agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego systemu EOS R zachwyca rozdzielczością

Najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego systemu EOS R zachwyca rozdzielczością

AKCESORIA FOTO / Aplikacje / 2023-03-31 10:42:51

Canon Europe wprowadza aktualizację oprogramowania sprzętowego dla modeli EOS R3 i EOS R5 w odpowiedzi na opinie i prośby użytkowników. W przypadku aparatu EOS R3 aktualizacja w wersji 1.40 znacząco ułatwia fotografowanie szybko poruszających się obiektów dzięki funkcji asystenta panoramowania (Panning Assist), natomiast aktualizacja w wersji 1.81 dla aparatu EOS R5 oferuje zwiększoną rozdzielczość.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nie przegap ani chwili

Dzięki oprogramowaniu sprzętowemu w wersji 1.40 aparat EOS R3 stale podnosi poprzeczkę w dziedzinie fotografii w ruchu. Dzięki nowej, unikatowej dla firmy Canon funkcji Panning Assist, podczas ekspozycji można zastosować stabilizację obrazu i korektę rozmycia obiektu. Zwiększa to liczbę udanych ujęć, które fotograf może wykonać, stosując w technice panoramowania nawet o dwa stopnie dłuższe czasy otwarcia migawki, z zachowaniem ostrości detali.

Aktualizacja sprzyja nie tylko błyskawicznej rejestracji sportów motorowych. Użytkownicy EOS R3 mogą teraz wstępnie zarejestrować do 10 osób, których twarze będą wykrywane i śledzone w oparciu o priorytet nadany im w aparacie. Jest to szczególnie przydatne podczas fotografowania grup ludzi uczestniczących w wyjątkowych wydarzeniach, na przykład weselach.

Uprość przepływy pracy

Zarówno aktualizacja oprogramowania sprzętowego w wersji 1.40 dla aparatu EOS R3, jak i aktualizacja w wersji 1.81 dla aparatu EOS R5, umożliwiają automatyczną ochronę obrazów przesyłanych za pośrednictwem protokołu FTP. Jest to szczególnie ważne dla fotografów-freelancerów, którzy mogą teraz usprawnić pracę i łatwo sprawdzić, które zdjęcia zostały już przesłane, po podłączeniu aparatu do laptopa.

Zwiększona rozdzielczość

Oprogramowanie sprzętowe w wersji 1.81 do aparatu EOS R5 wykorzystuje mechanizm stabilizacji obrazu matrycy, stopniowo przesuwając matrycę w celu odwzorowania efektu większej liczby pikseli, co pozwala uzyskać zdjęcia o wyższej rozdzielczości – do 400 MP. Taka dokładność jest idealna dla fotografów, którzy pragną uchwycić „w biegu” zachwycającą architekturę i krajobrazy.

Udoskonalona aplikacja Mobile File Transfer

Firma Canon zapowiedziała ponadto wprowadzenie nowych funkcji do aplikacji Mobile File Transfer, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom użytkowników. Aplikacja umożliwia użytkownikom wysyłanie dużej liczby obrazów na serwery FTP/FTPS/SFTP za pośrednictwem urządzeń mobilnych 5G. Aktualizacje obejmują blokadę ekranu, aby zapobiec przypadkowym manipulacjom podczas transferu, oraz możliwość zmiany i edycji ustawień serwera FTP przed transferem – w celu uzyskania maksymalnej wydajności. W odpowiedzi na informacje zwrotne od specjalistów udoskonalono też interfejs użytkownika.

Aktualizacje oprogramowania sprzętowego są dostępne za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect lub na stronie: 
https://www.canon.pl/support/business-product-support/.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe