agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Nowa linia drukarek HP zapewnia małym i średnim firmom szybki zwrot z inwestycji

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2010-11-30 11:39:00

Nowa rodzina drukarek LaserJet oraz skaner firmy HP pozwala przedsiębiorstwom na ograniczenie ogólnych kosztów druku przy samodzielnym zarządzaniu flotą drukarek, kopiarek i faksów.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Nowe drukarki, urządzenia wielofunkcyjne (MFP) i skaner zaprojektowano tak, aby pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom zwiększyć produktywność i uzyskać lepsze wyniki finansowe poprzez oszczędność papieru, materiałów eksploatacyjnych i energii:

  • Kolorowa drukarka HP LaserJet Pro CP1025nw w cenie 949 PLN to najmniejsza na świecie kolorowa drukarka laserowa i jedna z najbardziej energooszczędnych kolorowych drukarek laserowych.
  • Kolorowa drukarka HP LaserJet Pro CP1525nw w cenie 1149 PLN to łatwa w użyciu, niedroga, kompaktowa drukarka, która zapewnia profesjonalną jakość druku.
  • Urządzenie HP LaserJet Pro M1536dnf MFP w cenie 1249 PLN umożliwia wydajne drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie, a jednocześnie chroni wydatki firm dzięki funkcji blokady faksu.
  • Ultrakompaktowy skaner HP Scanjet Pro 3000 za 1790 PLN to ultrakompaktowy, biurkowy skaner z podajnikiem arkuszy, który pozwala na skanowanie za jednym dotknięciem przycisku. Oferuje ultradźwiękowe wykrywanie wciągnięcia wielu arkuszy i może niezawodnie skanować różne nośniki, od kart laminowanych do dokumentów formatu Legal.

Większa produktywność biura dzięki funkcji ePrint

Firma HP wprowadziła rozszerzoną ofertę drukarek z technologią HP ePrint, które mają być dostępne tej zimy. Dzięki ofercie rozwiązań ePrint dla małych i średnich przedsiębiorstw, HP zwiększa produktywność pracowników, umożliwiając im bezpośredni druk z urządzeń mobilnych. Wszystkie trzy drukarki wprowadzone do sprzedaży tej jesieni przyjmują do druku dokumenty przesłane w wiadomościach e-mail, pod warunkiem, że użytkownik ma zarejestrowany adres e-mail przypisany przez firmę HP.

Mario Lombardo i Leigh Worthing z firmy badań rynkowych IDC wyjaśniają, że nowe rozwiązanie HP wykorzystuje internetową „chmurę” i opiera się na zupełnie innej technologii, niż typowa łączność Wi-Fi lub Bluetooth. Informacje są przesyłane pocztą e-mail, dlatego urządzenie mobilne nie musi bezpośrednio komunikować się z drukarką.

„Dzięki temu użytkownik nie musi znajdować się w zasięgu drukarki; znika również problem pomocniczych sterowników dla różnych systemów operacyjnych. Rozwiązanie ma wiele zastosowań biznesowych i konsumenckich, a IDC uważa, że nowa technologia pozwoli HP odróżnić się od konkurentów w miarę, jak firma będzie wykorzystywać swoje atuty i doświadczenie w dziedzinie innowacyjnych technologii chmurowych”, dodali Lombardo i Worthing.

Zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska

Wszystkie trzy drukarki są zgodne z normąENERGY STAR® i wyposażone w technologię HP Instant-on, która pomaga użytkownikom oszczędzić do 50 procent energii w porównaniu z konkurencyjnymi produktami laserowymi.

Skaner HP Scanjet Pro 3000 również pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom oszczędzać energię dzięki technologii skanowania Instant-on, dodatkowo zużywa o 50 procent mniej materiału do pakowania, niż poprzedni model.

Urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro M1536dnf obsługuje druk dwustronny, oszczędzając pieniądze i miejsce poprzez drukowanie na obu stronach arkusza, co może ograniczyć zużycie papieru nawet o 50 procent.

Luis Casado, Marketing Director, HP LaserJet & Enterprise Solutions, GTMU Imaging & Printing Group, EMEA, twierdzi, że zarządzanie flotą drukarek może wnieść pozytywny i mierzalny wkład w ogólną działalność biznesową.

„Ocenia się, że firmy corocznie wydają sześć procent swoich przychodów na urządzenia do przetwarzania obrazu i drukowania. HP od 25 lat dostarcza małym i średnim przedsiębiorstwom narzędzia, które pomagają im zrozumieć te wydatki, a ostatecznie ograniczyć je w celu zwiększenia rentowności”, powiedział Casado.

Oryginalne materiały eksploatacyjne HP zapewniają firmom rzeczywiste korzyści

HP inwestuje znaczne środki w prace badawczo-rozwojowe, projektując i testując swoje drukarki, wkłady oraz papiery jako cały system druku. Inwestycje te przekładają się na wyższą niezawodność oraz jakość oryginalnych materiałów eksploatacyjnych HP i zapewniają użytkownikom większą opłacalność oraz najwyższy komfort druku.

Globalna firma analityczna Gartner niedawno opublikowała raport Saving Money on Remanufactured Printer Supplies is Harder Than it Sounds (Oszczędzanie pieniędzy na regenerowanych wkładach jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać). Gartner konkluduje, że choć dostawcy regenerowanych wkładów zwykle wymieniają je bezpłatnie w razie awarii, klient musi zwrócić - albo przynajmniej zgłosić - uszkodzony wkład, do czego dochodzi przerwa w działaniu drukarki i czas poświęcany na zgłoszenie awarii. To więcej niż zwykła niedogodność, ponieważ korporacje zwykle wyceniają interwencję personelu IT na 50 dolarów lub więcej w kosztach niematerialnych.

Gartner od dawna radzi klientom, aby przejęli kontrolę nad flotą drukarek biurowych i ograniczyli wydatki o 10 do 30 procent bez korzystania z regenerowanych materiałów eksploatacyjnych.

Kampania LaserJet Pays You Back

Kampania „LaserJet Pays You Back” podkreśla korzyści, jakie urządzenia HP LaserJet przynoszą od 25 lat małym i średnim przedsiębiorstwom z regionu EMEA. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.hp.pl/laserjet

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe