agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowa linia mobilnych stacji roboczych ZBook

Nowa linia mobilnych stacji roboczych ZBook

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2017-04-27 14:12:00

Firma HP Inc. zaprezentowała najnowocześniejsze mobilne stacje robocze HP ZBook, mieszczące potencjał komputera stacjonarnego HP Z w lekkiej mobilnej formie,  posiadające ekran wykonany w wielokrotnie nagradzanej technologii, profesjonalną kartę graficzną dedykowaną do treści 3D oraz procesor klasy serwerowej.  Nowa linia stacji roboczych HP niezmiennie oferuje światowej klasy innowacyjne rozwiązania dla twórców filmów, projektantów, artystów, badaczy i innych wizjonerów.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

HP stworzyło dla czwartej generacji stacji roboczych ZBook zupełnie nową klasę zabezpieczeń, dostarczając w tym celu kilka unikalnych funkcji, takich jak: HP Sure Start Gen32 - pierwszy w branży samonaprawiający się BIOS dla komputerów PC, wyposażony w funkcje kompleksowego szyfrowania, mocnego uwierzytelniania, ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, ochrony danych, weryfikacji tożsamości oraz wykrywania zagrożeń i odpowiadania na nie.

HP tworzy także dynamiczne i wysokowydajne urządzenia pozwalające klientom oddawać się swoim pasjom i osiągać wyznaczone cele bez konieczności kompromisów w zakresie stylu czy elastyczności. Natomiast co do możliwości w dziedzinie VR, jeden z nowych modeli stacji roboczych można skonfigurować w sposób pozwalający na wizualizację pracy w działającej ultra płynnie rzeczywistości wirtualnej. Tworzenie takich treści dla konsumentów staje się aktualnie kierunkiem strategicznym dla wielu przedsiębiorstw, od parków rozrywki po firmy motoryzacyjne, w związku z czym HP zaczęło w roku 2016 sprzedaż potężnych desktopowych stacji roboczych gotowych na rzeczywistość wirtualną.

 

Cztery nowe modele: możliwość tworzenia zawsze, wszędzie i bez ograniczeń

 

HP ZBook Studio, mobilna stacja robocza HP klasy premium, przeznaczona dla kreatywnych wizjonerów, w tym twórców filmów, architektów i inżynierów, oferuje teraz 16,5 godziny działania na baterii.3 HP ZBook Studio oferuje zawrotną moc, uznawaną dotąd za możliwą do osiągnięcia wyłącznie w desktopowej stacji roboczej. Moc ta mieści się w eleganckiej, nowoczesnej, olśniewającej mobilnej formie, wykonanej pieczołowicie z poddanego obróbce aluminium o krawędziach wykończonych w stylu szlifu brylantowego. Komputer jest wyposażony w oszałamiający wyświetlacz HP DreamColor 4K UHD4, odwzorowujący w niemal 100 procentową paletę barw Adobe® RGB. Już przy grubości zaledwie 18 mm i  wadze zaczynającej się od 2,08 kg5 doświadczyć można ogromnego potencjału tego pierwszego na świecie Ultrabooka™ wyposażonego w procesor quad core.6 Kryje on w sobie potężny procesor klasy serwerowej Intel® Xeon® lub 7. generacji procesor CoreTM,7 profesjonalną kartę graficzną NVIDIA® Quadro®, do 2TB8 miejsca na dane, dwa dyski SSD HP Z Turbo Drive4 oraz dwa porty Thunderbolt™ 3, obsługujące przesyłanie danych z prędkością do 40 Gb/s.

HP ZBook 17 zapewnia najwyższy potencjał i wydajność, z których słynie HP. HP ZBook 17 wyposażony może być w jeden z najnowszych procesorów Intel® Xeon® lub 7. generacji procesor CoreTM 7, kartę graficzną NVIDIA® Quadro® lub AMD RadeonPro™, do 4 TB miejsca na dane8 oraz dwa porty Thunderbolt™ 3. Na tym jednak nie koniec. HP ZBook 17 można również skonfigurować optymalnie pod kątem mocy obliczeniowej i kart graficznych, co pozwala przy pracy z treściami VR na uzyskanie nawet ultra płynnych 90 kl./s przy wyborze opcji wyposażonej w dwie karty graficzne.

HP ZBook 15 jest używany przez NASA na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie pomaga pokonywać granice nauki i dokonywać nowych odkryć. Mobilne stacje robocze HP ZBook  przetrwały 120 000 godzin badań i zostały stworzone z myślą o wymagających użytkownikach - są wyposażone w procesory Intel® Xeon® lub 7. generacji procesory CoreTM7, do 3 TB przestrzeni na dane8  oraz karty graficzne NVIDIA® Quadro® lub AMD RadeonPro™. HP przeprowadza zaawansowane badania i benchmarki wydajnościowe, aby zapewnić optymalne korzystanie z najistotniejszych aplikacji pochodzących od swoich wiodących partnerów w dziedzinie oprogramowania, takich jak Adobe® i Autodesk.

HP ZBook 14u jest najmniejszą i najlżejszą stacją roboczą HP. Jest to Ultrabook™ mieszczący wyjątkową moc i możliwości graficzne w smukłej obudowie o grubości zaledwie 22 mm i ważący jedyne 1,6 kg.5 Jego imponujące wzornictwo obejmuje 14-calową matrycę FHD z opcjonalną funkcją ekranu dotykowego, kartę graficzną AMD FirePro™ 3D z 2GB pamięci, procesor należący do najnowszej, 7. generacji procesorów Intel® Core™, do 32 GB pamięci RAM oraz do 2TB miejsca na dane8. Co więcej, jest on certyfikowany na potrzeby kluczowego oprogramowania, dzięki czemu możliwa jest szybsza praca w kilku aplikacjach na raz. Klienci potrzebujący stacji roboczej w formie Ultrabooka z 15-calowym ekranem mogą natomiast wybrać zaprezentowanego niedawno HP ZBook 15u.

Stacje robocze HP ZBook Mobile posiadają wgrane oprogramowanie HP Remote Graphics, pozwalające na zdalną współpracę, HP Performance Advisor, umożliwiające osiągnięcie optymalnej wydajności, a także HP Velocity, zapewniające niezawodne i szybkie działanie sieci. Stacje robocze ZBook Mobile mają również certyfikat ISV i zostały zbadane pod kątem spełniania norm wojskowych (MIL_STD_810G).9

Ceny i dostępność w obszarze EMEA:

  • HP ZBook Studio - od 1450 €
  • HP ZBook 17 - 1500 €
  • HP ZBook 15 - 1350 €
  • HP ZBook 15u -1050 €
  • Cena HP ZBook 14u i data wprowadzenia go na rynek zostaną ogłoszone latem tego roku.

źródło: hp/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe