agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najnowsza linia laptopów Lenovo Yoga pozwala twórcom realizować się na każdym etapie ich działalności

Najnowsza linia laptopów Lenovo Yoga pozwala twórcom realizować się na każdym etapie ich działalności

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2023-03-29 12:24:14

Lenovo wprowadza na rynek nowe laptopy premium: Yoga Pro 9i oraz Yoga Pro 7i/7, a także dwa laptopy Yoga Slim - Yoga Slim 7 i odświeżona Yoga Slim 6

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Tworzenie, konsumowanie i praca w hybrydowym świecie stały się właśnie łatwiejsze dzięki najnowszej generacji laptopów Lenovo Yoga, które zapewniają imponującą wydajność, niesamowitą wszechstronność oraz mobilność w eleganckiej i przenośnej konstrukcji:

  • Flagowy model Lenovo Yoga Pro 9i, dostępny w dwóch rozmiarach ekranu1 (14,5" i 16", 8. generacji), oferuje innowacyjne podejście do projektowania, z funkcjami obejmującymi usprawniony Lenovo X Power2, lepszy niż kiedykolwiek wyświetlacz PureSight Pro3 oraz szereg dodatkowych funkcji.
  • Smukła, lekka i elegancka Yoga Slim 7 (14,5", 8) daje użytkownikom więcej mocy, mobilności i dłuższy niż dotychczas czas pracy na baterii.
  • Idealne dla wielozadaniowych twórców treści, Yoga Pro 7 (14,5", 8) i Yoga Pro 7i (14,5", 8) zapewniają wysoką wydajność w smukłej obudowie.
  • Komfortowa konstrukcja i wydajne podzespoły umieszczone w konwertowalnym laptopie 2 w 1 Yoga 7 (dostępna w rozmiarze ekranu 14" i 16", gen. 8)1 sprawiają, że idealnie dostosowuje się do stylu życia i pracy jego użytkownika.
  • Odświeżona Yoga Slim 6 (14", 8) wyposażona jest w najnowszy procesor AMD - nawet Ryzen™ 7000, zapewniający najwyższą wydajność i moc przy zachowaniu niezwykle smukłej obudowy urządzenia.

Wyposażona w system Windows 11, nowa generacja laptopów Yoga została stworzona do robienia wrażenia, czy to dzięki nowemu i usprawnionemu Lenovo X Power2 oferującemu potężną wydajność w smukłej obudowie, ulepszonemu wyświetlaczowi PureSight, czy też Premium Suite4 -- kolekcji unowocześnionych i zupełnie nowych funkcji, w tym zmodernizowanej klawiaturze Yoga z większymi nasadkami klawiszy zaprojektowanymi dla jeszcze większej wygody i wydajności. 

"Wiemy, że twórcy treści cyfrowych uwielbiają hybrydowy styl życia, dzięki któremu mogą tworzyć w dowolnym czasie i miejscu, od filmów po projektowanie grafiki." mówi Jun Ouyang, wiceprezes i dyrektor generalny Consumer Business Segment, Intelligent Devices Group w Lenovo. "Najnowsze laptopy Lenovo klasy premium Yoga Pro są stworzone właśnie dla nich. Połączyliśmy wydajność i mobilność, w tym nowy, imponujący wyświetlacz Mini-LED PureSight Pro i zmodernizowaną klawiaturę, aby twórcy mogli zachwycić się wyjątkowymi wrażeniami z codziennego korzystania ze sprzętu, który pozwala im tworzyć zawsze, gdy tylko pojawi się inspiracja do działania." 

Zaprojektowana z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości, linia Yoga Pro jest najpotężniejszą w  całej serii Yoga. Oferując połączenie najwyższej wydajności z mobilnością, linia Yoga Pro pozwala użytkownikom tworzyć i konsumować bliskie im treści , gdziekolwiek i kiedykolwiek potrzebują. Nowa generacja posiada unowocześnioną wersję Lenovo X Power2 - zestaw funkcji sprzętowych i tych skupiających się na rozwiązaniach dotyczących oprogramowania, które współpracują ze sobą dla zapewnienia szybszego i płynniejszego doświadczenia z użytkowania urządzenia. Działanie Lenovo X Power jest zauważalne np. podczas renderowania materiału wideo. Użytkownicy przekonają się, że ich edycja wideo przebiega szybciej - co oznacza więcej czasu na tworzenie filmów i mniej czasu spędzonego na oczekiwaniu na finalny materiał. Nowe urządzenia to również znaczne zwiększenie efektywności cieplnej w stosunku do poprzedniej generacji, obejmujące wzrost o 62,5%5 w 16-calowym modelu Yoga Pro 9i i ponad 25%5 w modelu 14,5-calowym - w obu przypadkach użytkownicy mogą doświadczyć szybszej pracy z grafiką, wideo lub renderowaniem 3D przy zachowaniu odpowiedniej temperatury urządzenia i jego cichej pracy. Lenovo X Power2 w połączeniu z grafiką NVIDIA®, która wykorzystuje akcelerację RTX™ i AI w celu zwiększenia wydajności i stabilności, pozwala twórcom z łatwością korzystać z kreatywnych aplikacji wysokiej klasy.

Dodatkowo, spektakularne nowe wyświetlacze Mini LED PureSight Pro dostępne w Yoga Pro 9i (14,5" i 16", 8) oferują ostrzejsze i bardziej realistyczne wrażenia wizualne oraz niesamowitą dokładność odwzorowania kolorów. Pokrycie 100% DCI-P3 i 100% Adobe RGB oferuje większą gamę kolorów i bardziej żywe obrazy, podczas gdy opcja Mini LED zapewnia imponujące 1200 nitów jasności ekranu, umożliwiając twórcom komfortową pracę w niemal każdym środowisku, niezależenie czy jesteśmy w pomieszczeniu czy pracujemy na zewnątrz.

Zaktualizowany i dostępny w modelach Yoga Pro 9i (14,5" i 16", 8), Yoga Pro 7 (14,5", 8), Yoga Pro 7i (14,5", 8) i Yoga Slim 7 (14,5", 8) jest również nowy pakiet Lenovo Premium Suite4, zestaw nowych i zaktualizowanych funkcji sprzętowych zaprojektowanych w celu zwiększenia komfortu użytkowania Yogi. Na szczególną uwagę zasługuje zmodernizowana klawiatura z 1,5-milimetrowymi klawiszami z nasadkami gwarantującymi komfort i wydajność, szybszą reakcję na stuknięcie oraz klawisze z powłoką anti-grease zapewniającą gładszy dotyk i minimalizującą pojawianie się odcisków palców lub smug. Oprócz ulepszonej klawiatury, laptopy zostały wyposażone w pakiet Lenovo Premium Suite4. Posiadają także cztery mikrofony dla lepszych połączeń wideo i audio, cztery głośniki z redukcją szumów, cichsze wentylatory oraz większy gładzik dla łatwiejszego przenoszenia treści i zwiększenia komfortu codziennej pracy.

Podobnie jak w przypadku poprzedniej generacji, wszystkie laptopy Yoga są wyposażone w silnik Lenovo AI Engine+, który zapewnia użytkownikom szybkie i intuicyjne działanie z możliwością przewidywania zapotrzebowania na moc lub baterię w oparciu o to, jak twórcy korzystają ze swojego urządzenia. Częścią Lenovo AI Engine+ jest również Lenovo Intelligent Sense i Integrated Security, które pomagają utrzymać płynną, bezproblemową wydajność i lepszą ochronę laptopa oraz danych na nim znajdującym się. 

Linia Yoga Slim, charakteryzująca się smukłymi i eleganckimi kształtami, znana jest nie tylko z eleganckiego wyglądu, ale także ze swojej mobilności - to ważna cecha dla pokolenia użytkowników, którzy chcą mieć możliwość tworzenia, konsumowania i współpracy na własnych warunkach. Najnowsza generacja urządzeń Yoga Slim stała się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki zastosowaniu wyświetlacza PureSight OLED, zapewniającego ostrzejszy, płynniejszy i bardziej realistyczny obraz na ekranie z certyfikatem TÜV EyeSafe.6

Mając na uwadze moc i wydajność, Yoga Slim 7 (14,5", 8) i Yoga Slim 6 (14", 8) zostały wyposażone w procesory najnowszej generacji AMD Ryzen serii 7000 oferujące wysoki poziom wydajności. Laptopy zasila bateria o pojemności ponad 60Whr7 i opcją Rapid Charge8 zapewniającą szybkie ładowanie i komfort długiego korzystania z urządzenia bez podłączonego do prądu kabla. Użytkownicy Yoga Slim mogą także doświadczyć nowej zintegrowanej technologii graficznej RDNA 3, która umożliwia realistyczne wizualizacje przy tworzeniu treści i bogaty wybór rozrywki na wyświetlaczu Yoga Slim. Silnik AMD Ryzen AI wnosi do tej generacji Lenovo Yoga Slim nowe, inteligentne funkcje, takie jak AI Eye Gaze Correction, dzięki której użytkownicy zawsze wyglądają, jakby patrzyli na kamerę podczas rozmowy wideo, AI camera auto-framing, aby zapewnić, że twarz użytkownika jest zawsze na zdjęciu, oraz AI depth-based background blur, aby umożliwić ustawienie obrazów tła w określonej odległości od kamery. 

Yoga Pro 9i: Niesamowita moc dla wytrawnego twórcy

Dostosowana do potrzeb twórców treści, Yoga Pro 9i (8. generacji) wyposażona jest w nawet 13. generację mobilnych procesorów Intel® Core™, grafikę NVIDIA RTX 4070 wraz z większą pojemnością cieplną, aby zapewnić użytkownikom moc i wydajność najwyższej klasy. Yoga Pro 9i dostępna będzie w dwóch kolorach: Tidal Teal i Storm Grey.10 Yoga Pro 9i oferuje również wyświetlacz PureSight Pro3 zarówno w wersji 14,5, jak i 16-calowej. W modelu 16-calowym rozdzielczość ekranu wynosi 3,2K, jasność 1200 nitów, częstotliwość odświeżania 165 Hz, a potrójna gama kolorów 100% DCI-P3, 100% sRGB i 100% Adobe RGB sprawiają, że ostre, płynne i realistyczne obrazy przypadną do gustu osobom szukającym wysokiej jakości obrazu.

Nowe i ulepszone funkcje w pakiecie Premium Suite4 zapewniają użytkownikom lepsze wrażenia z użytkowania laptopa Yoga Pro 9i, niezależnie od tego, czy mowa o dostępności czterech mikrofonów z redukcją szumów, dzięki którym użytkownicy mogą być online w dowolnym miejscu, czy o cichszych wentylatorach. Połączenie komfortu z produktywnością jest również możliwe dzięki nowej klawiaturze Yoga o skoku 1,5 mm, która posiada 0,3-milimetrowe klawisze talerzowe dla ułatwienia i wygody, a także dzięki większemu gładzikowi. Kamera internetowa o rozdzielczości 5 megapikseli sprawia, że użytkownicy mogą cieszyć się wyraźnym obrazem i wysoką jakością rozmów wideo.

Zbudowane w 50% z przetworzonego plastiku w klawiaturze i w 50% z przetworzonego aluminium w dolnej pokrywie, zarówno Yoga Pro 9i (16", 8), jak i Yoga Pro 9i (14,5', 8) posiadają certyfikat ENERGY STAR® i EPEAT® Gold. Do stworzenia pakowania użyto 100% papieru FSC, a oba urządzenia są wysyłane z wypełnieniem transportowym zawierającym 90% plastiku pochodzącego z recyklingu. 

Yoga Slim 7: Elegancja w smukłym, ale potężnym urządzeniu

Dla tych, którzy cenią sobie świetny design w lekkim urządzeniu, a jednocześnie potrzebują mocy i mobilności, aby zrealizować swoje twórcze ambicje zaprezentowany został nowy laptop Yoga Slim 7 (8. generacji). Dzięki 14,5-calowemu wyświetlaczowi PureSight OLED o rozdzielczości do 3K, zapewniającemu ostrzejszy, płynniejszy i bardziej realistyczny obraz, który jest zasilany przez procesory nowej generacji z serii AMD Ryzen 7000, użytkownicy mogą edytować i przesyłać zdjęcia w podróży, pracować nad prezentacją lub prowadzić wideokonferencje z dowolnego miejsca. Dzięki certyfikacji TÜV Hardware Blue Light EyeSafe6 ryzyko zmęczenia oczu jest znacznie ograniczone.

Mając zaledwie 13,9 mm grubości, Yoga Slim 7 (8. generacji) jest łatwa w transporcie i pasuje nawet do małych przestrzeni. Użytkownicy przekonają się również, że nowo zaprojektowana klawiatura w połączeniu z większym touchpadem to bardzo wydajne i produktywne połączenie. Kolejną imponującą cechą pakietu Premium Suite4 jest sześć głośników z dwoma subwooferami umieszczonymi z tyłu, co zapewnia wyjątkową jakość dźwięku podczas spotkań lub przesyłania muzyki na żywo.

Kolejnym znaczącym unowocześnieniem w Yoga Slim 7 jest bateria o większej pojemności 70Whr,7 pozwalająca twórcom na dłuższą pracę bez konieczności szukania gniazdka elektrycznego. Funkcja Rapid Charge Boost umożliwia również szybkie, 15-minutowe ładowanie dla nawet 3 kolejnych godzin użytkowania8. Dzięki podwójnym wentylatorom i 30-watowemu TDP w tej generacji, użytkownicy mogą również cieszyć się chłodniejszą i cichszą pracą. 

Yoga Pro 7 i Yoga Pro 7i: duża wydajność w smukłej obudowie 

Zamknięta w kompaktowej konstrukcji, Yoga Pro 7 (dostępna z opcjami procesorów AMD i Intel) zawiera niezwykle wydajne podzespoły, które w połączeniu z grafiką NVIDIA RTX 3050 lub 4050, czynią go laptopem idealnym dla wielozadaniowych twórców treści. Yoga Pro 7 ma zaledwie 15,6 mm grubości i zapewnia cichszą oraz chłodniejszą pracę bez względu na to co aktualnie na nim robimy, oferując jednocześnie większą pojemność baterii (do 73Whr).

Dostępna w opcji z 14,5-calowym wyświetlaczem PureSight Pro3 o rozdzielczości do 3K, jasności 400 nitów i częstotliwości odświeżania 120 Hz gwarantuje ostrą, płynną jakość obrazu podczas edycji wideo, projektowania graficznego czy tworzenia prezentacji.

Oprócz wysokiej jakości wyświetlacza, użytkownicy Yoga Pro 7 mogą również cieszyć się nowymi funkcjami sprzętowymi oferowanymi w pakiecie Premium Suite4, które obejmują wysokiej jakości wrażenia audio i wideo dzięki czterem mikrofonom z funkcją redukcji szumów Voice ID, czterem głośnikom oraz kamerze FHD na podczerwień (IR), czujnikowi Time of Flight (ToF) i fizycznej przesłonie kamery, a także unowocześnionej klawiaturze Yoga z 1,5-milimetrowymi klawiszami z nakładkami typu anti-grease  oferującymi komfort i szybszą reakcję na stuknięcia. Yoga Pro 7 i Yoga Pro 7i przyciągają uwagę szykownym, ultra smukłym designem, dostępnym w kolorach Tidal Teal lub Storm Grey10.

Yoga 7 i Yoga 7i: Kreatywna wszechstronność 

Dzięki zaokrąglonym krawędziom i polerowanej konstrukcji, Yoga 7 (8. generacji) została stworzona z myślą o łatwej obsłudze i wszechstronności. Wierny swojemu DNA, konwertowalny laptop Yoga 7 dzięki możliwości pracy w wielu trybach 360 stopni, które umożliwiają przekształcić urządzenie z pełnowymiarowego laptopa w przenośny tablet, pozwala użytkownikom tworzyć i konsumować treści praktycznie w każdym miejscu.

Dzięki wyposażeniu w najnowsze procesory Intel 13. generacji lub AMD Ryzen 7000, twórcy mogą oczekiwać bezkompromisowej wydajności, czy to w edycji wideo, podczas retuszu zdjęć, czy strumieniowania muzyki. Wysokiej jakości wyświetlacz o proporcjach 16:10, panel OLED o rozdzielczości do 2,8K i 100% dokładności kolorów DCI-P3 pozwalają tworzyć i udostępniać dzieła tak dobre, jak nigdy dotąd.

Yoga Slim 6: lekka i wytrzymała dla twórców w podróży

Yoga Slim 6 (8. generacji) mieści się w wygodnej aluminiowej obudowie zaprojektowanej dla osób będących w ciągłym ruchu, zachowując jednocześnie smukłą, lekką i wytrzymałą konstrukcję. Od teraz jest dostępna z procesorami najnowszej generacji AMD Ryzen serii 7000, co zapewnia szybsze i płynniejsze działanie. Odświeżona Yoga Slim 6 występuje w dwóch wersjach kolorystycznych - Misty Grey i Storm Grey10.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe