agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe przetworniki Garmin Panoptix

Nowe przetworniki Garmin Panoptix

GPS / Akcesoria GPS / 2015-11-26 14:43:00

Technologia sonaru skanującego Panoptix to innowacyjne rozwiązanie, które daje wędkarzom możliwość obserwacji wszystkiego, co dzieje się pod wodą w okolicach łodzi w czasie rzeczywistym. Pozwala zobaczyć ryby pływające przed kadłubem i pod nim oraz przynętę zarzuconą do wody, a także ukształtowanie dna ze wszystkimi występującymi tam strukturami. Nowy przetwornik Panoptix PS21 LiveVü Forward z wiązką skierowaną do przodu jest dużo lżejszy od wcześniejszego modelu PS31 Forward i ma zupełnie inny design, został zaprojektowany specjalnie pod kątem mocowania do silnika trollingowego. Dostarcza obrazów sonarowych obszaru przed łodzią. Natomiast przetwornik PS60 Down z wiązką w dół umożliwia obserwowanie wszystkiego, co dzieje się pod łodzią. Montowany jest w kadłubie, co stanowi idealne rozwiązanie dla wędkarzy przybrzeżnych z większymi łodziami.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

„Technologia Panoptix wprowadza nowe możliwości zarówno dla wędkarstwa śródlądowego, jak i przybrzeżnego,”- mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Tradycyjne, stosowane dotąd sonary skanujące zapewniały jedynie obrazy historyczne, zapisane po przepłynięciu nad danym obszarem. Innowacyjność Panoptix polega na tym, że można w czasie rzeczywistym w jakości video obserwować, co dzieję się pod wodą z przodu, po obu burtach i pod łodzią nawet wtedy, gdy stoimy w miejscu.”

Przetwornik PS21 LiveVü Forward z wiązką do przodu jest mały i lekki, waży zaledwie 0,34 kg. Montuje się go na silniku trollingowym. Skanuje on obszar pod wodą na odległość do 91 metrów przed łodzią, obraz wyświetlając na ekranie kompatybilnego plotera.   

Widok tego, co dzieje się pod łodzią zapewnia montowany w kadłubie przetwornik PS60 Down. Trzon ze stali nierdzewnej, blok korekcyjny oraz sprzęt montażowy umożliwiają zamocowanie urządzenia w kadłubie łodzi z podobleniem o kącie nachylenia od 0°C do 25°C. Na ekranie kompatybilnego plotera dostępne mamy 3 pomocne widoki: LiveVü Down, RealVü 3D Down i RealVü 3D z trybem archiwalnym.

  • LiveVü Down dostarcza ruchome obrazy sonarowe tego, co aktualnie znajduje się pod kadłubem. Korzystając z trybu LiveVü z wiązką w dół, można obserwować małe i duże ryby pływające wokół łodzi, a także określać ich głębokość oraz odległość od prawej i lewej burty.
  • RealVü 3D Down cyfrowo skanuje obszaru pod łodzią: od przodu do tyłu i od jednej burty do drugiej. Uzyskany w ten sposób trójwymiarowy obraz przedstawia ukształtowanie dna, ryby i inne struktury — nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza.
  • RealVü 3DHistorical pokazuje zarejestrowane wcześniej obrazy sonarowe słupów wody (od dna do powierzchni wody) przewijając je zgodnie z ruchem łodzi.  Kontury dna oraz ryby wyświetlane są w żywych kolorach w trzech wymiarach.

Przetwornik Panoptix PS60Down jest już dostępny w sprzedaży, współpracuje z seriami ploterów nawigacyjnych: Garmin GPSMAP® 7400/7600, GPSMAP 8000/8500 oraz GPSMAP 7x1/8x0/10x0.

Przetwornik Panoptix PS21LiveVüForward bedzie dostępny w sprzedaży w Polsce w styczniu 2016 r. i będzie kompatybilny z nową serią echoMAP CHIRP 7- oraz 9-calowych, a także z seriami ploterów nawigacyjnych GPSMAP 7400/7600, GPSMAP 8000/8500 i GPSMAP 7x1, 8x0, oraz 10x0.

źródło: garmin/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe