agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Niższe rachunki za prąd – postaw na energooszczędne AGD od Samsung

Niższe rachunki za prąd – postaw na energooszczędne AGD od Samsung

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2022-10-10 14:10:59

Jak pokazują statystyki, koszty energii elektrycznej stale rosną. Rachunek za prąd w 2022 roku wzrósł o ok. 24% w stosunku do 2021, a obecnie średnia cena 1kWh w Polsce wynosi 0,77 zł. W trosce o wysokość rachunków i poziom zużycia energii w domu warto wyposażyć go w energooszczędny, a zarazem inteligentny sprzęt.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost cen energii. Roczny koszt jednej megawatogodziny prądu w 2020 roku wynosił na giełdzie 252 zł. W 2021 r. osiągał on wysokość nawet 1300 zł. Z kolei 16 sierpnia br. na Towarowej Giełdzie Energii cena za MWh wyniosła aż 1634,57 zł. Zdaniem ekspertów podwyżkę rachunków za prąd najbardziej odczujemy w przyszłym roku. Przewidują oni wzrost ceny energii elektrycznej jeszcze o co najmniej kilkadziesiąt procent. Główną przyczynę stanowi zwiększenie kosztów węgla i gazu, które są używane do produkcji prądu*. Co zrobić, by uchronić się przed dużymi rachunkami za energię elektryczną?

Czyste pranie i czysta oszczędność

Zadaniem inteligentnych urządzeń AGD Samsung jest nie tylko ułatwienie nam ich codziennej obsługi, ale także oszczędzanie energii. Nie jesteśmy w stanie zrezygnować z pewnych codziennych czynności, takich jak np. pranie, ale możemy upewnić się, że będą one bardziej ekologiczne, a zarazem bardziej oszczędne.

Wśród programów w pralce Samsung AI Control znajdziemy Pranie Optymalne AI, które dostosowuje długość cyklu, ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy**. Technologia QuickDrive™ pozwala na skuteczne pranie w nawet o 50% krótszym czasie, oszczędzając przy tym aż do 20% energii elektrycznej (porównując do prania bez tej technologii). Ponadto, dzięki EcoBubble™, możemy obniżyć temperaturę prania – bez obaw o efekty – co dodatkowo przełoży się na oszczędność energii. Z kolei suszarki, dzięki technologii OptimalDry™ wykorzystującej czujniki wilgoci, temperatury i poziomu zabrudzenia, na bieżąco dostosowują czas suszenia chroniąc ubrania i oszczędzając energię elektryczną. Zarówno pralki, jak i suszarki dostępne są w najwyższej klasie energetycznej – A oraz A+++.

Zastosowany w pralkach, pralko-suszarkach oraz suszarkach silnik Digital Inverter zapewnia ciche*** oraz wydajne działanie urządzeń, zużywając przy tym mniej energii niż tradycyjne silniki****. Samsung, będąc pewnym swoich sprzętów, objął silnik Digital Inverter aż 20-letnią gwarancją*****.

 

Skorzystaj z promocji Samsung już teraz

Z pomocą pralek i suszarek Samsung możemy pozytywnie wpływać na ilość zużywanego prądu, oszczędzając jednocześnie pieniądze. Teraz, biorąc udział w promocji, przy zakupie pralki, pralko-suszarki lub suszarki, możemy otrzymać zwrot na konto.

•            Przy zakupie wybranej pralki lub suszarki Samsung – aż do 750 zł zwrotu

•            Przy zakupie zestawu złożonego z pralki i suszarki – aż do 1500 zł zwrotu

Wystarczy, że po zakupie zostawisz opinie o produkcie i zarejestrujesz zgłoszenie, a zwrot trafi na Twoje konto.

Promocja trwa od 14 września do 31 października 2022 r.  lub do wyczerpania puli zwrotów.

Szczegółowe zasady promocji Samsung znajdują się na stronie www.pralki.samsung.pl

 

 

*Źródło: https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/edukacja-i-komunikacja/ure-w-mediach-1/10433,Spodziewamy-sie-kilkudziesiecioprocentowych-podwyzek-cen-pradu-Trzeba-zaczac-osz.html

**Technologia dostępna w pralkach Samsung WW90T986ASH

***Redukcja hałasu wynosi odpowiednio 5 dBA i 3 dBA dla cyklu prania i wirowania. Dane na podstawie etykiety ERP, F500 8 kg 1400 obr./min WF80F5E5P4W z silnikiem Digital Inverter i Vistula 8 kg 1400 obr./min WF1804WPC z silnikiem uniwersalnym.

****Nagrodzony certyfikatem “”Nawet 23 Lata Działania”” przez stowarzyszenie Association for Electrical, Electronic & Information Technologies w Niemczech (Verband Deutscher Elektrotechniker – VDE). Rzeczywista żywotność może się różnić w zależności od sposobu użytkowania.

*****Dotyczy wybranych modeli pralek i suszarek.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe