agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe soundbary Samsung z Q-Serii i serii T debiutują w Polsce
Q800T

Nowe soundbary Samsung z Q-Serii i serii T debiutują w Polsce

SPRZĘT RTV / Kina domowe / 2020-06-08 12:35:17

Do sprzedaży w Polsce wchodzą właśnie pierwsze soundbary Samsung z oferty na 2020 rok. Wśród nich trzy modele z Q-Serii z technologią Q-Symphony, które osiągają pełną harmonię z telewizorami QLED, oraz dwa soundbary serii T, za sprawą których wrażenia dźwięku przestrzennego w grach i filmach nabiorą nowego wymiaru.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Soundbary Q-Serii zadebiutowały w zeszłym roku. Powstały z myślą o zapewnieniu jak najlepszych wrażeń w połączeniu z telewizorami QLED – zarówno pod względem technologii dźwięku, jak i designu. W tym roku firma Samsung poszła o krok dalej i zaproponowała dodatkowe rozwiązania, dzięki którym ta współpraca telewizora z soundbarem będzie jeszcze lepsza, co przełoży się na wrażenia widzów.

Q800T, Q70T i Q60T to soundbary, które w tym roku jako pierwsze trafią sprzedaży w Polsce. Wśród wspólnych cech tych modeli jest m.in. nowa technologia Q-Symphony [1], która pozwala stworzyć unikatowy system nagłośnienia. Po podłączeniu soundbara do telewizora QLED z 2020 roku[2] górne i boczne głośniki telewizora są wykorzystywane, jako dodatkowy kanał audio.

Soundbary oferują także technologię Samsung Acoustic Beam, która potęguje wrażenia dźwięku panoramicznego. Taki efekt osiągnięto m.in. poprzez zastosowanie dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony), które zostały równomiernie rozmieszczone w górnej części listwy dźwiękowej.

Modele Q800T i Q70T oferują dodatkowo wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 3.1.2 i obsługę kodeków Audio 3D. W połączeniu z technologią Dolby Atmos i DTS:X tworzą jeszcze bardziej rzeczywiste wrażenia podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych.

Wizytówką tej serii produktów jest także dopracowany i minimalistyczny design, który świetnie koresponduje z telewizorami QLED 2020.

Soundbary z serii T, czyli mocny, wibrujący bas

Soundbary T550 i T450 to rozwiązanie dla widzów, którzy chcą wzmocnić dźwięk swojego telewizora m.in. o mocny, wibrujący bas. Oba modele oferują bezprzewodowy subwoofer oraz technologię Inteligentnego Dźwięku. Odpowiada ona za optymalizację dźwięku, aby zapewnić wrażenia audio jeszcze lepiej dopasowane do oglądanych treści.

Z kolei system Surround Sound Expansion pozwala rozszerzyć optymalny obszar odsłuchu, tworząc efekt dźwięku przestrzennego, co sprawdzi się podczas oglądania filmów, koncertów czy wydarzeń sportowych.

Model T550 oferuje dodatkowo tryb dźwięku 3D – DTS Virtual:X, dzięki któremu widzowie doświadczą przestrzennego, trójwymiarowego dźwięku.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe