smartfonów. Dla zapewnienia odpowiedniej wygody użytkowania i wysokiej ergonomii producent umożliwił regulację pochylenia ekranów w zakresie 12-54 stopni.

Rozwiązania typu Smart All-In-One cieszą się coraz większą popularnością zarówno w domach, jak i w miejscach użyteczności publicznej takich jak restauracje, banki, hotele, lotniska czy szkoły. „Zanotowaliśmy rosnące zapotrzebowanie na hybrydowe rozwiązania, które zapewniają łatwy dostęp do multimediów” - mówi Thomas Schade, wiceprezes MMD w Europie. „Urządzenia Smart All-In-One łączą dwie ważne funkcjonalności, zapewniając zarówno łatwy dostęp do ogromnej ilości aplikacji w systemie Android, jak również wysoką jakość wyświetlanego obrazu na dużym ekranie”.

Urządzenia Smart All-In-One wyposażono w 2 GB pamięci DDR3 oraz 8 GB pamięci Flash, na której można przechowywać dane. Wbudowany czytnik kart SDHC pozwoli jeszcze powiększyć tę przestrzeń. Dzięki zastosowaniu interfejsu MHL (Mobile High Definition Link) użytkownik może w przystępny sposób przeglądać zdjęcia zrobione telefonem, filmy znajdujące się na tablecie czy pracować nad dokumentami. Podłączone do monitora za pomocą MHL urządzenie jest jednocześnie ładowane.

Obydwa modele wyposażone są również w złącza D-Sub, LAN (RJ-45), minijack oraz dwa porty USB 2.0. Wbudowana kamerka internetowa, mikrofon oraz głośniki dodatkowo poszerzają funkcjonalność monitorów. Obydwa urządzenia pobierają 28,9 W w normalnym trybie pracy.
PHILIPS S231C4AFD waży 5 kg przy wymiarach 563 × 393 × 77 mm (z podstawą), a waga mniejszego modelu S221C4AFD to 4,76 kg przy wymiarach 524 x 373 x 78 mm (z podstawą).

źródło: philips/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe