agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe laptopy Acer z serii Swift z procesorami AMD Ryzen AI 300

Nowe laptopy Acer z serii Swift z procesorami AMD Ryzen AI 300

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2024-06-03 13:48:10

Acer zaprezentował serię ultra cienkich i lekkich laptopów Swift z nowymi procesorami AMD Ryzen™ AI 300, które pojawią się w sprzedaży w 3. kwartale 2024 roku. Najnowsze procesory AMD, wyposażone w większą liczbę rdzeni CPU i GPU zapewniają rewolucyjną szybkość i wydajność. Dodatkowo wspomniane modele Acer Swift otrzymają bezpłatną aktualizację do funkcji Copilot+.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Wraz z AMD dostarczamy naszym klientom więcej wrażeń związanych ze sztuczną inteligencją z niespotykaną dotąd mocą i wydajnością. W nadchodzących miesiącach z niecierpliwością czekamy na zapowiedź nowych systemów opartych na procesorach AMD Ryzen AI serii 300”. powiedział Jerry Kao, dyrektor operacyjny Acer Inc.

Oparte na nowej, wydajnej architekturze „Zen 5” procesory AMD Ryzen AI 300 z 12 rdzeniami i 24 wątkami zapewniają wydajność na najwyższym poziomie. Jako część AMD Ryzen™ AI, nowe procesory wykorzystują technologię AMD XDNA™ 2, aby zapewnić do 50+ NPU TOPS mocy przetwarzania AI, umożliwiając użytkownikom korzystania ze sztucznej inteligencji, obsługę dużych modeli językowych i asystentów AI. Tym samym, użytkownicy będą mogli zmaksymalizować swoją produktywność i kreatywność nawet bez dostępu do Internetu i bez konieczności poświęcania czasu pracy na baterii. 

Wraz z firmą Acer tworzymy nową kategorię komputerów AI wyposażonych w nasze procesory AMD Ryzen AI trzeciej generacji z najpotężniejszą na świecie jednostką NPU z 50 TOPS, najszybszym na świecie APU - najpotężniejszym procesorem z architekturą Zen 5 nowej generacji oraz najlepszą grafiką do gier”.

Procesory AMD Ryzen AI z serii 300 zostały zoptymalizowane pod kątem niższego zużycia energii i doskonałego czasu pracy na baterii nawet przy dużych obciążeniach obliczeniowych, a także oferują do 36 MB pamięci podręcznej. Wbudowany układ graficzny AMD Radeon™ 800M zapewnia dodatkowo obsługę ekranów o wysokiej rozdzielczości i przyspieszone kodowanie przy użyciu oddzielnej karty graficznej lub bez niej. 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe