agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nikon przedstawia model COOLPIX S6900

Nikon przedstawia model COOLPIX S6900

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2014-09-12 10:39:00

COOLPIX S6900 umożliwia łatwe fotografowanie z różnych perspektyw. Duży, ruchomy wyświetlacz Clear Color o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów z wygodnym panelem dotykowym pozwala na wykonywanie zdjęć pod każdym kątem i idealne kadrowanie selfies lub ujęć grupowych. Można też skorzystać z wbudowanej podstawki aparatu, aby stabilnie ustawić sprzęt przed wykonaniem zdjęcia. COOLPIX S6900 pozwala nawet rejestrować filmy Full HD oraz zdjęcia bez dotykania aparatu. Wystarczy skorzystać z funkcji Kontrola gestem do sterowania spustem migawki i filmowania za pomocą ruchów ręką.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Idealne selfie można wykonać także w trybie zdjęć seryjnych z prędkością do 8 kl./s, a tryb retuszu zapewni zawsze atrakcyjny wygląd na zdjęciach. Z ekranu dotykowego można z kolei wybrać jeden z czterech efektów - Miękki odcień skóry, Puder, Zmiękczenie i Żywe kolory, a następnie dostosować efekt końcowy przed potwierdzeniem wyniku. Dostęp do funkcji szybkiego retuszu podczas fotografowania pozwala błyskawicznie przesłać swoim znajomym najbardziej atrakcyjne selfies. Retusz upiększający w trybie przeglądania umożliwia nadawanie miękkiego odcienia skóry, wybielanie zębów, a nawet korzystanie z efektu makijażu. Ponadto, tryb Seria selfies pozwala uzyskać efekt automatu fotograficznego, rejestrując kilka ujęć z różnymi wyrazami twarzy, które następnie łączone są w jedno zdjęcie.

 • Szybkie dzielenie się zdjęciami

Dzięki błyskawicznemu nawiązywaniu łączności można przesyłać selfies zaraz po ich zrobieniu. Specjalny przycisk Wi-Fi zapewnia bezpośredni dostęp do ustawień sieci Wi-Fi, a dzięki obsłudze technologii NFC wystarczy zbliżyć aparat do kompatybilnego urządzenia mobilnego, aby przesłać zrobione zdjęcia. Wybrane zdjęcia lub filmy są automatycznie transferowane po nawiązaniu połączenia NFC. W przypadku pojedynczych zdjęć można bezpośrednio udostępniać fotografie wyświetlane w trybie odtwarzania, naciskając przycisk Wi-Fi. Możliwe jest też zdalne sterowanie aparatem za pomocą urządzenia mobilnego oraz synchronizacja z jego modułem GPS w celu dodawania danych o lokalizacji do przesyłanych zdjęć.

 • Łatwa obsługa, wyjątkowe zdjęcia

Obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym pozwala korzystać z szerokiego zakresu ogniskowych (25-300 mm), znakomitego do zdjęć grupowych, z opcją rozszerzenia do 24-krotnego zoomu Dynamic Fine Zoom. W trybie makro można z kolei fotografować w dużym zbliżeniu, z minimalnej odległości 2 cm. Matryca CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli i wysokiej czułości ISO wykonana w technologii BSI współpracuje z procesorem EXPEED C2, gwarantując zawsze wyraziste zdjęcia, co jest szczególnie przydatne w przypadku fotografowania na imprezach i przy słabym oświetleniu. Autofokus z wyszukiwaniem celu automatycznie identyfikuje obiekt, by szybko i precyzyjnie ustawić na nim ostrość, zapewniając zawsze ostre zdjęcia, a funkcja czteroosiowej hybrydowej redukcji drgań (VR) skutecznie eliminuje efekt poruszenia aparatu, zmniejszając tym samym rozmycie obrazu, nawet podczas filmowania w marszu. Za pomocą 20 programów tematycznych można łatwo dostosować ustawienia - wystarczy wybrać program odpowiadający aktualnym warunkom fotografowania lub skorzystać z funkcji Automatyczny wybór programu.

 • Kreatywne efekty

Korzystając z panelu dotykowego na ekranie i efektu stylowego bokehu, można uzyskać ciekawe rozmycie tła, aby lepiej wyróżnić fotografowany obiekt. W trybie przeglądania po zakreśleniu obszaru, który ma pozostać ostry, cały kadr poza tym obszarem zostanie automatycznie rozmyty. Ponadto, w trybie Szybkie efekty wystarczy jedno naciśnięcie przycisku bezpośrednio po zarejestrowaniu zdjęcia, aby zastosować efekt specjalny, np. Miękki portret lub Odbicie lustrzane. Aparat umożliwia także ubarwienie zdjęć za pomocą 33 różnych efektów, takich jak Kolor selektywny, Efekt aparatu zabawkowego, Krosowanie, Malowidło lub Nostalgiczna sepia.

Aparat Nikon COOLPIX S6900 dostępny będzie w kolorach: białym i czarnym. Do sprzedaży trafi w połowie października 2014 r.

Podsumowanie najważniejszych funkcji

 • Ruchomy wyświetlacz LCD: rozkładany ekran Clear Color o przekątnej 3 cali i rozdzielczości 460 000 punktów z panelem dotykowym pozwala na fotografowanie pod dowolnym kątem.
 • Wbudowany interfejs Wi-Fi: łatwe przesyłanie zdjęć na urządzenie mobilne za pomocą specjalnego przycisku Wi-Fi.
 • Obsługa technologii NFC (Near Field Communication): za jednym dotknięciem aparatu można przesłać zdjęcia i filmy do urządzenia mobilnego z obsługą technologii NFC.
 • Matryca CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 16 mln pikseli: matryca współpracuje z procesorem EXPEED C2, umożliwiając rejestrowanie wyraźnych zdjęć w dowolnych warunkach oświetleniowych.
 • Obiektyw NIKKOR z 12-krotnym zoomem optycznym: szerokokątny obiektyw z dużym zakresem ogniskowych (25-300 mm) i możliwością rozszerzenia do 24-krotnego zoomu Dynamic Fine Zoom. Wbudowana podstawka aparatu umożliwia stabilne ustawienie go podczas rejestrowania ujęć w poziomie i w pionie oraz idealne kadrowanie selfies i zdjęć grupowych.
 • Kontrola gestem: aparat pozwala na sterowanie rejestrowaniem zdjęć i filmów za pomocą ruchu dłoni, z użyciem jednej z dwóch ikon na ekranie.
 • Filmy Full HD: 1080/60i z zoomem optycznym i dźwiękiem stereo.
 • Tryb Szybkie efekty: wystarczy jedno naciśnięcie przycisku tuż po wykonaniu zdjęcia, aby uatrakcyjnić fotografię za pomocą efektu specjalnego, takiego jak Miękki portret lub Odbicie lustrzane.
 • 33 rodzaje efektów: m.in. Kolor selektywny, Efekt aparatu zabawkowego, Krosowanie, Malowidło lub Nostalgiczna sepia.
 • Tryb Seria selfies: efekt automatu fotograficznego, pozwalający zarejestrować maksymalnie 9 ujęć z różnymi wyrazami twarzy, które następnie są łączone w jedno zdjęcie.
 • Zmiękczenie wybiórcze - bokeh: po zakreśleniu obszaru ustawienia ostrości uzyskuje się automatyczne rozmycie tła w celu lepszego wyróżnienia fotografowanego obiektu.
 • AF z wyszukiwaniem celu: aparat automatycznie identyfikuje obiekt i błyskawicznie ustawia na nim ostrość, zapewniając ostre, wyraziste zdjęcia.
 • 20 programów tematycznych: aparat może automatycznie dostosować ustawienia programu tematycznego wybranego przez użytkownika lub wybrać program samodzielnie.
 • Retusz upiększający: aparat umożliwia wybielanie zębów, nadawanie miękkiego odcienia skóry, a nawet korzystanie z efektu makijażu podczas przeglądania zdjęć, dzięki czemu wszystkie fotografowane osoby prezentują się na nich świetnie.
 • Tryb retuszu: podczas fotografowania można stosować maksymalnie 4 efekty - Miękki odcień skóry, Puder, Zmiękczenie i Żywe kolory, a następnie dostosować efekt końcowy przed potwierdzeniem wyniku.
 • Redukcja efektu poruszenia: Funkcja czteroosiowej hybrydowej redukcji drgań skutecznie eliminuje efekty poruszenia aparatu, dzięki czemu zarejestrowane filmy są zawsze płynne i ostre.
 • Wysoka czułość ISO (125-6400): gwarantuje doskonałe wyniki podczas fotografowania dynamicznych scen lub imprez przy słabym oświetleniu.
 • Łatwa panorama 360o/180o: obracając aparat w poziomie lub w pionie, można w prosty sposób tworzyć dynamiczne ujęcia panoramiczne i w pełni uwiecznić każdy zachwycający krajobraz.
 • Szybkie zdjęcia seryjne: zmienne wyrazy twarzy fotografowanych osób można bez problemu uchwycić, fotografując z szybkością do 8 kl./s.
 • Szybkie ładowanie przez gniazdo USB: dzięki funkcji szybkiego ładowania przez gniazdo USB łatwiej zadbać o pełne naładowanie akumulatora, aby aparat był w każdej chwili gotowy do pracy.
 • EXPEED C2: szybki i zaawansowany system przetwarzania obrazu firmy Nikon zapewnia błyskawiczne działanie, wysoką czułość i wyjątkową jakość zdjęć.

źródło: nikon/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe