agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Nawigacja Orange 4.2

GPS / Akcesoria GPS / 2011-05-02 15:40:00

Usługa działa w oparciu o telefony w sieci Orange. Jedną z jej największych zalet jest wykorzystanie zaawansowanej technologii Community Traffic Online, która na bieżąco pobiera, gromadzi i przetwarza dane o sytuacji na drogach - spowolnieniach ruchu, robotach drogowych czy wypadkach. Dzięki temu system diagnozuje, gdzie i kiedy pojawiają się korki oraz gdzie i kiedy można poruszać się po drogach płynnie. Uwzględniając te dane wytycza skróty i dojazdy znane tylko miejscowym kierowcom. W efekcie użytkownik korzystający z Nawigacji Orange w telefonie komórkowym jest prowadzony trasami omijającymi miejsca utrudnień drogowych i dojeżdża do celu od 10 do 50% szybciej niż używając standardowej nawigacji.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Użytkownicy usług inteligentnej Nawigacji Orange mogą już korzystać z nowej wersji aplikacji. Wersja 4.2 wprowadza następujące nowości:

 • nowe menu „Szukaj POI” z ikonami pokazującymi dostępne, interesujące POI - np: Bankomat, Kino, Stacje Paliw, Gastronomia, Noclegi, Sklepy, Zdrowie, Wikipedia i Wydarzenia;
 • informowanie o zbliżającym się ograniczeniu prędkości,
 • rozpoznawanie głosowe w systemie Android - podczas jazdy wystarczy wypowiedzieć adres docelowy, a aplikacja wybierze odpowiednią trasę,
 • zaawansowany interfejs systemu android (wzbogacony o funkcje: multitouch, słowniki, bezwładność ekranu dotykowego).
 • informacyjne komunikaty głosowe podczas instalacji. Lektor krok po kroku informuje o czynnościach, które należy wykonać w celu instalacji.

Aby pobrać nową wersję nawigacji, wystarczy po włączeniu aplikacji wybrać w menu następujące po sobie opcje: Narzędzia -> Zaawansowane -> Sprawdź aktualizacje.

Po wybraniu aktualizacji, aplikacja wykona ją automatycznie. Jeśli klient nie pobierze nowej wersji aplikacji, po 2 maja nastąpi automatyczna aktualizacja wersji, przy starcie aplikacji. Klienci korzystający z usługi po raz pierwszy pobierają nową aplikację w wersji instalacyjnej.
Użytkownicy Nawigacji Orange mogą korzystać z niej również do nawigacji pieszej oraz planowania i śledzenia przejazdów środkami komunikacji publicznej. Trasę podróży można prześledzić na mapie i zapoznać się z jej szczegółowym planem. Aplikacja informuje o numerach linii autobusowych i tramwajowych, kolejkach podmiejskich, z których można skorzystać a także liczbie przystanków i przesiadek czy cenach biletów. Funkcja nawigacji środkami komunikacji miejskiej jest już dostępna w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Wrocławiu i Warszawie.

Nawigacja Orange to także ponad 260 tysięcy punktów POI ułatwiających szybkie dotarcie do wielu często poszukiwanych miejsc. Dostarcza stale aktualizowanych informacji o hotelach, sklepach, restauracjach, bankomatach oraz klubach, koncertach i imprezach sportowych. Umożliwia łatwe zlokalizowanie najbliższego kina i sprawdzenie jego repertuaru. Baza punktów POI jest dostarczana przez firmę Imagis i uzupełniana o informacje z wiodących serwisów internetowych, jak Gastronauci.pl, eholiday.pl, sybil.pl czy Coigdzie.pl.

Nawigacja Orange jest dostępna dla klientów indywidualnych i firm korzystających z ofert abonamentowych Orange. Do wyboru jest kilka wariantów użytkowania usługi:
Nawigacja Orange

 • pakiet 7 dni - 10,07 zł (z VAT)
 • pakiet 1 m-c - 25,19 zł ( z VAT)
 • pakiet 12 m-cy - 150,68 zł (z VAT)
 • pakiet 24 m-ce - 245,99 zł (z VAT)

Cena obejmuje koszty transmisji GPRS koniecznej do funkcjonowania aplikacji w telefonie.
Użytkownicy, którzy po raz pierwszy aktywują usługę w opcji abonamentowej, przez pierwszy miesiąc mogą testować ją za darmo.

 

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe