agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowa rodzina produktów Sony Cinema Line: wzbogacenie linii kamer dla twórców treści o technologie stosowane w cyfrowej produkcji filmowej

Nowa rodzina produktów Sony Cinema Line: wzbogacenie linii kamer dla twórców treści o technologie stosowane w cyfrowej produkcji filmowej

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Kamery / 2020-09-02 14:09:12

Nowa rodzina produktów Sony Cinema Line: wzbogacenie linii kamer dla twórców treści o technologie stosowane w cyfrowej produkcji filmowej

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Urządzenia z rodziny Cinema Line zapewnią nie tylko ceniony, filmowy wygląd obrazu wypracowany dzięki bogatemu doświadczeniu w cyfrowej produkcji filmowej, lecz również większą funkcjonalność i niezawodność, by zaspokoić zróżnicowane potrzeby wymagających twórców. W nowej serii znajdą się produkty wykraczające poza formę wytyczoną dotychczas przez kamery filmowe czy kamkordery profesjonalne.

W 2000 roku Sony wprowadziło na rynek pionierską kamerę HDW-F900. Zapoczątkowała ona historię kina cyfrowego, jako pierwsza na świecie cyfrowa kamera filmowa 24p. Stały dialog ze środowiskiem filmowców i twórców obrazu zaowocował powstaniem kamery VENICE oraz innych produktów.

W rodzinie Cinema Line znajdą się produkty z obecnej oferty Sony: kamera VENICE i kamkorder FX9. VENICE zdobyła pozycję kamery pierwszego wyboru w cyfrowej produkcji filmowej, a z pomocą kamkordera FX9 nakręcone zostało wiele wybitnych dokumentów filmowych. Kolejnym elementem będzie nowy model, który przyciągnie szerokie grono twórców materiałów wizualnych: kamera FX6. Jej premierę i rozpoczęcie dostaw zaplanowano na końcówkę 2020 roku.

Wszystkie produkty z linii Cinema Line będą rozwijane z uwzględnieniem opinii i sugestii użytkowników. W wersji 3 wewnętrznego oprogramowania modelu FX9, której wydanie jest zaplanowane na 2021 r., dodana zostanie obsługa protokołu S700PTP* do zdalnego sterowania kamerami Sony, tryb Center Scan dla obiektywu Super 16 mm, obsługa obiektywów B4 z użyciem adaptera oraz inne funkcje. Jednocześnie, w listopadzie 2020 r., pojawi się wersja 6.0 oprogramowania kamery VENICE, a w niej kilka nowych cech zwiększających funkcjonalność w produkcji telewizyjnej i podczas transmisji na żywo.

Firma Sony docenia i darzy głębokim szacunkiem pracę filmowców, operatorów i twórców opowieści. Wprowadzając rodzinę Cinema Line, odwołujemy się do naszego dorobku zarówno w przemyśle filmowym, jak i w dziedzinie prosumenckiego cyfrowego sprzętu fotograficznego i filmowego, by poprzez ich połączenie opracowywać nowe narzędzia twórcze. Produkty z tej linii pozwolą twórcom na poszerzenie granic ich kreatywności oraz uchwycenie jeszcze więcej emocji — mówi Claus Pfeifer, Head of Connected Content Acquisition, Media Solutions, Sony Professional Europe.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe