agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najnowsze słuchawki DALI iO-12 już dostępne

Najnowsze słuchawki DALI iO-12 już dostępne

SPRZĘT RTV / Słuchawki / 2023-11-15 11:34:10

Pierwsze na świecie słuchawki wykorzystujące opatentowaną przez DALI technologię Soft Magnetic Compound (SMC). Wyposażone w 50 milimetrowe przetworniki, aktywną redukcję hałasu, akumulatory zapewniające 35 godzin odtwarzania, aptX Adaptive Bluetooth i łączność przewodową USB-C / 3.5mm.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Opierając się na czterech dekadach doświadczenia w dziedzinie Hi-Fi, w czasie, gdy DALI świętuje 40 lecie działalności w branży audio, słuchawki DALI IO-12 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oszałamiający dźwięk w jakości Hi-Fi w połączeniu z wysokim poziomem komfortu. Słuchawki DALI IO-12 będą dostępne w sprzedaży w cenie 4 799 zł.

Wykorzystując tą samą technologię, którą można znaleźć w wysokiej klasy kolumnach głośnikowych DALI, słuchawki IO-12 są pierwszymi na świecie wyposażonymi w opatentowany przez DALI system magnesów Soft Magnetic Compound (SMC). Podczas stosowania konwencjonalnych magnesów w konstrukcji przetwornika występowanie zjawiska zwanego histerezą nie jest niczym niezwykłym. Jest to niezamierzony opór cewki drgającej, który może prowadzić do niepożądanych zniekształceń sygnału audio. Technologia SMC firmy DALI, w połączeniu z charakterystycznymi membranami z włókna papierowego, znacznie zmniejsza histerezę, drastycznie obniżając nierównomierne zniekształcenia harmoniczne. Rezultatem jest krystalicznie czysty dźwięk o bardzo niskim poziomie zniekształceń, charakteryzujący się niezrównaną głębią i muzykalnością.

 

"Dzięki zastosowaniu SMC w słuchawkach DALI IO-12 osiągnęliśmy elektrostatyczny poziom czystości średnich tonów". - Krestian Pedersen, dyrektor ds. zarządzania produktem w DALI

Przetworniki IO-12 wykorzystują również niektóre z technologii stosowanych w kolumnach głośnikowych DALI. Zamiast stosować samonośną konstrukcję bez cewki drgającej (typową dla wielu przetworników słuchawkowych), IO-12 wykorzystuje cewkę drgającą o takim samym kształcie i stylu, jak w konwencjonalnym przetworniku głośnikowym DALI. Rezultatem jest niższy poziom zniekształceń uzyskany dzięki ulepszonej integralności strukturalnej cewki drgającej.

Ponadto, membrana przetworników IO-12 wykorzystuje opatentowany przez DALI materiał uzyskany z włókna papierowego. Zapewnia to unikalne połączenie masy, sztywności i tłumienia, które jest idealnie dostosowane do odtwarzania szerokiego pasma przy minimalnym magazynowaniu energii i zniekształceniach. Membrany w połączeniu z technologią SMC w rezultacie tworzą przetwornik słuchawkowy o naprawdę doskonałej wydajności i zapewniający doskonałą jakość dźwięku.

Wszechstronne i intuicyjne słuchawki DALI IO-12 zostały zaprojektowane do użytku przewodowego lub bezprzewodowego.  Dzięki obsłudze technologii SBC, AAC, aptX, aptX HD i aptX Adaptive Bluetooth oraz dołączonym kablom mini-jack 3.5 mm oraz USB-C, możesz słuchać muzyki z wielu urządzeń multimedialnych, w tym: smartfonów, cyfrowych odtwarzaczy audio (DAP), komputerów PC, konsol do gier i wielu innych. W przypadku korzystania z dostarczonego kabla USB-C - w zależności od źródła i urządzenia - można słuchać dźwięku w jakości Hi-Res do 24bit/96kHz.

W przeciwieństwie do wielu innych słuchawek dostępnych na rynku – w przypadku korzystania z kabla 3.5 mm w pasywnym trybie analogowym – IO-12 nie wymagają zasilania. W trybie pasywnym IO-12 wykorzystują zaawansowany wewnętrzny filtr pasywny, zapewniający taką samą jakość dźwięku i wydajność, jak w przypadku korzystania z filtrowania opartego na DSP w trybie aktywnym.

DALI IO-12 oferują użytkownikom dwa profile dźwięku do słuchania muzyki. Wolisz słuchać muzyki zgodnie z zamierzeniami artysty, a może zależy Ci na mocniejszym, skoncentrowanym na basie brzmieniu? Dostosowane tryby dźwięku "Hi-Fi" i "Bass" słuchawek DALI IO-12 pozwalają słuchać muzyki dokładnie tak, jak chcesz.

Dzięki prostej obsłudze, użytkownicy mogą pomijać utwory, wstrzymywać/wznawiać odtwarzanie, regulować głośność i wiele więcej za pomocą zintegrowanych przycisków IO-12, bez konieczności użycia aplikacji.  Najnowocześniejsza technologia aktywnej redukcji hałasu (ANC) oferuje jeszcze większą funkcjonalność i zapewnia - nawet w głośnym otoczeniu - wciągające wrażenia słuchowe, w których ujawniany jest każdy muzyczny szczegół.  Dzięki wygodnej konstrukcji i długiej żywotności akumulatora zapewniającej do 35 godzin słuchania bez zmęczenia, słuchawki DALI IO-12 pozwalają cieszyć się doskonałej jakości dźwiękiem w podróży, jak nigdy dotąd.  A dzięki zintegrowanym mikrofonom możesz być wyraźnie słyszany podczas wykonywania połączeń w trybie głośnomówiącym lub korzystać ze sterowania głosowego kompatybilnym urządzeniem.

Wyposażone w pałąk z prawdziwej skóry i duże, kwadratowe nauszniki, nowe słuchawki DALI IO-12 zapewniają wiele godzin komfortowego słuchania muzyki w podróży.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Pierwsze na świecie słuchawki z opatentowanym przez DALI systemem magnesów Soft Magnetic Compound (SMC)
 • Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Hi-Fi
 • Aktywna redukcja hałasu (ANC)
 • Tryb transparentności
 • Specjalnie opracowane 50 milimetrowe przetworniki SMC
 • Akumulator o dużej pojemności (do 35 godzin słuchania)
 • Nauszniki i pałąk z prawdziwej skóry
 • Kodeki audio Bluetooth: SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX AdaptiveŁadowanie przez USB-C
 • Dźwięk USB Hi-Res (do 24 bit/96 kHz)
 • Obsługa asystentów głosowych

W ZESTAWIE:

 • 1 x Słuchawki DALI IO-12
 • 1 x Kabel USB-C
 • 1 x Stereofoniczny kabel mini-jack o długości 1.2 m
 • 1 x 3-metrowy kabel stereo mini-jack
 • 1 x adapter 3.5 mm stereo mini-jack do 6.35 mm jack
 • 1 x adapter lotniczy
 • 1 x luksusowe etui podróżne 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe