agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin

Nowa odsłona chmury mydlink

INNE / Internet / 2014-02-25 12:40:44

Aplikację mydlink Lite oraz portal mydlink wyposażono w nowe funkcje. Obecnie można uzyskać dostęp do obrazów na żywo z kamer mydlink pracujących w sieci domowej bez konieczności łączenia się z Internetem.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Użytkownicy aplikacji mydlink Lite mogą także bezpośrednio łączyć się ze swoimi kamerami D-Link bez konieczności ich uprzedniej integracji z portalem mydlink. Jeśli użytkownik chce uzyskać dostęp do obrazów z zainstalowanych kamer IP, może teraz zrobić bezpośrednio przy użyciu aplikacji - bez opóźnień w transmisji strumieniowej wideo w internecie. Jest to szczególnie przydatne dla rodziców, którzy chcą mieć oko na swoje dzieci w godzinach wieczornych. Osoby, które chcą uzyskać dostęp do swojej kamery podczas podróży przy użyciu smartfona lub tabletu mogą skorzystać z portalu mydlink. Aplikacja automatycznie rozpozna czy użytkownik korzysta z urządzenia mobilnego w sieci domowej czy też stara się uzyskać dostęp do kamery przez internet.

Wśród nowych funkcji znalazły się też powiadomienia wysyłane przez serwer. Gdy kamera wykryje ruch, dźwięk lub gdy zostanie odłączona od źródła zasilania, na smartfonie użytkownika wyświetlana jest informacja o zdarzeniu.

Znacząco uproszczono proces instalacji. Jeśli na portalu mydlink użytkownik utworzył już konto dla kamery D-Link, wystarczy podłączyć ją do routera za pomocą kabla. Wówczas aplikacja natychmiast rozpozna podłączoną kamerę. Rozpoznane zostaną też inne podłączone urządzenia, nawet te, które nie zostały jeszcze skonfigurowane i zarejestrowane w portalu mydlink. W efekcie podczas instalacji nie ma konieczności użycia płyty CD, jak też korzystania z peceta lub laptopa. Zmianie uległ także wygląd portalu mydlink, z którego obecnie można korzystać za pomocą przeglądarki Internet Explorer 11. Oznacza to, że portal mydlink jest zgodny ze wszystkimi urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Windows 8.

Aplikację mydlink Lite można bezpłatnie pobrać z Apple Store oraz Google Play Store. Portal mydlink jest dostępny pod adresem http://pl.mydlink.com.

żródło: d-link/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe