agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
MWC 2013 - emporia prezentuje usługę emporiaME oraz telefon emporiaCONNECT

MWC 2013 - emporia prezentuje usługę emporiaME oraz telefon emporiaCONNECT

GSM / Telefony / 2013-02-25 11:38:00

Aplikacja emporia ME umożliwia połączenie pomiędzy smartfonami dzieci czy wnuków, a telefonami komórkowymi emporia posiadanymi przez seniorów. Użytkownicy smartfonów mogą udostępniać zdjęcia użytkownikom aparatów emporia, a następnie wspólnie je przeglądać. Istnieje również możliwość wysyłania przypomnień i zapisów kalendarza na telefon emporia oraz kontrolowanie ich aktualnego statusu.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

emporiaME: usługi dla smartfonów i połączenie między pokoleniami

Punktem wyjściowym dla rozpoczęcia prac nad aplikacją emporiaME było zadanie sobie pytania: jak ułatwić nie tylko integrację ze sobą kolejnych pokoleń ludzi, ale i kolejnych generacji urządzeń mobilnych? Rynek smartfonów rozwija się dziś bardzo dynamicznie, ale starsze pokolenie odnosi się do tych urządzeń z dużą ostrożnością. Dość skomplikowana obsługa i konieczność aktualizowania oprogramowania czynią obsługę smartfonów jeszcze bardziej skomplikowaną. Wiele aplikacji na smartfony mogłoby jednak znacznie ułatwić życie dzisiejszym seniorom. Dlatego też Emporia podjęła się opracowania aplikacji emporia ME na smartfony iPhone oraz urządzenia działające na Androidzie używane przez dzieci i wnuki. Aplikacja ta umożliwia łatwe połączenie z emporiaCONNECT, aparatem o pewnych cechach smartfonu.

Prostota udostępniania i wspólnego przeglądania zdjęć

Funkcja udostępniania zdjęć w aplikacji emporiaME jest bardzo łatwa w obsłudze. Użytkownik smartfonu otwiera profil emporia w aplikacji kontaktowej. Następnie użytkownik wybiera album zdjęć ze swojego telefonu i udostępnia je użytkownikowi aparatu emporia. Użytkownik smartfonu może z kolei połączyć się z użytkownikiem urządzenia emporia i rozpocząć wspólną sesję przeglądania zdjęć. Obaj użytkownicy przechodzą przy tym w tryb bezobsługowy, natomiast zdjęcia mogą być przesuwane jednocześnie na urządzeniu smartfon i aparacie emporia. W ten sposób udostępniane są tylko wybrane zdjęcia konkretnie wybranym osobom. Inną istotną funkcją emporiaME jest pomoc w obsłudze książki telefonicznej, definiowanie numerów alarmowych oraz zarządzanie umówionymi spotkaniami. Istotne daty i przypomnienia o wizytach lekarskich czy zażywaniu lekarstw można wprowadzić do kalendarza na urządzeniu emporia z poziomu smartfonu. Użytkownik smartfonu może śledzić bieżący status powiadomień, natomiast użytkownik aparatu emporia otrzymuje na czas wszystkie informacje o ważnych wydarzeniach i spotkaniach.

emporiaCONNECT: inteligentny telefon emporia

Obecnie aplikacja emporiaME posiada możliwość pracy z urządzeniem emporiaCONNECT. Poza usługami takimi jak udostępnianie zdjęć czy obsługa kalendarza, aplikacja umożliwia również zorientowanie urządzenia zgodnie z zainteresowaniami użytkownika, takimi jak prognozy pogody czy trening pamięci. Jednocześnie emporiaCONNECT posiada strukturę menu, która jest bardzo łatwa w obsłudze, bez zbędnych komplikacji związanych z aktualizacją oprogramowania, ściąganiem plików czy obsługą niekończących się opcji w menu.
Inne usługi emporiaCONNECT to prosty dostęp do prognoz pogody oraz interaktywne przypomnienia dotyczące zażywania lekarstw czy przypomnienia o urodzinach bliskich osób. Funkcja orientacji pozwala na wyszukiwanie najbliższych ważnych dla użytkownika obiektów. Przykładowo, użytkownik może sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji, apteka czy inne interesujące go obiekty. Przy pomocy prostych instrukcji można dotrzeć do wybranego punktu.

Inteligentny system połączeń alarmowych zapewnia odpowiednią dozę bezpieczeństwa poza domem. Funkcja bezpieczeństwa wykonuje połączenia alarmowe do pięciu wybranych numerów tak długo, aż połączenie zostanie odebrane. Inteligentny system zapewnia dzięki temu, że żadne z połączeń alarmowych nie zostanie zaniechane. Dzięki aplikacji emporiaME kontakty alarmowe są utrzymywane w sposób zdalny. Aparat emporiaCONNECT wyposażono we wbudowany aparat z matrycą 2Mpx, umożliwiający wykonywanie zdjęć przy użyciu dwóch przycisków. Urządzenie posiada również funkcjonalności takie jak moduł GPS, 2,8-calowy wyświetlacz TFT oraz kartę mikro SD. Jak każdy aparat emporia, w modelu tym również postawiono na prostotę obsługi. Dzięki konstrukcji telefonu zamykanego na klapkę możliwe stało się połączenie dużego ekranu oraz dużej, wygodnej klawiatury. Znajdują się na niej również trzy ułatwiające obsługę klawisze szybkiego dostępu.

źródło: emporia/agdrtv24.pl

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe