agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Nowe technologie... w odkurzaczach! Jak ułatwić sobie obowiązki domowe?

Nowe technologie... w odkurzaczach! Jak ułatwić sobie obowiązki domowe?

MAŁE AGD / Odkurzacze i akcesoria / 2024-01-15 11:09:23

Nowoczesne technologie towarzyszą nam każdego dnia, a tym samym ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Mogłoby się wydawać, że inteligentne sprzęty zarezerwowane są wyłącznie dla osób z dużym budżetem, jednak nie jest to prawdą.

Ceny wysokiej jakości urządzeń spadają, dzięki czemu stają się one dostępne dla szerszej grupy klientów. Nie można również nie wspomnieć o kodach rabatowych i wyprzedażach, które pozwalają zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Zastanawiasz się, na jakie funkcje i udogodnienia warto zwrócić uwagę? Sprawdź poniższe podpowiedzi – z pewnością ułatwią podjęcie trafnej decyzji.

Odkurzacze z funkcją mopowania

Odkurzacze z funkcją mopowania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że umożliwiają czyszczenie różnych typów powierzchni. Sprawdzają się zarówno na dywanach, jak i kafelkach czy drewnianej podłodze. To wszechstronne sprzęty, dzięki którym wzrasta efektywność sprzątania. Zapewniają one pożądany stopień komfortu i swobody.

Funkcja mopowania pozwala zaoszczędzić cenny czas. Ogromną zaletą jest możliwość szybkiego wyeliminowania trudnych zabrudzeń, takich jak np. rozlana kawa. Jeden sprzęt zastępuje wiele tradycyjnych narzędzi. W sprzedaży dostępne są modele sterowane manualnie oraz automatycznie. Należy pamiętać, że nie tylko usuwają one brud, ale również bakterie i alergeny, co pozytywnie wpływa na zdrowie domowników.

Roboty sprzątające z harmonogramem sprzątania

Roboty sprzątające są szczególnie polecane osobom stawiającym komfort na pierwszym miejscu. Urządzenia posiadają czujniki, a nawet wbudowane kamery, dzięki czemu z łatwością radzą sobie z czyszczeniem różnych powierzchni. Są przystosowane do odkurzania wszystkich rodzajów podłóg, jednak najlepiej sprawdzają się w przestronnych mieszkaniach.

Ciekawą opcją są roboty sprzątające z harmonogramem sprzątania. Istnieje możliwość zaplanowania pracy odkurzacza na kilka dni do przodu. Trudno o lepszą propozycję dla osób zabieganych, które chociaż na chwilę chcą zapomnieć o domowych obowiązkach. Sprzątanie może odbywać się w czasie, gdy wszyscy są poza domem. Odkurzacz automatycznie powraca do stacji dokującej, co chroni przez całkowitym rozładowaniem.

Odkurzacze z laserami wykrywającymi kurz

Z pewnością przypadną one do gustu pedantom. Odkurzacze z laserami pozwolą wykryć cząsteczki kurzu niewidoczne gołym okiem. Technologia ta jest aktywnie reklamowana przez marki takie jak Dyson, którego sprzęty pomimo wygórowanej ceny czasami można zdobyć w okazyjnych cenach dzięki kodom rabatowym dostępnym na przykład tutaj: https://www.wydawajdobrze.com/kody-rabatowe-kupony/dyson. Umożliwia to perfekcyjne wyczyszczenie wybranych powierzchni. Takie sprzęty sprawdzają się o wiele lepiej od modeli z oświetleniem LED. Nie można pominąć czujników piezoelektrycznych, które odpowiadają za pomiar ilości zanieczyszczeń. Na podstawie otrzymanych wyników moc urządzenia dobierana jest automatycznie.

Niektóre odkurzacze umożliwiają wygenerowanie raportu, który wyświetlany jest na ekranie LCD. W podsumowaniu znajduje się m.in. ilość zebranego kurzu (podawana w mikrometrach). Z omawianych funkcji chętnie korzystają miłośnicy sterylnych mieszkań, a także alergicy.

Odkurzacze z technologią anti-tangle

Technologia anti-tangle umożliwia samoczynne oczyszczanie się końcówki z włosów. Jest to wielkie udogodnienie dla posiadaczy zwierząt, ale nie tylko. Sierść czworonogów i włosy ludzkie transportowane są do pojemnika. Kąt nachylenia włosia szczotki został dobrany przez ekspertów – wszystko po to, aby podnieść wydajność pracy urządzenia, a jednocześnie zwiększyć żywotność końcówek.

Szczotki wykorzystujące technologię anti-tangle obniżają prawdopodobieństwo wplątywania się włosów, dzięki czemu użytkownik nie musi samodzielnie oczyszczać głowicy. Wałek także jest automatycznie oczyszczany podczas pracy sprzętu. Wszystkie włosy trafiają do zbiornika na odpady, co znacząco skraca czas potrzebny do skutecznego odkurzenia dowolnej powierzchni (np. kanapy).

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe